خانه آموزش نکاتی که زوجین در رابطه جنسی باید بدانند

نکاتی که زوجین در رابطه جنسی باید بدانند

رابطه جنسی

معمولا سوالات زیادی در رابطه جنسی برای زوجین پیش می آید و درست جواب دادن به این سوالات خیلی مهم است ، چرا که نداشتن اصول درست روابط جنسی میتواند مشکلات زیادی را ایجاد کند .در این مطلب از اسپرتان تلاش به راهنمایی در خصوص رابطه جنسی زوجین و آگاهی دادن به آنان هستیم .

مقدمه ای کوتاه در رابطه جنسی :

لذت بخش ترین قسمت های بدن زن و مرد در رابطه جنسی قسمتهایی از بدن است که لمس آنها نقش مهمی در رابطه جنسی همسر شما و لذت بیشتر دارد. در بیشتر مردها و زنها توجه همسر به قسمتهای دیگری از بدن غیر از اندام های جنسی موجب بوجود آمدن لذت و میل جنسی و بهبود رابطه جنسی میشود. این صحبت ، صحبتهای ابتدایی هست ولی در ساختن و تغییر پیش زمینه ذهن شما در مورد رابطه جنسی خیلی مهم است.

برخی  نکات مهم در رابطه جنسی زوجین عبارتند از :

۱ – رابطه جنسی یکی از ابعاد ارتباطی بین زن و مرد می باشدو مساله عجیب و غریب و چندش آوری نیست که خانواده ها نسبت به آن بی توجه باشند. متاسفانه بسیاری از خانواده ها در آموزش مسئله روابط جنسی و مسائل زناشویی به فرزندان خود کوتاهی می کنند، که در آینده نزدیک فرزندان خودشون میتونن نتیجه این سهل انگاری رو ببینن . البته به این نکته باید توجه کرد که نوجوانانی که سنشان پایین ۱۸ سال است  به جای تمرکز و زمان برروی مطالب روابط جنسی که باعث درگیری ذهنی برای آنان میگردد بهتر است زمان مناسب ( ۱۸ سال به بالا) را برای کسب اطلاعات در این زمینه قرار داده و بیشتر برای تقویت ذهن و رشد آن به ورزش روی بیاورند .

۲- رابطه جنسی یک نوع رفتار است ، پانتومیم یا حرکت نمایشی نیست و باید در رابطه جنسی هم ، از کلام و بیان استفاده کنیم و به طرف مقابلمان بگوییم و از او بشنویم که ما برای یک رابطـه جنسی لذت بخش به چه چیزی نیاز داریم و همینطور انقدر شنونده خوبی باشیم که بفهمیم مسائل زناشویی شوخی نیست و به صحبت ها و خواسته ی طرف مقابلمان هم با گوش شنوا بتوانیم پذیرا باشیم

۳- باورهای غلط را در مورد رابطه جنسی که از بچگی در ذهن مان نقش بسته با مطالب جدید علمی عوض کرده و رابطه جنسی لذت بخش را به رابطه جنسی خرافاتی تبدیل نکنیم.

۴- برعکس آقایان که معمولاً فقط از طریق نزدیکی به اوج لذت جنسی می رسند خانمها از طرق دیگر مثل لمس و غیره هم می توانند به این امر برسند و آقایان همیشه در استرس این نباشند که آیا همسرم مثل من لذت می برد و چکار کنیم که با هم به اوج برسیم .

۵- هیچوقت از رابطه جنسی به عنوان سلاح استفاده نکنیم .گاهی مردها رفتاری از خود بروز می دهند که بعضی از زنها فکر می کنند که رابطه جنسی یک اسلحه در دست آنهاست.و از رابطـه جنسی برای رسیدن به بعضی از خواسته های خود استفاده می کنند. البته شاید این کار در ابتدا مفید به نظر برسد ولی اثرات تخریبی آن در آینده نزدیک تمام ابعاد زندگی را در بر خواهد گرفت.

