خانه آموزش آموزش در ورزش نحوه کمپ زدن با بچه ها

نحوه کمپ زدن با بچه ها

0
0
1,225
کمپ زدن با بچه ها

بسیاری از والدین جوان به دنبال آن هستند که کودک کوچک خود را با شگفتی های طبیعت آشنا کنند. اما چشم انداز اردو زدن با کودک می تواند حتی برای افرادی که با تجربه هستند کمی هولناک باشد. در این مطلب از اسپرتان نکاتی برای نحوه کمپ زدن با بچه ها آشنا خواهید شد.

مکان مناسب را انتخاب کنید

برای اولین گردش خود و کمپ زدن با بچه ها ، مکانی را انتخاب کنید که از‌ محل زندگیتان خیلی دور نباشد و یکسری تسهیلات اولیه مانند سرویس بهداشتی را داشته باشد. اگر می توانید، محلی را انتخاب کنید که سایه دار باشد و خیلی به دیگران نزدیک نباشد.

در کمپ زدن با بچه ها چادر بزرگی را همراه خود ببرید

با بردن چادر بزرگ شما فضای کافی خواهید داشت و راحتتر خواهید بود و حتی می توانید  یک تخت خواب کودک یا زمین بازی کودک قابل حمل درون آن قرار دهید. حتی الامکان سعی کنید انعطاف پذیر باشید و بدانید شب هایی که در کمپ می گذارنید اندکی با شب هایتان در خانه متفاوت خواهد بود.

غذای کودک را ساده نگه دارید

شیردادن به بچه احتمالا ساده ترین راه خواهد بود اما چنانچه کودک شما بطری یا غذای جامد خاص مصرف می کند هموز هم می توانید اردو بزنید. مطمئن شوید که به آب آشامیدنی دسترسی دارید تا بتوانید شیرخشک درست کنید همچنین اگر کودک شما از غذای سفره استفاده می کند می توانید بسته های پوره فشرده آماده را امتحان کنید یا از آنچه که به عنوان شام می خورید به کودکتان هم بدهید.

اما اردو مکان مناسبی برای امتحان کردن رژیم غذایی جدید نیست

چند لایه لباس به کودکتان بپوشانید

هم خودتان هم فرزندتان چند لایه لباس بپوشید؛ اینگونه در مقابل تغییرات ناگهانی آب و هوا آماده خواهید بود. برای زمان خواب نیز یک کیسه خواب راحت یا پارچه پشمی برای گرما به همراه داشته باشید.

توصیه میکنیم این مطلب رانیز بخوانید: آشنایی با نکات طبیعت گردی و کوهنوردی با کودکان

خودتان و کودکتان را از حشرات و آفتاب محافظت کنید

کرم های دافع حشرات و ضدآفتاب برای نوزادان زیر شش ماه توصیه نمی شود بنابرین به دنبال روش های دیگری برای مراقبت از آنان باشید مانند پوشیدن پیراهن آستین بلند و شلوار، استفاده از چتر دربرابر آفتاب و استفاده از پشه بند.

مکان های مناسب برای کمپ زدن با بچه ها

نحوه کمپ زدن با بچه ها ، مکان مناسب ، نکاتی درباره خوابیدن در کمپ ، لباس مناسب در کمپ ، محافظت از گزند حشرات ،
کمپ زدن با بچه ها

بسیاری از مکان هایی که شما به عنوان بزرگسال مدنظر دارید برای بردن بچه ها هم مناسب است. از جمله گزینه های منطقی می توان به پارک های ایالتی پارک های ملی و اردوگاه های خصوصی اشاره کرد.برای محدود کردن گزینه های مناسب و انتخاب راحتتر، به نکات زیر توجه کنید:

بیشتر بخوانید : آشنایی با نکات طبیعت گردی و کوهنوردی با کودکان

زمان رانندگی را کم کنید: اگر کمپ زدن با بچه ها وحشتناک به نظر می آید، پس یک مسافرت طولانی با ماشین را به آن اضافه نکنید! برای اولین گردش خانوادگی تان، استرس مسافرت را از بین ببرید و یک اردوگاه نزدیک به محل سکونتتان را انتخاب کنید. شما مجبور نیستید که برای رسیدن به مقصدتان یک شروع خیلی سریع داشته باشید و اگر همه چیز آنطور که برنامه ریزی کرده بودید پیش نرفت می توانید برگردید بدون اینکه وقت زیادی را صرف رانندگی کرده باشید. اگر می خواهید مقوله رانندگی را کاملا از بین ببرید، چادر را در حیاط پشتی تان برپا کنید و یک تست کمپینگ را در فاصله یک پا از خانه تان برگزار کنید.

