خانه آموزش هفت نکته ای که باید درباره پخت و پز روی آتش بدانید

هفت نکته ای که باید درباره پخت و پز روی آتش بدانید

پخت و پز روی آتش ، اسپرتان

آیا کمی از پخت و پز روی آتش باز می ترسید؟ نترسید. پخت و پز روی آتش باز با این رازها آسان است، از آشپزخانه خود و غذای بیرون و حتی غذاهای فوری دور هستید.آیا این باعث اضطراب شما می شود؟ نباید بشود.

در این مطلب از اسپرتان خواهید خواند که پخت و پز روی آتش باز آسان و امن است ، اگر این نکات  را دنبال کنید:

۱- آتش خوبی درست کنید

هرگز آتش درست نکنید مگر این که مطمئن شوید که در یک مکان امن قرار داشته باشید. اگر گودال آتش نداشته باشید، دنبال نقطه ای باشید که عاری از خاک سست، چمن و بقایا در محدوده مکان استقرار شما باشد. دنبال ریشه های درخت هم بگردید، آنها به راحتی آتش می گیرند. دنبال شاخه های پایینی آویزان نباشید. یک قاعده مفید پایه این است که سه برابر ارتفاع آتش، فضای سرباز بدون پوشش داشته باشید.

هدف از درست کردن آتش را تعیین کنید:

اگر  فقط برای پخت و پز استفاده شود:

دو قطعه با ضخامت مچ پا از چوب مرده و خشک را به شکل V قرار دهید به طوری که شش تا هشت اینچ در بالا و  ۳ تا ۵ اینچ در پایین از هم فاصله داشته باشند. اتش زنه (برگ های سوزنی خشک کاج، خزه یا روزنامه خرد شده) را در وسط V قرار دهید. با استفاده از قطعات کوچک بدنه چوب یا شاخه ها (با ضخامتی بین یک کبریت و یک تکه گچ) یک خیمه دور آتش زنه درست کنید. آتش را روشن کرده و چوب های بسیار خشکی را که به اندازه بازوی شما هستند آهسته به آتش بخورانید.

اگر قصد دارید روی آتش پخت و پز کنید و بعد از آن از آتش برای مقاصد دیگر نیز استفاده کنید:،

روش سنتی توصیه می شودکه طولانی تر و مداوم تر می باشد. آتش زنه را در قسمت وسط ناحیه آتش تعیین شده قرار دهید و خیمه ای با چوب های بزرگتر در اطراف آن ایجاد کنید. همراه با سوختن آتش، به اضافه کردن چوب های بزرگ تر ادامه دهید؛ به دقت موقعیت آنها را انتخاب کنید به طوری که به سمت شعله های قرار گرفته و از خفه شدن آتش جلوگیری کنند. هر بار یک چوب اضافه کنید، قبل از اضافه کردن چوب دیگر به آن اجازه دهید کمی بسوزد به این ترتیب از ایجاد آتش سوزی ناگهانی غیر قابل کنترل اجتناب خواهید کرد.

🔶 بیشتر بخوانید :روش های روشن کردن آتش بدون کبریت

۲- از وسایل مناسب استفاده کنید

پلاستیک می تواند ذوب شود، بنابراین استفاده از ظروف فلزی بسیار مهم است، توصیه می شود قابلمه ها و تابه ها با دستگیره های لاستیکی پوشش داده شود (یا اینکه از یک گیره آلومینیومی قابلمه استفاده می شود). بهترین شرط شما این است که از ظروفی استفاده کنید که مخصوصا برای خارج از منزل ساخته شده است. دستکش های چرمی کار سخت و  کفش های محکم جلو بسته که می توانند گرمای نزدیکی آتش را تحمل کنند نیز یک لایه حفاظتی از سطوح داغ، ذغال و خاکستر را فراهم می کنند.

پخت و پز روی آتش ، اسپرتان

۳- روش آشپزی خود را انتخاب کنید

راه های مختلفی برای آشپزی روی یک آتش باز بسته به انتخاب غذای شما وجود دارد.

