خانه ورزش ها تناسب اندام فواید دوچرخه سواری در هفت قدم

فواید دوچرخه سواری در هفت قدم

فواید دوچرخه سواری ، اسپرتان ، دوچرخه سواری

از فواید دوچرخه سواری بغیر از اینکه یک  رشته ورزشی است خیلی ها برای تفریح و سرگرمی  آخر هفته ها دوچرخه سواری میکنن . جالبی این رشته ورزشی آن است  که هیچ محدودیت سنی وجود ندارد . این رشته رو هم میشه انفرادی یا گروهی انجام داد . در این مطلب از اسپرتان قصد داریم شما را با برخی از  فواید دوچرخه سواری آشنا کنیم .

دوچرخه سواری و تقویت ماهیچه های قلب:

دوچرخـه سواری ارتباط زیادی با آمادگی جسمانی قلبی عروقی دارد و به عنوان یک عامل کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی  انسداد شرائن شناخته می شود.

دوچرخه سـواری برای ماهیچه های بدن مفید است:

دوچرخـه سواری یکی از عالی ترین ابزارها برای فرم دهی و ساخت ماهیچه های بدن است. مخصوصا نواحی پایین بدن مثل ماهیچه ساق پا، ران و نشیمنگاه و پشت بدن را قوی می کند. دوچرخـه سواری همچنین برای کسانی که دارای مشکلات مفاصل، آسیب در قسمت پاها و تهیگاه هستند و موجب دوری آنها از ورزش های سنگین شده؛ ورزشی سبک و مفید محسوب می شود.

دوچرخه سواری برای کمر مفید است:

شما می توانید هنگام دوچرخـه سواری مقدار زیادی کالری بسوزانید؛ مخصوصا زمانی که در مقایسه با یک دوچرخه سـواری تفریحی آرام، سریعتر می رانید و به راحتی در پائین نگه داشتن وزن بدن کمک شایانی می کند. علاوه بر این فواید دوچرخه سواری باعث افزایش و بالا رفتن سوخت و ساز بدن حتی بعد از پایان دوچرخه سواری می شود.

دوچرخه سـواری اکسیر جوانی:

دوچرخـه سواری عالی ترین روش برای افزایش طول عمر شماست. با دوچرخـه سواری منظم می توانید به افزایش تعداد سالهای عمرتان کمک کنید. حتی با قبول ریسک آسیبهای احتمالی در طول دوچرخه سواری باز هم سود آن نسبت به ضرر های آن بیشتر است.

دوچرخه سـواری برای هماهنگی اجزای بدن مفید است:

حرکت دادن هر دو پا به دور یک محور، همزمان با ایجاد کشیدگی در دست ها و تحمل وزن بدن یک تمرین بسیار خوب برای هماهنگی مهارتهای اندام هاست.

دوچرخه سـواری و تضمین سلامت روحی:

دوچرخه سواری ارتباط مستقیم با ایجاد آرامش ، شادی و نشاط و بهتر شدن سلامت روحی افراد دارد. زمانی که صبحگاه درحال دوچرخـه سواری هستد و نسییم و هوای مطبوع صبحگاهی ب صورت شما برخورد میکند باعث شادی و نشات درونی گردد و تاثیر عمیق برروی روحیه شما بگذارد.

دوچرخه سـواری برای سیستم ایمنی بدن مفید است:

دوچرخه سواری می تواند سیستم ایمنی بدن را برای مقابله با انواع بیماری ها مثل سرطان محافظت کند.

🔶 بیشتر بخوانیم : دوچرخه سواری ریسک ابتلا به سرطان را کاهش می دهد

گردآوری و تدوین : واحد ورزش اسپرتان

بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر توسط سردبیر ورزشی
بارگذاری بیشتر در تناسب اندام

2 نظرات

  1. […] ۳ روز قبل فواید دوچرخه سواری در هفت قدم […]

    پاسخ

  2. […] ۲ روز قبل فواید دوچرخه سواری در هفت قدم […]

    پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید

نحوه ی استفاده از کرامپون

فرقی نمی کند بخواهید به قله ی کوه بزرگی برسید یا هنگام کوهنوردی در ارتفاع زیاد از میدان بر…