اردوگاه هایی با امکانات رفاهی انتخاب کنید: یک اردوگاه با یک حمام و یک زمین‌بازی در اطراف آن احتمالاً چشم‌انداز شما از یک سفر صحرایی واقعی نیست، اما آن چیزها می‌توانند برای یک کودک به خصوص در طول سفر اول یا دو، بسیار مناسب باشند. زمانیکه به  اردو زدن به شکل خانوادگی عادت کردید می توانید مقاصد دورتری را انتخاب کنید

سعی کنید از سایر اردوگاه ها فاصله داشته باشید: اگر کمپ مورد نظرتان را از قبل رزرو می کنید، سعی کنید حتی الامکان از سایر کمپ ها اندکی فاصله داشته باشد. اندکی فاصله باعث می شود تمام مدت از سر و صدای احتمالی و آلودگی صوتی دور باشید.

به دنبال سایه بگردید: دورنگه داشتن کوچکترها از نور مستقیم آفتاب در مراقبت از آنان در برابر اشعه فرابنفش بسیار مهم است. پس اگر می توانید مکانی سایه دار را انتخاب کنید.(پایین بیشتر راجع به مراقبت در برابر آفتاب بخوانید)

نکاتی درباره خوابیدن در کمپ زدن با بچه ها

خواب راحت با بچه کوچک حتی در خانه نیز به اندازه کافی چالش برانگیز است. جدید بودن سفر نیز به این چالش ها اضافه خواهد شد و این شانس خوبیست که شما و فرزندتان در طول شب تعداد دفعات بیشتری از خواب بیدار خوهید شد. یک گلم جلوتر باشید (برای صبح مقدار بیشتری قهوه به همراه داشته باشید)

بیشتر بخوانید : نکاتی برای خوابیدن در کمپ

در این قسمت به نکاتی مربوط به خوابیدن حین اردو اشاره شده است:

منعطف باشید: هر خانواده روش به خصوصی برای برخورد با خواب بچه ها دارد و اینکه چگونه در حین اردو با این قضیه برخورد کنید به شما بستگی دارد. اما به یک نکته توجه کنید: اردو زدن روال شبانه معمول شما را مختل خواهد کرد. سعی کنید  سازگار باشید….(این پاراگراف رو نمی تونم ترجمه کنم)

همراه خود یک چادر بزرگ بیاورید: اگر یک چادر بزرگ خانواده دارید آن را همراه خود بیاورید. از اینکه فضای کافی دارید احساس رضایت خواهید کرد و راحتتر خواهید بود. در یک چادر بزرگ شما فضای کافی برای تخت بچه/ زمین بازی خواهید داشت (به نکته بعد توجه کنید)

از زمین بازی/ تخت بچه قابل حمل استفاده کنید: اگر کودک شما عادت به خوابیدن در تخت سیار دارد این ایده بسیار خوبی است . حال و هوای آشنای زمین بازی سیار می تواند به کودک شما کمک کند آرام بگیرد و شب را با روندی معمولی به خواب برود. حتی اگر برای خوابیدن از آن استفاده نکنید، موقع پختن غذا برای نگهداری کودک می تواند بسیار مفید باشد.

چند اسباب بازی مورد علاقه کودک را با خود بیاورید: تقریبا هر چیزی در طبیعت می تواند اسباب بازی بچه باشد پس نیازی نیست همه چیز را با خود ببرید. تنها کافی است چند آیتم مورد علاقه کودکتان مانند یک عروسک و چند کتاب را برای راحتی بچه با خود حمل کنید.

چگونه در طبیعت برای کودکمان غذا تهیه کنیم

تهیه غذا در طبیعت ممکن است کار پردردسری باشد.اما اگر بر ساده نگه داشتن چیزها برای خود و فرزندتان تمرکز کنید آنقدرها هم بد نیست. می تواند از وعده های آماده مانند پاستا، بلغور جو و یا چیلی استفاده کنید که کار آماده سازی، پخت و تمیزکردن را آسان می کنند.

برای تهیه غذای کودک ببینید کودکتان در خانه چه چیزهایی می خورد و احتمالا خواهید توانست همان ها را در طبیعت نیز به او بدهید. اگر کودک از شیر مادر تغذیه می کند که غذای او کاملا در دسترس و ساده است. اما اگر از غذای جامد و مایعات مختلف استفاده می کند باز هم می توانید تنها با لحاظ کردن چند نکته اضافه به خوبی از پس برنامه غذایی او بربیایید:

چیزها را تمیز نگه دارید: اگر با بطری به بچه غذا می دهید باید مطمئن شوید بطری تمیز است. می توانید بطری ها را در اردوگاه با جوشاندن ضدعفونی کنید. اگر چند ماده را با هم ترکیب می کنید(مثلا شیر خشک) مطمئن شوید به آب آشامیدنی تمیز و قابل حمل دسترسی دارید.

