خانه آموزش آموزش در سلامت ۹ راهکار مفید برای کمک به بهبود افسردگی

۹ راهکار مفید برای کمک به بهبود افسردگی

بهبود افسردگی

درمان افسردگی می تواند یک روند طولانی باشد. پزشک شما ممکن است داروهای خود را شروع کند یا افسردگی را درمان کند، اما ممکن است چند هفته طول بکشد تا تأثیر مثبت داشته باشد. در عین حال شما می توانید اقدامات خاصی را برای بهبودی افسردگی خود انجام دهید .

در این مطلب از اسپرتان  ۹ راهکار مفید برای کمک به بهبود افسردگی  به شما پیشنهاد می کنیم :

شما تنها نیستی

به خاطر داشته باشید که شما تنها فردی نیستید که احتمالا افسرده است. بر اساس برخی مطالعات، دو درصد کودکان و بسیاری از بزرگسالان از افسردگی رنج می برند. پس احساس خجالت نکنید. هر کس می تواند افسرده شود و افسردگی بسیار قابل درمان است.

افسردگی در ذهن شما نیست

بسیاری از افراد مبتلا به افسردگی شروع به فکر کردن می کنند که افسردگی  به دلیل ذهنیت ضعیف آنهاست. اما افسردگی نشانه ای از یک فرد ضعیف نیست که نمی داند چگونه مشکلات و استرس را حل کند و تنها نمی تواند با کنترل قوی در ذهن کنترل شود. این در واقع یک بیماری است و احساس گناه نکنید. سعی کنید مثبت باشید و از درمان خود پیروی کنید.

یک بار کمک بگیرید

اگر احساس می کنید علائم شما بدتر شده است، و دیگر کنترلی بر روی خود ندارید، و به الکل و مواد مخدر یا مواد دیگر اعتیاد آور روی آورده اید چون فکر میکنید آنها می توانند شما را از این حالت رهایی بخشند و یا به فکر خودکشی افتادید .سریعا با دکتر خود تماس بگیرید. نترسید که با او صحبت کنید و به دنبال کمک باشید.

دور از افسردگی حرکت کنید

هنگامی که افسرده می شوید، ممکن است دوست ندارید کاری انجام دهید یا با کسی باشید. سعی کنید فعال باشید حتی اگر  آن کار را دوست ندارید. انگیزه خود را برای فعال بودن، ورزش، علاقه به کار، خانواده و خانه خود حفظ کنید . خود را با کار در خانه، در محل کار یا با مشارکت داوطلبانه برای کار اجتماعی مشغول کنید. مشغول نگه داشتن احساسات منفی را از شما دور می کند.

مثبت فکر کن

وقتی افسرده می شوید همه چیز ممکن است ظاهر شود.  ممکن است اندیشه های منفی در مورد خودتان و زندگی تان داشته باشید مثل اینکه شما شکست خورده اید. در اینجور مواقع سعی کنید با افکار منفی غلبه کنید و تلاش کنید تا مثبت باقی بمانید و متمرکز شوید. به دستاوردهای مثبت زندگی خود، به جای فکر کردن در مورد زمان های بد یا شکست، فکر کنید. اهداف خود را به اهداف کوچکتر تقصیم کنید . وظایف خود را به موارد کوچک تر تبدیل کنید تا بتوانید راحت تر آن را به پایان برسانید  و احساس راحتی کنید.

به طور منظم ورزش کنید

ورزش شما را متناسب و سالم نگه می دارد و احساسات مثبت را به شما بهبود می بخشد. هر نوع ورزشی خوب است . از راه رفتن، دویدن یا دوچرخه سواری لذت ببرید. اگر بتوانید باهمسر خود یا با یک دوست ورزش کنید تاثیر بیشتر خواهد داشت . البته بهتر است ورزشهای شنگین و با شدت بالا انجام ندهید .

🔶 بیشتر بخوانید : چگونه ورزش به کاهش افسردگی کمک می کند!

اجتماعی بودن و  رفتار دوستانه داشتن

جدا شدن از دیگران به بهبود افسردگی شما  کمکی  نمی کند. با خانواده و دوستان خود بیشتر ارتباط برقرار کنید . هنگامی که شما توسط خانواده و دوستان احاطه شده اید افکار منفی کمتر به ذهن شما وارد شده و شما را از افسردگی دور میکند.

” افسردگی هنگامی که شما تنها هستید رشد می کند.”

خنده و لبخند

نگران و عصبانی نباشید . یک دلیل برای خنده و لبخند پیدا کن . فیلم های خنده دار ببینید، کتاب های جک و لطیفه و داستانهای خنده دار بخوانید، کسی که دوستش دارید و باعث شادی شما می شود و هر کاری که شما را شاد می کند . افسردگی هنگامی که شما با احساسات منفی پر می شود رشد می کند.

اجتناب از برخی اقدامات

هنگامی که شما افسرده هستید، ممکن است به الکل، مواد مخدر یا سایر مواد اعتیادآور روی بیاورید. ممکن است آنان را به عنوان یک راه آسان برای دوری از غم و اندوه خود ببینید. اما غرق شدن در مواد اعتیاد آور باعث نمی شود تا شما از  غم و اندوه برای مدت طولانی رهایی یابید . تغییرات عمیق  در زندگی مانند ترک کار و یا همسر نیز باعث بهبود افسردگی شما نمی گردد .

این ها چیزهای معمولی هستند که همه ما می دانیم مهم است که از نظر ذهنی سالم باشید. و مهم است که آنها را بپذیرید و در مورد افسردگی خود جدی باشید و با خود مراقبتی در کنار دستورات پزشک به بهبود افسردگی خود کمک کنید .

گردآوری و تدوین : واحد سبک زندگی اسپرتان

  • بهبود افسردگی

    ۹ راهکار مفید برای کمک به بهبود افسردگی

    درمان افسردگی می تواند یک روند طولانی باشد. پزشک شما ممکن است داروهای خود را شروع کند یا ا…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سردبیر سبک زندگی
بارگذاری بیشتر در آموزش در سلامت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی کنید

مدیریت وزن ورزشکاران که دارای دسته بندی وزنی هستند

ورزش‌ های زیادی وجود دارد که دارای وزن بندی یا کلاس‌بندی هستند، که ورزشکاران و حریفان باید…