خانه پزشکی و تغذیه فشار خون و ورزش

فشار خون و ورزش

فشار خون و ورزش فشار خون پایین

پیگیری ورزش‌های استقامتی به طور مرتب قلب را تقویت می کنند و گردش خون را منظم می کند. افراد مبتلا به فشار خون پایین باید به طور خاص تمرینات سیستم عروقی خود را دنبال کنند. این امر سریعتر و بهتر با نیازهای (مانند ایستادگی، تغییرات آب و هوا و درجه حرارت) تطبیق خواهد شد و حملات سرگیجه کمتر اتفاق می افتد. تمام ورزش‌ها با تمرینات متوسط که تمام گروه‌های عضلانی را به صورت همزمان درگیر می کند، در صورتی که امکان پذیر باشند، برای پرورش عروق مناسب است. برای مثال می‌توان از آهسته دویدن، شنا، ژیمناستیک و پیاده روی تردمیل را نام برد. فشار ثابت بالا (دویدن آرام بدون استراحت) و فشار سنگین (وزنه برداری) مزایای کمتری دارند. بازآموزی عضلانی لزوماً هدف اصلی در این مورد نیست، اما فعالیت جسمی باعث تأثیر مثبت در کنترل فشار خون می‌شود.

🔶 بیشتر بخوانید : آشنایی با فشار خون و علایم آن

اگر می‌خواهید گردش خون خود را با ورزش تقویت کنید، باید با پزشک خود در مورد اهداف خود صحبت کنید. او به شما خواهد گفت که کدام نوع ورزش برای شما مناسب فشار خون پایین است. افرادی که از بیماری قلبی عروقی رنج می برند یا بعد از غیبت طولانی مدت ورزش می‌کنند از قبل شروع تمرین باید آزمون تحمل ورزش را انجام دهند.در ادامه این مطلب از اسپرتان با برخی از ورزش ها برای تنظیم فشار خون آشنا خواهید شد.

فشار خون و ورزش ، فشار خون پایین

هر ورزشی چه مزایایی برای فشار خون دارد؟

آهسته دویدن:

پیاده روی فشار خون را عمدتاً تحت تاثیر عملکرد قلب قرار می‌دهد. در پایان تمرین، فشار خون ممکن است به سرعت کاهش یابد. تمرینات کششی در هنگام دویدن مفید هستند. فازهای پیاده روی ممکن است با بازه‌های زمانی پیاده روی سریع به منظور تدوام دادن فشار تغییر کند. اگر می‌خواهید، می توانید با استفاده از مانیتور پالس، فشار را بررسی کنید.

🔴 همچنین بخوانید : ۱۲ خوراکی که رگ‌های قلب را باز می‌کند

شنا کردن:

همه گروه های عضلانی در این ورزش درگیر می شوند. با توجه به فشار آب از خارج، پر شدن و انعطاف پذیری عروق در یک زمان بهبود می‌یابد. به همین دلیل شنا در فواصل منظم برای پرورش عروق بسیار مناسب است.

ژیمناستیک:

عروق محیطی با تغییر دائمی فشار و تسکین به خوبی پرورش داده می‌شوند. علاوه بر این، بدن به تغییر سریع موقعیت آن عادت می‌کند. افراد تمرین ندیده نسبت به افرادی که به طور مرتب ژیمناستیک تمرین می‌کنند به سرعت دچار سرگیجه می‌شوند.

🔴 همچنین بخوانید : فواید دوچرخه سواری در هفت قدم

دوچرخه سواری:

دوچرخه سواری به اصطلاح پمپ عضله را فعال می کند. عضلات ساق عمدتاً خون داخل رگ‌ها را در مقابل گرانش تحت فشار قرار می‌دهند. بنابراین، خون به جای جمع شدن در پاها، دوباره برای گردش خون در دسترس خواهد بود. علاوه بر این، دوچرخه سواری یک ورزش استقامتی مشترک است که در آن پرورش عروق می‌تواند به خوبی انجام شود. با توجه به تناسب اندام، می توانید یک برنامه‌ی تمرین آرام انتخاب کنید یا اینکه خود را در برنامه‌ی پاهای کوهنورد محک بزنید. به همین دلیل دوچرخه سواری به عنوان یک برنامه‌ی پرورش گردش خون و کنترل فشار خون به شدت توصیه می شود.

گردآوری و تدوین : واحد سلامت اسپرتان

بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر توسط کارشناس پزشکی و تغذیه
 • دیابت و ورزش

  تاثیر ورزش برای افراد مبتلا به دیابت

  داشتن دیابت مانعی برای لذت بردن از ورزش و تمرین نیست. مردان و زنان ورزشکار زیادی به دیابت …
 • فشار خون و ورزش

  تاثیر ورزش بر فشار خون

  برای کاهش فشار خون چقدر فعالیت لازم است؟ برای تأثیر بر فشار خون و استفاده از حداکثر مزایای…
 • فشار خون و ورزش فشار خون پایین

  فشار خون و ورزش

  پیگیری ورزش‌های استقامتی به طور مرتب قلب را تقویت می کنند و گردش خون را منظم می کند. افراد…
بارگذاری بیشتر در پزشکی و تغذیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید

تاثیر ورزش برای افراد مبتلا به دیابت

داشتن دیابت مانعی برای لذت بردن از ورزش و تمرین نیست. مردان و زنان ورزشکار زیادی به دیابت …