اگر در حال برنامه ریزی برای پختن انواع کباب و جوجه و …  هستید، به سراغ روش قدیمی به سیخ کشیدن کبابی بروید. میخواهید کباب کنید؟ شما باید ابتدا از یک منقل یا سخ گردان روی آتش استفاده کنید و یا در صورت استفاده از ذغال آتش بعد از اینکه شعله های آتش کامل خاموش شد ذغال ها را در منقل و یا کوره خود بریزید.

اگر می خواهید غذایی را گرم کنید و یا بپزید می توانید از پایه پخت و پز بر روی قسمتی از آتش که ارتفاع کمتری دارد استفاده نمایید در صورت نبود پایه از ینگهای صاف و بزرگ جهت ایجاد یک اجاق سنگی استفاده نمایید.

پخت و پز روی آتش ، اسپرتان

۴- بدانید چه چیزی را نباید بپزید

غذاهایی که می توانند لکه های چربی داغ و چکه کننده را هنگام پخت ایجاد کنند، سینه اردک، استیک، بجوجه و … ممکن است سبب بروز آتش ناگهانی شده و باید از آنها اجتناب کرد حتی اگر آنها را روی یک تابه بپزید. در صورت امکان، غذاهای سرخ کردنی و یا برای هر نوع غذایی را که نیاز به تماس با روغن داشته باشد را ترک کنید. اگر باید در اطراف آتش چیزی سرخ کنید، باید از یک تابه با حفاظ و لبه بلند استفاده کنید

۵- منطقه خطر را نیز بشناسید

گوشت خام یا مرغ را از یخچال برای بیرون رفتنتان بیرون می کشید؟ اطمینان حاصل کنید که مواد غذایی را تا زمان کباب کردن به خوبی در یخ بسته بندی و نگهداری کنید: باکتری ها می توانند به طور خطرناکی روی غذایی که بین ۵ درجه تا ۶۰ درجه سانتیگراد گرم می شود رشد کنند، شرایطی که باعث ایجاد زمینه های رشد عوامل بیماری زای خوراکی می شود. اطمینان حاصل کنید که باقیمانده غذا نیز فوری بسته بندی شود.

در صورتی که دمای هوای فصلی ۳۰ درجه فارنهایت یا بالاتر باشد- غذا نباید بیش از دو ساعت یا یک ساعت بیرون بماند.” هنگام کباب کردن، همیشه از دماسنج گوشت استفاده کنید. غذا باید بین ۶۰ تا ۷۰ درجه سانتیگراد گرم شود تا هر گونه عامل بیماری زای غذایی کشته شود.

پخت و پز روی آتش ، اسپرتان

۶- اجازه کمک به کودکان بدهید

یک کودک ممکن است جوان یا بی تجربه باشد، اما این بدان معنا نیست که نمی تواند در پخت و پز در فضای باز کمک کند.  به بچه ها اجازه دهید با مشاهده کارهای بزرگترها و تعیین وظایف کوچک برای آنها مثل جمع آوری چوب یا بسته بندی مواد غذایی در فویل آلومینیومی اعتماد به نفس خود را بیابند. با نظارت، آنها می توانند پخت های آسان را هم به عهده بگیرند.

۷- خاموش کنید، پاکسازی کنید و جایگاه را امن سازید

همیشه یک سطل آب یا شن و ماسه در دست داشته باشید تا آتش را زمانی که کارتان تمام شد، خاموش کنید (یا اگر آتش از کنترل خارج شد استفاده کنید). هنگامی که شعله های آتش خاموش شدند و صدای خاکه ذغال متوقف می شود، با استفاده از یک سیخ فلزی خاکستر را بهم بزنید. آب و یا ماسه بیشتری بریزید. این روند را تا زمانی که خاکستر کاملا سرد، مرطوب و یا خفه شده باشد، تکرار کنید.

گردآوری و تدوین : واحد آموزش اسپرتان

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سردبیر آموزش
بارگذاری بیشتر در آموزش

2 دیدگاه ها

  1. آشپزی

    ۱۲اردیبهشت,۱۳۹۷ در ۱۱:۲۶

    ممنون از آموزش های کامل خوبی که قرار میدید

    پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی کنید

چگونه در برابر حشرات از خود محافظت کنیم

نیش زنبور حشرات مانند زنبور عسل، زنبور وحشی، شپش زرد و زنبور سرخ می‌توانند نیش دردناکی از …