۶- رابطه جنسی تنوع زیادی دارد و هیچ ارتباطی، به شرط رعایت بهداشت آن، از نظر علمی و حتی شرعی مضر نمی باشد.پس زن و مرد با مشورت هم همه ارتباطها را می توانند امتحان کنند و آنها را که لذت بخش تر است ادامه و بعضی ها را متوقف کنند. فهمیدن اینکه طرف مقابل از چه چیزی لذت می برد یک هنر است و زن و مرد هر چه هنرمندتر باشند زندگی خوب و لذت بخش تری خواهند داشت. نوازش سینه ها ، لمس با زبان ، نوازش رانها ، لمس کلیتوریس، لمس نقطه g ، ارتباط دهانی وبسیاری مسائل دیگر … پس خانمها و آقایان سعی کنند سفرهای اکتشافی در طرف مقابل خود داشته باشند.

🔶 بیشتر بخوانید : خواص معجزه آسای سیر؛ از تقویت قوای جنسی تا لاغری

۷- در رابطه جنسی موفق باید اضطرابها و ترسها کنار گذاشته شوند: مهمترین آنها ترس از بچه دار شدن در طی رابطه جنسی است این ترس می تواند به صورت کاهش لذت جنسی، عدم لذت جنسی در زن، انزال زودرس و بسیاری مشکلات دیگر بروز نماید .

۸- خانمها توجه کنند رابطه جنسی یک قسمت از رابطه زن و مرد هست پس راجع به آن واقع بین باشیم.آقایان هم توجه کنند که رابطه جنسی تنها رابطه بین زن و مرد نیست.
توجه شود که بر خلاف عقیده عوامانه، با بچه هیچ مردی را نمی شود به زندگی پایبند کرد اینکه می گویند تا ازدواج کردی بچه دار شو کاملاً تحریف شده است . باید اجازه داد وجوه مختلف ارتباطی بین زن و مرد (با چاشنی رابطه جنسی لذت بخش) آرام آرام مستحکم شود .

۹- خانمها معمولاً نگران رابطـه جنسی در شب زفاف هستند. مسائلی از قبیل : آیا درد دارد؟ آیا خون دارد؟ و … .پس آقایان بدون توجه به خرافات شب زفاف و شب اول زندگی مشترک را به رضایت همسر خود اختصاص دهند و سعی نکنند با زور و فشار و اذیت اهداف از پیش تعیین شده خود را دنبال کنند چه بسا همین مسئله عواقب وخیمی را در زندگی آینده آنها پیش می آورد.

۱۰- کانال واژن،حفره ای روی هم خوابیده می باشد که بعد از ازدواج طول و قطر آن با آلت تناسلی همسر تطابق پیدا می کند پس آقایان وخانمها استرس کوچکی و بزرگی آلت را از خود دور کنند و به نکات دیگر و مهمتر ارتباط جنسی توجه کنند.

۱۱- آقایان می توانند حتی بعد از اینکه خود به اوج لذت رسیدند ، رابطه را ادامه داده تا راه رسیدن خانم به نقطه اوج را فراهم نمایند.

۱۲ – رابطه جنسی زیاد و مکرر با همسر هیچ عارضه ای ندارد و روی قوای جسمانی و سلامتی فرد نه تنها مضر نیست بلکه بسیار هم مفید می باشد به شرط آنکه به رابطه جنسی به عنوان یکی از ابعاد بسیار مهم زندگی نگاه شود.

۱۳ -در آخر اینکه استفاده از مواد مخدر، مواد نیروزا و غیره هیچ اثر مثبتی بر روی رابطه جنسی ندارد و در آینده صدمات برگشت ناپذیری را سبب خواهد شد ، پس بهتر است هر مشکلی در معاشقه پیدا کردید سریعاً به پزشک خود اطلاع داده و درمان متناسب را بگیرید. و هیچوقت رابطه جنسی را مسئله بی اهمیت تلقی نکنید.

این ها بخشی از نکاتی هستند که با رعایت آنان میتوانید رابطه موفقی و شادی در زندگی مشترک داشته باشید

گردآوری و تدوین : واحد آموزش اسپرتان

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سردبیر آموزش
بارگذاری بیشتر در آموزش

یک دیدگاه

  1. […] نکاتی که زوجین در رابطه جنسی باید بدانند […]

    پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی کنید

چگونه در برابر حشرات از خود محافظت کنیم

نیش زنبور حشرات مانند زنبور عسل، زنبور وحشی، شپش زرد و زنبور سرخ می‌توانند نیش دردناکی از …