خانه آموزش کاهش وزن و تناسب اندام رابطه جنسی شما را لذت بخش می‌کند

کاهش وزن و تناسب اندام رابطه جنسی شما را لذت بخش می‌کند

رابطه جنسی ، اسپرتان ، میل جنسی ، کاهش وزن

در این مطلب از اسپرتان میخوانید :

  • ورزش کردن به طور جدی می‌تواند به رابطه جنسی شما کمک کند
  • وزن زیاد می‌تواند بر عملکرد هورمونی و تولید تستوسترون اثر بگذارد.
  • کاهش وزن خطر ابتلا به بیماری‌های مختلفی را که می‌تواند زندگی جنسی شما را مختل کند کاهش می‌دهد.

داشتن اضافه وزن می‌تواند منجر به مشکلات زیادی شود، یکی از آنها کاهش میل جنسی است. کاهش وزن به شما امکان می‌دهد که زندگی عاشقانه خود را احیا کنید. هنگامی که شما اضافه وزن دارید ، مطمئناً در مورد خودتان احساس خوبی نخواهید داشت. کاهش وزن می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید رابطه جنسی راحت‌تر و لذت بخشی‌تری داشته باشید .

حفظ وزن متناسب می‌تواند سلامت کلی شما را به همراه داشته و کمک می‌کند تا از زندگی خود به طور کامل لذت ببرید. هر روز ورزش کردن ، فشار خون شما را افزایش می‌دهد، در نتیجه منجر به افزایش میل جنسی می‌شود.

مطالعاتی در دانشگاه دوک تأثیر چاقی بر کیفیت زندگی جنسی را مورد بررسی قرار داد. این تحقیق نشان داد افرادی که حتی ۱۳ درصد از وزن خود را از دست داده‌اند، بهبود قابل توجهی در رضایت جنسی داشتند.

 چطور کاهش وزن می‌تواند به رابطه جنسی شما کمک کند؟

زمانی که شما وزن خود را کاهش می‌دهید بدن شما تستوسترون  تولید می‌کند  و باعث افزایش میل جنسی شما می‌شود و در زمان رابطه جنسی لذت بیشتری را تجربه می‌کنید .

متخصصان با بررسی غدد درون ریز ،اثرات تغییرات کاهش وزن( سبک زندگی سالم )را بر روی مردان میانسال مورد آزمایش قرارداده و تغییرات تستوسترون را اندازه گیری کردند. در طول یک سال، مردان به طور متوسط ۹ کیلو کاهش وزن داشتن که میزان سطح تستوسترون آنان  ۱۱ درصد افزایش داشته .

“نکته کنکوری : هرچقدر میزان تستوسترون افزایش یابد میزان میل جنسی افراد نیز افزایش می یابد”

هر گونه فعالیت بدنی که موجب افزایش جریان خون به گروه‌های عضلانی بزرگ (به خصوص در ران‌ها، باسن و لگن) در زنان می‌شود، به بازگشت میل جنسی کمک می‌کند. یوگا، پیاده روی سریع و دوچرخه سواری منجر به تحریک بیشتر و عملکرد بهتر ارگاسم می‌شود. علاوه بر این، از دست دادن وزن، وقتی که یک زن احساس خوبی نسبت به خودش دارد، باعث تأثیر چندین برابری می شود .

🔶 بیشتر بخوانید : از چهار مرحله چرخه رابطه جنسی بیشتر بدانید

 طول مدت رابطه جنسی افزایش میابد .

هر چقدر میزان وزن شما با اندام شما تناسب داشته باشد باعث می‌گردد در طول زمان رابطه جنسی و عشق ورزیدن بیشتر لذت ببرید زیرا راحت‌تر حرکت می‌کنید و جریان خون و اکسیژن بهبود یافته و زمان بیشتر را برای رابطه جنسی بدست می‌آورید .

بهبود عملکرد هورمونی

تناسب اندام می‌تواند بر عملکرد هورمونی تأثیر بگذارد. عملکرد کم هورمونی و تولید کم تستوسترون با اختلال عملکرد جنسی و ناباروری مرتبط است.

کاهش بروز بیماری ها :

با از دست دادن وزن و حفظ آن و رسیدن به تناسب اندام  می‌تواند خطراتی که زندگی جنسی شما را مختل می‌کند را کاهش دهد. شما از شریان‌های مسدود، دیابت، و بسیاری از مشکلات بهداشتی مرتبط با میل جنسی نیز دور خواهید شد .

اگر می‌خواهید چیزهایی را که در زندگی عاشقانه شما قرار دارد حفظ کنید، باید ورزش را شروع کنید. ورزش با غذا خوردن سالم و عادت‌های سالم زندگی می‌تواند به شما کمک کند تا راه حلی برای بهبود رابطه جنسی خودتان داشته باشید

گردآوری و تدوین : واحد آموزش اسپرتان

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سردبیر آموزش
بارگذاری بیشتر در آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی کنید

چگونه در برابر حشرات از خود محافظت کنیم

نیش زنبور حشرات مانند زنبور عسل، زنبور وحشی، شپش زرد و زنبور سرخ می‌توانند نیش دردناکی از …