بیشتر بخوانید : طریقه ی درست کردن آتش در کمپ

غذاهای مناسب را بیاورید : اگر کودکتان در حال خوردن غذاهای جامد است ، گزینه‌های مناسبی وجود دارد مثل بسته‌های فشرده ی میوه‌ها و سبزیجات در آن‌ها که به یخچال نیاز ندارند مگر این که باز شود . یک کودک بزرگ‌تر می‌تواند یکی از اینها را به دهان خودش فشار دهد، اما با یک تکه کوچک واقعی ، شما می‌توانید مقادیر کمی را روی یک قاشق فشار دهید و آن را به آن‌ها بدهید . اگر نوزادتان به اندازه کافی بزرگ است که از غذاهای انگشتی لذت ببرد ، میوه‌های نرم ، آووکادو و لوبیا را امتحان کنید . این امکان وجود دارد که کودک شما حتی برخی از آنچه که خودتان دارید را بخورد . البته ، راهنمای پزشک اطفال خود را در مورد آنچه برای فرزند شما مناسب است ، دنبال کنید .

چگونه برای اردو به کودک خود لباس بپوشانیم

نحوه کمپ زدن با بچه ها ، مکان مناسب ، نکاتی درباره خوابیدن در کمپ ، لباس مناسب در کمپ ، محافظت از گزند حشرات ،
کمپ زدن با بچه ها

یک کودک راحت یک کودک شاد است . برای اینکه کودک شما زمان خوبی را در سفر کمپینگ خود داشته باشد ، این نکات لباسی را دنبال کنید :

چند لایه لباس با خود ببرید:درست مانند زمانی که شما برای یک روز بیرون از خانه لباس می‌پوشید ، به این فکر کنید که چه لایه‌هایی را می‌توانید برای کودک خود بیاورید تا برای سازگاری با آب و هوای در حال تغییر آماده شوید . شما به یک لایه پایه که در کنار پوست قرار می‌گیرد نیاز دارید  ، یک لایه میانی که گرما  را ایجاد می‌کند و یک لایه خارجی که از باد و باران محافظت می‌کند .

از پنبه دوری کنید : در سفر با یک اتومبیل معمولی با یک پیش‌بینی آب و هوای خوب ، می‌توانید از بسیاری از لباس‌هایی که هر روز در خانه دارید استفاده کنید . اما اگر هوای سرد و یا مرطوب را پیش‌بینی می کنید ، عاقلانه است که لباس‌های تهیه‌شده از الیاف مصنوعی یا پشم را که کار بهتری برای عایق کردن و خشک کردن سریع‌تر از پنبه انجام می‌دهند ، باخود بیاورید . برای آب و هوای سرد ، چیزهایی مثل جوراب‌های پشمی ، شلوار پشمی ، کت و یا ژاکت های عایق را امتحان کنید . اگر باران را پیش‌بینی میکنید ، به یک ژاکت محافظ برای ریختن قطرات باران نیاز دارید . در روزهای آفتابی ، پیراهن‌های آستین بلند و شلوار را در نظر بگیرید که خوب تنفس می‌کنند تا کودک شما از نور خورشید محافظت شود ، اما خیلی هم داغ نخواهد بود .

زیاده روی نکنید : برای خوابیدن می‌توانید یک کیسه خواب و یا روانداز پشمی برای ایجاد گرمای اضافی با خود بیاورید . اما مواظب زیاده روی در لباس پوشیدن باشید . اضافه کردن یک دسته از لایه‌ها به خاطر ترس از اینکه کودک هنگام شب سردش خواهد شد ، آسان است . این پیش‌بینی را برای دماهای پایین چک کنید و صادقانه فکر کنید که چطور نسبت به شرایط در خانه خود مقایسه کرده و لباس کودک خود را بر طبق آن تنظیم کنید . با تجربه ، باید بدانید نوزادتان  در شب به با چندلایه لباس به راحتی میخوابد .

