خانه آموزش چادر زدن در طبیعت برای مبتدیان

چادر زدن در طبیعت برای مبتدیان

چادر زدن در طبیعت ، اسپرتان

چادر زدن،راهی عالی برای سیاحتی فوق العاده در هوای آزاد،استنشاق هوای تازه و صرف زمانی باکیفیت با دوستان و خانواده است.چادر زدن برای افراد مبتدی و افراد بی تجربه می تواند فریبنده باشد،بنابراین دراین مطلب از اسپرتان ، نکات عالی وجود دارد تا اولین تجربه ی چادر زدن تان را لذت بخش و بدون استرس بسازد.

۱. مکان چادرتان را انتخاب کنید

تنوع زیادی برای مکان چادر برای اولین بار در دسترس تان قرار دارد.مواردی که باید در نظر داشته باشید شامل تعداد افراد در کمپ،اهمیت امکاناتی مثل توالت و حمام  و  همچنین موقعیت چادر است .بعنوان یک مبتدی،ثبت مکانی برای کمپ با امکاناتی با کیفیت بالا و نزدیک به شهر ایده ی خوبی ست، به خاطر اینکه مکان هایی برای خوردن و خرید وسایلی که فراموش کرده اید وجود دارد.

۲. چادرتان را بخرید

چادرها در شکل های متنوع و اندازه های گوناگون وجود دارند و انتخاب چادری مهم است که برایتان مناسب باشد.چادری را انتخاب کنید که اندازه اش یک یا دو برابر تعداد افرادی باشد که از آن استفاده می کنند.این کار،فضای کافی برای ذخیره ی لوازم در چادر و فضایی راحت برای خواب را به شما می دهد.اگر مطمئن نیستید که کدام چادر برایتان مناسب است،به راهنمای چادر ما نگاهی بیاندازید.

🔶 بیشتر بخوانید : انواع چادر کوهنوردی و مسافتی و طبیعت گردی

۳. کیسه های خواب بخرید

هر زمانی از سال را که برای چادر زدن انتخاب می کنید،همراه داشتن کیسه ی خواب ایده ی خوبی ست چون دمای هوا در شب می تواند کاهش یابد.وقتی کیسه ی خواب را انتخاب می کنید،به فصل و میزان دما توجه کنید و مطمئن شوید که شما را در زمانی از سال که برای چادر زدن انتخاب کردید،در دمای مطلوب نگه می دارد.راهنمای کیسه خواب ما،طرح کلی از همه ی ملاحظات مهم در هنگام انتخاب کیسه ی خواب را به شما می دهد.

۴. برای نصب چادرتان تمرین کنید

یکی از مهم ترین نکات برای چادر زدن برای بار اول،تمرین برای نصب چادر در خانه است.این کار شما را مطمئن می کند که می دانید چگونه چادر را برپا کنید و آن را پایین بیاورید و زمانی که در خانه هستید و در محل چادر زدن نیستید، می تواند هر مشکلی را حل کنید!

۵. یک اردوگاه تمرین داشته باشید

چادر زدن می تواند برای افراد مبتدی دلهره آور باشد اما گذراندن یک شب در پشت صحنه به شما کمک می کند که میزان لایه هایی که باید بپوشید  و اینکه آیا تجهیزات تان کافی ست را دریابید. پس تمرین در یک مکان مشابه کمپ به شما اعتماد به نفس می دهد.

۶. تنظیم در مکان چادر زدن

وقتی چادرتان را تنظیم کنید،سعی می کنید آن را در محلی استقرار دهید که زمین مسطح و تمیز و بدون زباله است چون می تواند باعث آسیب به چادرتان شود.همیشه پشت چادر را رو به باد قرار دهید تا آن را استوارتر بسازید و میخ ها را در زاویه ی ۴۵ درجه در زمین قرار دهید.

🔶 بیشتر بخوانید :نحوه نگهداری از چادر کوهنوردی

۷. فهرست موارد ضروری برای چادر زدن را تهیه کنید.

چادر زدن برای افراد مبتدی می تواند یک چالش باشد،به ویژه وقتی از نوع وسایل مورد نیازتان مطمئن نیستید.برای کمک،راهنمای تجهیزات چادر زدن را چک کنید و لیست خودتان را تهیه کنید تا مطمئن شوید که چیزی را از قلم نیانداختید.

۸ . برای وعده های غذایی تان از قبل برنامه ریزی کنید.

برای آنچه می خواهید بخورید برنامه ریزی کنید و برنامه ریزی درمورد چگونگی پخت آن می تواند به شما کمک شایانی بکند.قوانین محل چادر زدن را بررسی کنید تا ببینید که آیا اجازه ی روشن کردن آتش را دارید و سوپرمارکت ها و رستوران های نزدیک به محل کمپ  را جستجو کنید که اگر طبق برنامه پیش نرفتید،بتوانید چیزی بخورید.

چادر زدن برای افراد مبتدی اگر درست انجام شود، می تواند مهیج و خاطره انگیز باشد.این ۸ نکته را دنبال کنید و مطمئن باشید که اولین پیک نیک تان موفق می شود!

گردآوری و تدوین : واحد آموزش اسپرتان

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سردبیر آموزش
بارگذاری بیشتر در آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی کنید

چگونه در برابر حشرات از خود محافظت کنیم

نیش زنبور حشرات مانند زنبور عسل، زنبور وحشی، شپش زرد و زنبور سرخ می‌توانند نیش دردناکی از …