خانه پزشکی و تغذیه آلزایمر نشانه های دیگری بیماری آلزایمر

نشانه های دیگری بیماری آلزایمر

علائم بیماری آلزایمر ، اسپرتان ، نشانه های بیماری آلزایمر

 آلزایمر تهدیدی برای کیفیت زندگی افراد سالخورده است، زیرا ریشه ها ودرمانش هنوز به عنوان یک رمز و راز باقی مانده است. اگرچه فراموشی و از دست دادن حافظه یک مشکل مرتبط با پیری است، ولیکن برخی دیگر از علائم بیماری آلزایمر نیز ممکن است نشانه های اولیه آلزایمر باشد . تشخیص زودهنگام این بیماری به مدیریت بهتر و بهبود کیفیت زندگی بیمار کمک می کند.

در این مطلب از اسپرتان برخی از علائم اولیه آلزایمر را موارد بررسی قرار می دهیم :

کمبود علاقه و آلزایمر

بی تفاوتی یا بی علاقه گی  می تواند اولین علائم بیماری آلزایمر باشد. از دست رفتن علاقه به فعالیت هایی که زمانی منبع شادی و سرگرمی بودند، از فعالیت های اجتماعی و عدم تمایل به مشارکت در رویدادهای اجتماعی معمولا در مراحل اولیه آلزایمر دیده می شود.

علائم بیماری آلزایمر ، اسپرتان ، نشانه های بیماری آلزایمر

اضطراب و افسردگی

ارتباط بین افسردگی و آلزایمر درحال تحقیق است و نمیتوان این مطلب را به طور یقین اعلام کرد .ولیکن افسردگی در  بسیاری  از موارد با انواع مختلف زوال عقل در مراحل بعد زندگی مرتبط بوده.

اضطراب می تواند در هر نقطه تاثیر گذار باشد . توجه بیش از حد به جزئیات نیز می تواند راهی برای غلبه بر فراموشی و از دست دادن حافظه باشد.

تغییرات بینایی و حسی

بسیاری از افراد مبتلا به آلزایمر دارای مشکلات ناگهانی در دید می شوند . مشکلات همچون تصویر سازی ذهنی و تمرکز بینایی و .. چنین افرادی ممکن است با  مشکلاتی همچون  تحریکات حسی مانند بویایی نیز دچار مشکل شوند.

🔶 بیشتر بخوانید : خوب بخوابید تا آلزایمر نگیرید

تغییر در عادات روزانه

تغییرات ناگهانی  در عادات روزانه فردی نیز ممکن است  شروع آلزایمر یا زوال عقل باشد. این تغییر ممکن است در عادات روزانه و ویژگی های شخصیتی همچون تمیزی، سبک لباس پوشیدن و سرگرمی بروز کند.

افرادی که مبتلا به آلزایمر هستند ممکن است شروع به از بین بردن رفتار عادی روزانه خود کنند، مانند عدم توجه به لباس هایشان و یا صرف نظر از حمام کردن و مراقبت از بدن.

گردآوری و تدوین : واحد سلامت اسپرتان

بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر توسط کارشناس پزشکی و تغذیه
بارگذاری بیشتر در آلزایمر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید

خواص فیبر بر بدن

فیبر نوعی کربوهیدرات است که بدن نمی تواند آن را هضم کند. با این که اکثر کربوهیدرات ها به م…