خانه ورزش ها آفرود ۱۶ نکته‌ی برتر برای آفرود با موتورسیکلت

۱۶ نکته‌ی برتر برای آفرود با موتورسیکلت

آفرود با موتور ، مسیر آفرود

من به تازگی از یک سفر خاکی حماسی آفرود برگشتم. اما، به جای خسته کردن شما با جزئیات در مورد جایی که رفتم و آنچه که خوردم، قصد دارم برخی از نکات در مورد چگونگی زنده ماندنم در مسیرهای لجن مال، سنگی، صعود و رود در جاده‌های سنگی  را با شما به اشتراک بگذارم.پس با من در این مطلب از اسپرتان همراه باشید.

چرا به آفرود می رویم ؟

آفرود با موتور ، مسیر آفرود

برای درک بعضی دلایل اینکه من به آفرود می‌روم (و چرا شما نیز باید بروید)، ممکن است بخواهید بدانید. مطمئناً، رفتن به آفرود باعث می شود هر کسی یک راننده جاده بهتری نیز باشد، اما من این کار را انجام می دهم زیرا این کار چالش برانگیز و سرگرم کننده، سرگرم کننده و سرگرم کننده است.

من در مورد «رانندگی در نواحی سخت» صحبت می‌کنم. رانندگی در آفرود، تجربه‌ی رانندگی را به سطح کاملا جدیدی به هوشیاری می‌رساند. هر بی دقتی،هر چند کوتاه ،و عدم تمرکز می‌تواند منجر به یک سقوط شود، چیزی که مرا از سقوط مرگبار نجات داده است، تمرکز بر کاریس که انجام می دهم .

نکاتی برای مواجهه با گل و لای، صخره‌ها و تپه‌هایی در مسیر آفرود

من متخصص آفرود نیستم، اما به اندازه کافی درباره‌ی آن می‌دانم تا راهنمایی‌هایی را با شما به اشتراک بگذارم که می‌تواند در تجربه آفرود بعدی به شما کمک کند. بدون هیچ ادعایی، آنها اینجا هستند:

 ۱. سرعت خود را مدیریت کنید:

هیچ چیز به اندازه‌ی سرعت بیش از حد خطر را برای شما افزایش نمی‌دهد. نگه داشتن دستگیره دریچه گاز بسیار آسان است، اما مدیریت سرعت در مسیر با شیب تند سخت است. نکته این است که قبل از اینکه به مانع برسید، آن را ببینید و سرعت خود را کم کنید، بنابراین سعی کنید جایی که جاذبه و کشش تقریباً صفر، موجب لغزش و خزش می‌شود، سرعت را افزایش ندهید.

۲. بالا را نگاه کنید:

هنگامی که ما ترسو یا خسته هستیم، به پایین نگاه می کنیم.  این مسأله زمانی که شما با موانع فاصله‌ی زیادی دارید، تشدید می‌شود و شما بیشتر به پایین نگاه می‌کنید و زمین می‌خورید. این مسئله در مورد اکثر فعالیت‌های ورزشی از جمله موتور سواری در جاده نیز صادق است.

۳. استفاده از گشتاور:

هنگامی که کشش محدود است، شما باید بیشتر روی گشتاور تکیه کنید. این بدین معنی است که چشمان خود را باز نگه دارید تا ببینید که چه اتفاقی می‌افتد و قبل از اینکه به سطحی با شیب کم برسید گاز بدهید.

۴. باور کنید شما می توانید این کار را انجام دهید:

اگر تردید دارید، احتمالاً آن شیب تند را رد نمی‌کنید. بنابراین، برای انجام دادنش بروید!  از زمینی که ارتفاع آن بیشتر از سر شماست، اجتناب کنید.

🔷 جالبه بخوانید : آشنایی با آفرود و انواع آن

۵. ایستادن، نشستن:

تقریبا غیرممکن است موتور سوار خوبی باشید، بدون اینکه بتوانید ایستاده روی موتور، موتور سواری کنید. همچنین باید بدانید که چه زمانی بایستید و چه زمانی بنشینید. به طور کلی برای هر ضربه‌ی قابل توجه باید بایستید تا پاهای شما ضربه را جذب کنند، به خصوص در گوشه‌های خاکریز، بنابراین باید به تایر عقب نیرو وارد کنید تا حرکت کنید.

۶. مرکز را پیدا کنید:

چه نشسته یا ایستاد باشید، باید مرکز جرم بدنتان را برای مانور بهینه و کنترل سیال پیدا کنید. این به معنای ایستادن و نشستن روی صندلی متمایل به جلو است، بنابراین شکم شما بیشتر از بدنتان کنترل می‌کند.

