خانه آموزش آموزش در ورزش چادر کوهنوردی 

چادر کوهنوردی 

چادر کوهنوردی ، اسپرتان ، کوهنوردی

حتما برای هر کسی سفر کردن یکی از تجربه های شیرین و لذت بخش زندگی اش میباشد. و افراد عموما نوعی از سفر را انتخاب میکنند که برایشان لذت بخش تر بوده و به سلیقه شان نزدیک تر باشد.

برخی ترجیح میدهند در طول سفر شان در هتل ها و اقامتگاه های درون شهر، با امکانات از پیش تعبیه شده سکونت کنند، و برخی دیگر ماندن در دلِ طبیعت، ماجراجویی و تجربه ی شب نشینی های گرد آتش، تماشای آسمان به وقت شب در عمق طبیعت و در کل کمپ کردن را ترجیح میدهند، و در این بین دسته ای دیگر از افراد هستند که منحصرا علاقمند به کوهنوردی میباشند.

برای مشاهده فیلم نحوه نصب چادر طبیعت کردی و کمپی بر روی لینک کلیک کنید

برای این دسته از افراد که به طبیعت و شب مانی در آن علاقه مند میباشند، استفاده از چادر کوهنوردی بهترین و امن ترین گزینه برای اقامت گزیدن در طول سفر در طبیعت میباشد. که به سادگی و در کمترین زمان ممکن و همینطور  با صرف کمترین هزینه برپا شده و آماده ی سکونت میشود.

چادر کوهنوردی به راحتی در طول سفر و اقامت شما در طبیعت سرپناه خوبی برای گذراندن یک شب آرام و رویایی خواهند بود، و همچنین از شما در برابر بارش باران، وزش باد، سرما و اتفاقات جوی نظیر اینها در فصول معتدل سال محافظت میکند و تجربه ی دلپذیر تری از سفر در طبیعت را برایتان رقم میزنند.

🔶 بیشتر بخوانید : نکات مهم کوهنوردی برای مبتدیان

همچنین برای کسانی که همواره دغدغه های بهداشتی در طول سفر نیز دارند، چادر کوهنوردی بسیار پیشنهاد میشود. زیرا تمام وسایل شخصی و غیر شخصی همراهتان در سفر به طبیعت، در جایی امن و مناسب قرار میگیرد و از حشرات، خاک، و هرگونه احتمال آلودگی دیگر که در طبیعت از آنها ناگزیریم در امان میمانند.

علاوه بر اینکه چادر های کوهنوردی جز تخصصی ترین و واجب ترین تجهیزات ایمنی سفر به طبیعت و کمپینگ ها میباشند و تمامی موارد ذکر شده در بالا، مزیت و برتری دیگر چادر های کوهنوردی سَبُک بودن، جمع و جور بودن و حمل آسان آنها میباشد.

این ویژگی به ویژه برای کوهنوردانی که با وسایل و تجهیزاتی محدود سفر میکنند و سَبُک سفر کردن جز اولویت های مهم آنها میباشد، بسیار مفید و کاربردی است. زیرا با قابلیت های تا شدن و کوچک شدن،  به راحتی در داخل کوله جا میگیرد و فضای زیادی را هم اشغال نمیکند، و به هیچ عنوان مانع به راحتی حرکت کردنشان نمیشود.

🔶 بیشتر بخوانید :انواع چادر کوهنوردی و مسافتی و طبیعت گردی

چادر کوهنوردی بسته به نوع کاربری شما از تنوع بالایی برخوردار اند.

به عنوان مثال انواع چادر های مسافرتی شامل چادر های مناسب کمپینگ، چادر کوهنوردی و  طبیعت گردی میباشند، که در اندازه ها و ظرفیت های متعددی نظیر چادر های کوهنوردی دو نفره، سه نفره و غیره، در اختیار علاقه مندان و سفر دوستان قرار میگیرند.

چادر کوهنوردی ، اسپرتان ، کوهنوردی

بنابراین اگر قصد سفر به دل طبیعت و شب ماندن در آن و لذت بردن از مناظر بِکر و دیدنی و کشف ناشناخته های طبیعت را دارید، پیشنهاد میشود چادر کوهنوردی حتما جز گزینه های همراهتان در سفر به طبیعت باشد تا تجربه ای امن تر و زیباتر را در اعماق طبیعت با خیالی راحت برای خود رقم بزنید.

🔶 بیشتر بخوانید : اینفوگرافی لوازم ضروری همراه کوهنوردی و طبیعت گردی

گردآوری و تدوین : واحد ورزش اسپرتان

بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر توسط سردبیر ورزشی
بارگذاری بیشتر در آموزش در ورزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید

نحوه ی استفاده از کرامپون

فرقی نمی کند بخواهید به قله ی کوه بزرگی برسید یا هنگام کوهنوردی در ارتفاع زیاد از میدان بر…