خانه پزشکی و تغذیه ۱۳ نوشیدنی چربی سوز برای کاهش وزن

۱۳ نوشیدنی چربی سوز برای کاهش وزن

کاهش وزن ، نوشیدنی چربی سوز

استفاده از نوشیدنی چربی سوز اگر مداومت داشته باشند می توانند باعث کاهش وزن شوند و انتظار نداشته باشید که با یک یا چند بار مصرف کردن چربی های شما را از بین ببرند ، البته ۳ نوشیدنی آخر تأثیری عالی دارد و می توانید از آن ها بیشتر استفاده کنید .در این مطلب از اسپرتان شما را با ۱۳ نوشیدنی ماثر برای کاهش وزن آشنا خواهیم کرد .

” باید یاد بگیرید که سالم زندگی کنید و برای سالم زیستن نیاز نیست که سریع لاغر شوید “

برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام مورد نظر خودهرگز عجله نکنید چون کاهش وزن هر چه آرام تر و با صبر و حوصله صورت گیرد بهتر و سالم تر خواهد بود .

میزان کاهش وزن مجاز در هر ماه بین ۲ تا ۴ کیلوگرم است یعنی اگر شما هر ماه ۲ کیلوگرم کاهش وزن داشته باشید به این معنی است که شما در حال پیشرفت و خلق هدف خود هستید و نیازی نیست که سختی های بیشتری را تحمل کنید تا این میزان افزایش یابد . هدف من از ارائه مطالب کاهش وزن و مشاوره دادن به شما صرفا کاهش وزن نیست و نمی خواهیم روش هایی را پیشنهاد دهم که خیلی زود لاغر شوید ، مثلا روش های عذاب آوری که قول کاهش وزن ۱۰ کیلوگرم در ماه را می دهند .

در این مقاله از اسپرتان نحوه تهیه ۱۰ نوشیدنی چربی سوز را برای شما بیان می کنم و در پایان ۳ نوشیدنی ویژه که باید با هم در طول روز مورد استفاده قرار بگیرند که امیدوارم برای شما بسیار مفید باشد .

توجه داشته باشید که نیازی نیست از همه این نوشیدنی ها استفاده کنید ، فقط نوشیدنی مورد علاقه خود را پیدا کنید و از آن بهره ببرید .

نوشیدنی های چربی سوز که به کاهش وزن شما کمک  میکند:

چای زنجبیل :

کاهش وزن ، نوشیدنی چربی سوز

می توانید ریشه زنجبیل را به قطعات کوچک تبدیل کنید و آن ها را درون یک فنجان آب گرم بریزید و اجازه دهید ریشه ها چند دقیقه درون آب گرم بمانند سپس قطعات زنجبیل را فشار دهید تا آب آن ها گرفته شود و نوشیدنی به دست آمده را بنوشید .

زنجیل طعم و مزه تندی دارد و برای همه خوشایند نیست ولی می تواند در چربی سوزی مؤثر باشد .

در ضمن می توانید یک قطعه از زنجبیل را در طول روز بجوید یا از پودر آن در تهیه برنج ، سوپ ها ، ادویه کاری استفاده کنید .

🔶 بیشتربخوانید: گیاهانی که برای کاهش وزن و لاغر شدن شما ماثر است

فلفل سیاه و آبلیمو :

۴ قاشق غذاخوری آبلیمو و یک قاشق غذاخوری عسل را به همراه یک قاشق چای خوری پودر فلفل سیاه و سفید را درون یک لیوان آب گرم ریخته و به خوبی ترکیب نمایید .مصرف مداوم این نوشیدنی در ابتدای صبح می تواند به چربی سوزی و کاهش وزن کمک کند .

  سرکه سیب :

کاهش وزن ، نوشیدنی چربی سوز

۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب را به یک لیوان آب اضافه کرده و به خوبی هم زده و قبل از غذا میل کنید تا باعث کنترل اشتها شود و هم در چربی سوزی به شما کمک کند ، این نوشیدنی را روزانه ۲ تا ۳ بار استفاده شود .

نوشیدنی برگ عناب :

تعدادی برگ عناب را درون یک فنجان آب ریخته و به مدت یک شب اجازه دهید خیسانده شود و صبح روز بعد آب آن را گرفته و با معده خالی بنوشید ، مصرف مداوم این نوشیدنی می تواند باعث چربی سوزی شود .

