خانه آموزش آموزش در سلامت مقابله با افسردگی بدون کمک های حرفه ای

مقابله با افسردگی بدون کمک های حرفه ای

مقابله با افسردگی

در این مطلب از اسپرتان می خوانید :

  • اجازه ندهید یکنواختی و خستگی شما را از پا درآورد
  • یکی از موثرترین راههای شکست دادن افسردگی، داشتن زندگی روزمره است.
  • ورزش نه تنها مناسب بدن شما را حفظ می کند بلکه موجب آرامش و آرامش می شود

اگر شما در مواردی احساس می کنید که درمان های دارویی می تواند بر روی بدن شما اثرات مخربی بگذاری میتوانی و نمیخواهید از داروهای ضد افسردگی استفاده کنید از این راهنمایی ها برای مقابله با افسردگی استفاده نمایید . بله، شما باور داشته باشید بدون کمک پزشکی هم میتوانید با مقابله با افسردگی خود بپردازید. به راهنمایی های زیر عمل کنید حتما نتیجه مطلوب خواهید گرفت :

داشتن یک زندگی روزمره :

یکی از موثرترین راههای مقابله با افسردگی، داشتن زندگی روزمره است. ثابت شده است که افرادی که از افسردگی رنج می برند بهتر است تعهدات روزمره خود را برآورده کنند. مهم است که درک کنید که شما وظایف خود را انجام می دهید و می توانید یک زندگی عادی را هدایت کنید؛ وقتی  شما به عنوان یک انسان عادی زندگی می کنید از انجام کار های روزمره احساس ناراحتی ندارید و برعکس با انجام آنان و اتمام هر کدام احساس خوشایندی به شما دست میدهد.

ورزش کنید :

ورزش نه تنها تناسب اندام  شما را حفظ می کند بلکه باعث آرامش روحی شما میگردد و آرامش را برای شما به ارمغان می آورد. شما ممکن است احساس کنید که ورزش یک کار خسته کننده است، اما هنگامی که شما شروع به انجام آن می کنید ، احساسات و ذهنیت بهتری نسبت به خود و ورزش خواهید داشت. علاوه بر این ، یک راه بسیار خوب برای مقابله با افسردگی است. تعداد زیادی از مردم به باشگاه های ورزشی می پیوندند تا در زندگی خود یک رویداد  تندرستی و شادی آور را در پیش بگیرند.

“خود و بدن خود را دوست داشته باشند.”

🔶 بیشتر بخوانید :چگونه ورزش به کاهش افسردگی کمک می کند

به دیگران خدمت کنید :

این شعار نیست، بلکه  یک حقیقت است. انجام یک کار نیک برای دیگران نه تنها باعث ارتقاء سطح جامعه می شود بلکه باعث جلا در روح و روان ما می گردد . زمانی که در حال انجام کار خیرخواهانه هستید و لذت و شادی را در دیگران می بینید انرژی مثبت آن چندین برابر به شما بر میگردد. بیاییم فارغ از مادیات به این مسئله نگاه کنیم . هر تاثیر مثبتی که شما به دیگران میگذارید بازتابش حتما به شما باز میگردد . پس از کمک کردن و خدمت رساندن به دیگران اجتناب نکنید . برخی مواقع کارهای داوطلبانه میتواند تاثیر زیادی بر روی افسردگی شما بگذارد نه تنها به دیگران کمک کرده اید بلکه خود را در معرض جامعه و در بین دیگران قرار می دهید و فکر خود را از رویدادهای منفی دور نگه میدارید . همگی اینها نکات مثبتی است که بروی شما و افکارتان تاثیر خواهد گذاشت .

🔶 بیشتر بخوانید :۹ راهکار مفید برای کمک به بهبود افسردگی

شروع یک کار جدید درزندگی :

اجازه ندهید یکنواختی و خستگی شما را از پا درآورد . یک سرگرمی جدید را یاد بگیرید، یک ورزش انجام دهید یا یاد بگیرید که یک چیز جدید را درست کنید مثل مجسمه . ایده این است که کاری را انجام دهید که برای شما جذابیت دارد یا آن را جذاب کنید.

مهمترین مسئله این است که در طول روزهای افسردگی خود را از تفکرات منفی دور نگه داردید تا به احساس آرامش برسید.

گردآوری و تدوین : واحد سبک زندگی اسپرتان

  • مقابله با افسردگی

    مقابله با افسردگی بدون کمک های حرفه ای

    در این مطلب از اسپرتان می خوانید : اجازه ندهید یکنواختی و خستگی شما را از پا درآورد یکی از…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سردبیر سبک زندگی
بارگذاری بیشتر در آموزش در سلامت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی کنید

مدیریت وزن ورزشکاران که دارای دسته بندی وزنی هستند

ورزش‌ های زیادی وجود دارد که دارای وزن بندی یا کلاس‌بندی هستند، که ورزشکاران و حریفان باید…