۷. بازوهای خمیده:

هنگام آفرود موتور در فرکانس بالا در حال حرکت به سمت بالا، پایین، چپ و راست است. با این حال، شما باید دست‌هایتان را روی فرمان نگه دارید و در حالی که موتور در حال پرش است، آن را کنترل کنید. بازوهای خمیده اجازه می‌دهد که موتور به اندازه‌ی نیاز حرکت کند و دستان شما همچنان در حال کنترل باشد و با دقت ترمز کنید.

۸. ضد خمیدگی:

این چیزی است که رانندگان جاده زمانی که اولین بار به آفرود می‌روند، زمان سختی را با آن تجربه می کنند. اگر با موتور بچرخید (یا پایین بیایید)، موتور از زیر شما خارج می‌شود. موتور باید به نوبه خود بچرخد، اما اگر شما در بالای آن قرار گیرید، وزن شما نیرو را با فشار عمودی نگه می‌دارد تا لاستیک‌ها بتوانند زمین را بگیرند.

آفرود با موتور ، مسیر آفرود

۹. کلاچ را فراموش کنید:

استفاده از کلاچ برای پرش به سمت بالا را فراموش کنید. در آفرود معمولاً زمانیکه شما  از روی یک صخره به سمت صخره‌ی دیگر می‌روید، دیگر زمانی برای کلاچ گرفتن وجود ندارد.

۱۰. از کلاچ استفاده کنید:

از سوی دیگر، شما می خواهید از کلاچ برای کنترل بیشتر رانندگی استفاده کنید. با کلاچ گرفتن می‌توانید در دنده سنگین باقی بمانید تا از تغییر بیش از اندازه جلوگیری کنید و سرعت خود را با دقت بیشتری کنترل کنید.

۱۱. استفاده از ترمز عقب:

در زمین گل و لای، شما به شدت به ترمز عقب تکیه می‌کنید. ترمز گرفتن با تایر عقب معمولاً یک ریسک بزرگ نیست، اما ترمز گرفتن با تایر جلو باعث می‌شود با سر به زمین بخورید.

۱۲. از ترمز جلو استفاده کنید:

بله، می‌دانم که قبلا چه چیزی گفته‌ام، اما زمانی که کشش وجود دارد، شما می‌توانید (و باید) از هر دو ترمز جلو و عقب هنگام پرش از تپه‌ها به سمت پایین استفاده کنید. این ممکن است نیاز به مهارت داشته باشد، و حتما همین طور است. اما، گاهی اوقات شما نیاز به تمام قدرت ترمز دارید، فقط یاد بگیرید که ترمز جلو را با دقت به کار ببرید.

۱۳. به پرش و چرخش عادت کنید:

بنابراین شما می‌توانید مثل یک ماهی باشید، از بین درختان افتاده، از یین سنگ‌های بزرگ عبور کنید و  بپرید. اگر نمی‌توانید بچرخید و بپرید حداقل یاد بگیرید روی موانع جست و خیز کنید.

۱۴. رانندگی با چرخ عقب:

وقتی که شما نیروی زیادی ندارید، رانندگی با چرخ جلو ایده‌ی جالبی نیست، در عوض موتور را در جهت اصلی تنظیم کنید و برای جلوگیری از شکستن چرخ جلو، گاز بدهید.

۱۵. اطمینان حاصل کنید موتور شما آماده است:

از سلامت موتور خود اطمینان حاصل کنید و چک قبل از آفرود را انجام دهید .گیر کردن در میان درختان شیره‌ی موتور را میمکد.

۱۶. استراحت کنید:

رانندگی آفرود انرژی فیزیکی و ذهنی زیادی مصرف می‌کند. اگر خسته شوید شروع به نگاه کردن به پایین می‌کنید و زمان بندی شما دقیق نخواهد بود. پیش از آنکه متوجه شوید، زمین می‌خورید.

گردآوری و تدوین : واحد ورزش اسپرتان

 • آفرود

  نکاتی برای یک ماجراجویی آفرود بی خطر

  آیا در مورد انجام دادن اولین ماجراجویی آفرود فکر می‌کنید؟ صرف نظر از اینکه به منطقه‌ی ماهی…
 • کنترل لغزش در آفرود

  اگر در حال رانندگی در سطح لغزنده هستید، باید انتظار داشته باشید که گه گاهی دچار لغزش شوید.…
 • آفرود در ماسه ، آفرود در تپه ، آفرود در گل و لای ، آفرود ، واژگان آفرود، نکات آفرود

  مقدمه‌ای بر آفرود

  اگر شما قصد خرید یک ماشین با قابلیت آفرود را دارید، تویوتا در جهان بیراهه نوردی افسانه است…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سردبیر ورزشی
بارگذاری بیشتر در آفرود

بررسی کنید

نکاتی که در کوهنوردی زنان تاثیر‎گذار است

امروزه کوهنوردی زنان  نسبت به گذشته رشد بسیاری داشته . ما زن ها  کوهنورد های خوب…