عناب درختچه ای است با برگ های ریز و میوه آن شبیه خرما است و متاسفانه در همه جا یافت نمی شود .برگ عناب حاوی کلسیم ، فسفر ، آهن ، و تعدادی از ویتامین ها و مواد مغذای چربی سوز می باشد .

نوشیدن عسل و آبلیمو :

یک قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق چای خوری آبلیمو را با یک لیوان آب ولرم ترکیب کنید و هم زده تا کاملا ترکیب شود ، این نوشیدنی هم باید صبح و با معده خالی نوشیده شود .

نوشیدنی عسل و آب گرم :

یک لیوان آب ولرم آماده کنید و یک قاشق غذاخوری عسل به آن اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا ترکیب شده و نوشیدن آن راحت شود ، این نوشیدنی را باید صبح بعد از بیدار شدن و با معده خالی بنوشید .

شیر کاکائو به عنوان میان وعده :

به عقیده متخصصان در شیر کاکائو نسبت کربوهیدرات به پروتین ۱ به ۳ می باشد و این فوق العاده است و به عنوان یک نوشیدنی به عنوان میان وعده بعد از ورزش بسیار مناسب است .

به گفته متخصصان این نوشیدنی دارای ۸۵ درصد آب می باشد و توصیه می شود که بعد از ورزش به جای جامدات از شیر کاکائو استفاده شود تا هم جایگزین عرق و آب از بین رفته بدن شود و هم باعث کنترل اشتهای فرد گردد .

نوشیدنی سیب و خیار :

یک عدد خیار و یک عدد سیب بدون دانه ) بهتره از سیب سبز استفاده شود ( را بدون پوست خرد کنید و درون مخلوط بریزید وهم بزنید تا یکدست شود .

اکنون مقداری زنجبیل را رنده کرده وبه مخلوط آماده شده اضافه کنید ، افرادی که مشکلات گوارشی دارند و یا به هر دلیل با زنجبیل مشکل دارند این نوشیدنی را بدون زنجبیل تهیه کنند .

یک لیوان آب سالم و خنک را به مخلوط اضافه کنید و هم زده و سپس نوش جان نمایید .

🔶 بیشتر بخوانید: مصرف سالاد موجب حفظ سلامت و جوانی مغز می شود

معجون رازیانه :

۳ قاشق رازیانه را درون یک فنجان آب جوش بریزید و اجازه دهید کاملا خیس شود ، این نوشیدنی را با معده خالی و قبل از غذا و همچنین قبل ازخواب نوش جان کنید .دقت کنید که رازیانه را با آب نجوشانید و باید بعد از جوشیده شدن آب به آن اضافه شود .

چای دارچین و عسل

کاهش وزن ، نوشیدنی چربی سوز

یک قاشق دارچین را درون یک فنجان آب داغ به مدت ۳۰ دقیقه خیس کنید و اجازه دهید که سرد شود .بعد از سرد شدن دو قاشق عسل را به مخلوط به دست آمده اضافه کنید .

نصف این چای را قبل از خواب و باقی مانده را صبح بعد از بیدار شدن نوش جان کنید .افرادی که دارای بیماری هستند ، بهتر است در این مورد با پزشک خود مشورت کنند .

۳ نوشیدنی مخصوص برای چربی سوزی و کاهش وزن

این نوشیدنی ها مخصوص یک روز کامل هستند .اگر از این سه نوشیدنی زیر در طول روز استفاده کنید و به طور مداوم آن را تکرار کنید به زودی چربی های اضافه را از خود دور خواهید کرد .

نوشیدنی چربی سوز مخصوص صبح

این نوشیدنی مخصوص صبح است و باید قبل از صبحانه مصرف شود و اگردچار مشکلات گوارشی هستید می توانید آن را به همراه صبحانه میل کنید .

مواد لازم :

 • آب جوش یک لیوان
 • لیمو ترش یک عدد
 • پودر دارچین یک قاشق چای خوری سرخالی
 • پودر زنجبیل یک قاشق چای خوری سرخالی
 • عسل یک قاشق غذا خورری

طرز تهیه :

ابتدا به هر روشی که بلد هستید آب لیمو ترش را جدا کنید( با دستگاه آبیموه گیر یا بوسیله دست ) و آن را با پودرها و عسل ترکیب کن و موادرا به خوبی مخلوط کنید .حالا مخلوط به دست آمده را درون یک لیوان آب جوش بریزید و با هم مخلوط کنید .توصیه می شود که این نوشیدنی را گرم و به وسیله نی بنوشید تا گرمای آن به دندان های شما آسیب نرساند .