تعویض پوشک بر طبق معمول : لزومی ندارد تعویض پوشک هنگام اردو زدن با کاری که در خانه انجام می‌دهید ، متفاوت باشد ، به خصوص اگر یک حمام در آن نزدیکی دارید تا زباله‌ها را تخلیه کرده و پوشک را دفع کنید . اگر در خانه از پوشک پارچه‌ای استفاده می‌کنید ، مجبور نیستید آن را در بیرون از خانه رها کنید . یک کیسه تاشوی زیپ دار را باخود بیاورید تا پوشک های کثیف را انبار کنید تا وقتی که به خانه برسید و بتوانید آن‌ها را بشویید . یک تشک تعویض قابل‌حمل به شما یک مکان می‌دهد تا نوزادتان را برای تعویض پوشک روی آن بگذارید ، اما می‌توانید از یک تشک خواب و یا پتو استفاده کنید.

بیشتر بخوانید : آموزش کمپ زدن در برف

چگونه در اردو کودکمان را از گزند حشرات و نور خورشید محافظت کنیم.

نحوه کمپ زدن با بچه ها ، مکان مناسب ، نکاتی درباره خوابیدن در کمپ ، لباس مناسب در کمپ ، محافظت از گزند حشرات ،
کمپ زدن با بچه ها

توصیه کلی این است که برای کودکانی که کم‌تر از ۶ ماه سن دارند از اسپری‌های دافع حشرات استفاده نکنید . بنابراین اگر شما با یک نوزاد واقعا کم سن و سال اردو میزنید ، باید روش‌های دیگر حفاظت همانند لباس را در نظر بگیرید . در اینجا چند نکته اضافه کنیم (  همیشه درباره هر گونه نگرانی‌های خاص با پزشک اطفال خود صحبت کنید ) :

بیشتر بخوانید : چگونه در برابر حشرات از خود محافظت کنیم

 محدود کردن مجاورت پوست با نور : مراکز کنترل و پیش‌گیری از بیماری‌ها می‌گویند که استفاده از پمادها و اسپری دافع حشرات برای کودکان کم‌تر از ۲ ماه است ، در حالی که کارگروه محیط‌زیست می‌گوید کمتر از ۶ماه. اگر می‌خواهید از استفاده از اسپری دافع حشرات اجتناب کنید ، سعی کنید میزان پوست نوردهی شده را محدود کنید . به جای آن بردن پاچه شلوار داخل جوراب ، یک پیراهن آستین بلند و یک کلاه کاملا ً موثر است . همچنین می‌توانید راه‌های دیگر جلوگیری از گزند حشرات را مانند تور سر ، ایجاد یک پناه‌گاه و یا روشن کردن شمع‌های با بوی خاص در اردوگاه خود امتحان کنید .

به دنبال سایه بگردید : سازمان غذا و داروی آمریکا ( FDA ) توصیه می‌کند که قبل از استفاده از کرم ضد آفتاب در نوزادان کم‌تر از ۶ ماه به یک پزشک اطفال مراجعه کنید . اولین خط دفاعی شما در برابر خورشید این است که کودک خود را تا جایی که می‌توانید از تابش دور نگاه دارید . به دنبال نقاط سایه‌دار یا مکانی برای بازی بگردید که خارج از نور خورشید قرار دارند . شما همچنین می‌توانید کودکان را در لباس محافظت از آفتاب بپوشانید ویا برای مسدود کردن نور خورشید از یک چتر استفاده کنید . اگر لازم است از کرم ضد آفتاب استفاده کنید , با پزشک اطفال خود را در مورد سن مناسب مشورت کنید و سپس ضد آفتاب را روی یک تکه کوچک از پوست آزمایش کنید تا مطمئن شوید که باعث واکنش و حساسیت نمی‌شود .

گردآوری وتدوین : واحد آموزش اسپرتان

 • نگهداری چادر کوهنوردی

  با نحوه نگهداری چادر کوهنوردی آشنا شوید

  زمان برگشتن از یک ماجراجویی بزرگ به خانه ممکن است وسوسه شوید تا کمی استراحت کنید و مدتی سر…
 • کمپ زدن با بچه ها

  نحوه کمپ زدن با بچه ها

  بسیاری از والدین جوان به دنبال آن هستند که کودک کوچک خود را با شگفتی های طبیعت آشنا کنند. …
 • انتخاب کمپ مناسب

  انتخاب کمپ مناسب

  جایی که چادر می‌زنید. در پایان یک روز طولانی از پیاده روی، هیچ چیز آرامش بخش‌تر از راه اند…
بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر توسط سردبیر آموزش
بارگذاری بیشتر در آموزش در ورزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید

نحوه ی استفاده از کرامپون

فرقی نمی کند بخواهید به قله ی کوه بزرگی برسید یا هنگام کوهنوردی در ارتفاع زیاد از میدان بر…