خانه اخبار و رویدادها نقش ورزش در رشد کودکان

نقش ورزش در رشد کودکان

رشد کودکان ، فعالیت ورزشی ، بهبود عملکرد آموزشی

تربیت بدنی و ورزش تأثیر آموزشی بر رشد کودکان و نوجوانان دارند. نمیتوان نقش ورزش را در کودکان  در (۱) رشد مهارت های حرکتی و عملکردی و (۲) پتانسیل آموزشی دید. این امر رابطه مثبت بین شرکت در فعالیت های فیزیکی و رشد روانی را نشان می دهد.

ورزش و تربیت بدنی اصول اولیه رشد کودکان و جوانان و مهارت های یادگرفته شده در طول بازی هستند. ورزش و تربیت بدنی در رشد کودکان و جوانان به طور کامل نقش قابل توجهی دارند. از طریق شرکت در ورزش و تربیت بدنی، جوانان ارزش اهمیت های کلیدی مثل موارد زیر را درک می کنند:

  • صداقت
  • کار گروهی
  • بازی عادلانه
  • احترام به خود و دیگران
  • تبعیت از قوانین

همچنین به جوانان زمینه ای را ارائه می دهد تا نحوه مواجهه با رقابت و چگونگی مقابله با برد و باخت را یاد بگیرند. این جنبه های آموزشی اهمیت تربیت بدنی و ورزش علاوه بر مهارت ها و توانایی های فیزیکی در رشد اخلاقی و اجتماعی کودک را بیان می کند.

از لحاظ جنبه های فیزیکی و سلامت رشد کودکان و جوانان شواهدی وجود دارد که بر تأثیر ورزش و تمرین روی سلامت فیزیکی، رشد و نمو تمرکز دارد.( اغلب مثبت)

رشد کودکان ، فعالیت ورزشی ، بهبود عملکرد آموزشی

رشد کودکان و جوانان با شرکت کردن به مدت طولانی در فعالیت فیزیکی

تربیت بدنی و ورزش همچنین باعث ایجاد عادت های فعالیتی سالم می شود که افراد را به شرکت به صورت طولانی مدت در فعالیت های ورزشی تحریک می کند. این موضوع اهمیت تربیت بدنی را در خارج از مدرسه بیان کرده و تأثیر بالقوه تربیت بدنی را بر سلامت عمومی روشن می سازد.

برای رسیدن به اهداف گسترده تر در آموزش و رشد کودکان و جوانان، برنامه های ورزشی باید بر رشد فرد و نه تنها رشد مهارت های عملکردی ورزش تمرکز کنند.

در حالیکه مزایای فیزیکی شرکت در ورزش شناخته شده هستند و بوسیله شواهد تجربی زیادی حمایت می شوند، ورزش و فعالیت فیزیکی می توانند تأثیراتی مثبت بر آموزش داشته باشند.

🔴 همچنین بخوانید : ۳ فاکتور مهم و تاثیر گذار بر رشد کودکان

ورزش به عنوان یک وسیله

ورزش برای جوانان یک فعالیت جذاب است و اغلب به عنوان یک وسیله ای برای جذب کودکان و جوانان به برنامه های سلامت و آموزشی مورد استفاده قرار می گیرند. پروژه های ورزشی و رشد که بر نتایج آموزشی تمرکز دارند از ورزش به عنوان وسیله ای برای انتقال پیام های آموزشی به شرکت کنندگان و در برخی موارد به بینندگان استفاده می کنند.

علاوه بر این، هدف برخی از برنامه ها رشد و توسعه دیگر جنبه های آموزشی مثل حضور در مدرسه و حس رهبری می باشد. ورزش ذاتاً نتایج آموزشی مثبت را ارائه نمی دهد. بسیاری از مطبوعات بر نقش حیاتی مربیان تربیت بدنی و دیگر ارائه دهندگان فعالیت های فیزیکی و ورزشی به عنوان عوامل تعیین کننده تجربه های آموزشی تأکید دارند.

رشد کودکان ، فعالیت ورزشی ، بهبود عملکرد آموزشی

عملکرد آموزشی

برنامه های مبتنی بر ورزش بهبود عملکرد یادگیری کودکان و جوانان، تشویق آن ها برای حضور در مدرسه و آرزوی آن ها برای موفقیت علمی را نشان می دهند. در حالیکه اکثر تحقیقات در رابطه با تأثیرات ورزش بر رشد و سلامت در کشورهای پیشرفته انجام شده اند، در کشورهای در حال توسعه مطالعاتی وجود دارند که از این رابطه حمایت می کنند.

برای مثال یک مطالعه در رابطه با شرکت کردن در ورزش بین کودکان و جوانان در نامیبیا نشان داده است که آن هایی که در ورزش و فعالیت های فیزیکی شرکت می کنند بیشتر احتمال دارد در اکثر امتحانات خود نمره ۱۰ بگیرند. پژوهش دیگری وجود دارد که بیان می کند که این رابطه تا آموزش های دانشگاهی ادامه دارد.

گردآوری و تدوین : واحد سبک زندگی اسپرتان

بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر توسط سردبیر سبک زندگی
بارگذاری بیشتر در اخبار و رویدادها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید

آشنایی با نکات طبیعت گردی و کوهنوردی با کودکان

کودکان نیاز دارند که زمانی را در خارج از خانه در مکانی سالم، سرگرم کننده و فراتر از یک مکا…