نوشیدنی چربی سوز مخصوص عصر

چای سبز

در صورت تمایل می توانید ترکیبات زیر را به آن اضافه کنید .

می توانید چای سبز را به تنهایی و بدون اضافه کردن مواد بالا نوش جان کنید و به جای قند از کشمش یا خرما به مقدار کمی استفاده نمایید .

 • پودر دارچین یک قاشق چای خوری سرخالی ( یا اندازه دلخواه )
 • پودر زنجبیل یک قاشق چای خوری سرخالی ( یا اندازه دلخواه )
 • عسل یک قاشق غذا خورری ( یا اندازه دلخواه )

پودر دارچین و زنجبیل به چای سبز طعم و مزه خاصی می دهد و عسل نیز می تواند تلخی چای سبز را از بین ببرد و به راحتی از این نوشیدنی برای چربی سوزی استفاده کنید .تآثیرات این نوشیدنی ها در چربی سوزی شکم و پهلوها می تواند چشمگیر باشد .خواص چای سبز بسیار زیاد است.

🔶 بیشتر بخوانید: خواص فوق العاده چای نعناع

نوشیدنی چربی سوز مخصوص برای ۲۴ ساعت شبانه روز

ساسی واتر

با توجه به اینکه شدیدا توصیه می شود که روزانه حتما ۸ لیوان آب نوشیده شود تا فعالیت بدن مختل نشود و از سیاهی زیر چشم ، تیرگی پوست و سایر عوارضی که ممکن است در کاهش وزن بوجود آید جلوگیری شود جایگزین کردن یک نوشیدنی چربی سوز و طعم دار به نام ساسی واتر میتواند چربی سوزی شما را بالاتر ببرد و در رسیدن شما به اهدافتان بسیار مؤثر باشد .

مواد لازم :

 • خیار یک عدد
 • لیمو ترش یک عدد
 • زنجبیل تازه اندازه دلخواه
 • برگ نعنا اندازه دلخواه ( اختیاری )
 • آب سالم و تمیز یک پارچ

ابتدا همه مواد ( لیمو ترش – زنجبیل – خیار و برگ نعنا) را حلقه حلقه برش بزنید و درون پارچ بریزید توصیه می شود که یک پارچ شیشه ای یا چینی را آماده کنید ( بهتر است که از پارچ پلاستیکی استفاده نکنید چون ممکن است طعم نوشیدنی را تغییر دهد )به اندازه کافی یا همان ۸لیوان آب درون آن بریزید و درب آن را ببندید .اکنون پارچ و محتویات آن را درون یخچال بگذارید و اجازه دهید که به مدت یک شب درون یخچال بماند .

بهتر است این نوشیدنی را در ابتدای شب درست کنید تا در طول روز به راحتی از آن مصرف نمایید .صبح می توانید آب را از صافی عبور دهید تا محتویات آن جدا شود و آب یکدستی حاصل شود  و آن را میل نمایید .

گردآوری و ندوین :واحد سلامت اسپرتان

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده کارشناس پزشکی و تغذیه
 • دیابت و ورزش

  تاثیر ورزش برای افراد مبتلا به دیابت

  داشتن دیابت مانعی برای لذت بردن از ورزش و تمرین نیست. مردان و زنان ورزشکار زیادی به دیابت …
 • فشار خون و ورزش

  تاثیر ورزش بر فشار خون

  برای کاهش فشار خون چقدر فعالیت لازم است؟ برای تأثیر بر فشار خون و استفاده از حداکثر مزایای…
 • فشار خون و ورزش فشار خون پایین

  فشار خون و ورزش

  پیگیری ورزش‌های استقامتی به طور مرتب قلب را تقویت می کنند و گردش خون را منظم می کند. افراد…
بارگذاری بیشتر در پزشکی و تغذیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی کنید

تاثیر ورزش برای افراد مبتلا به دیابت

داشتن دیابت مانعی برای لذت بردن از ورزش و تمرین نیست. مردان و زنان ورزشکار زیادی به دیابت …