خانه پیشنهاد اسپرتان در طبیعت گردی هیچ ردپایی از خود به جا نگذارید!

در طبیعت گردی هیچ ردپایی از خود به جا نگذارید!

طبیعت گردی

در طبیعت گردی هرچه پیدا می‌کنید رها کنید و فقط عکس و خاطرات را به همراه بیاورید.

برنامه ریزی و آماده سازی:

نوع زمین و شرایط آب و هوایی که ممکن است با آن برخورد کنید را باید بدانید. با کوچک نگه داشتن گروه‌ها، اثرات منفی بر طبیعت را کم کنید و در زمان‌هایی که بیشتر مردم به طبیعت می‌روند، سفر نکنید. در طبیعت گردی حدالمقدور در یک صف پیاده روی کنید و از راه های میانبربرای رسیدن آسیب به همراهان و طبیعت و  اکوسیستم‌های اطراف  اجتناب کنید .

آموزش کوهنوردی ، قدرت بدنی ، آمادگی جسمانی ، برنامه کوهنوردی ، طبیعت گردی

 ۱. در سطوح ثابت سفر کنید و اردو بزنید:

فعالیت‌ها را روی زمین انعطاف پذیر متمرکز کنید. سطوح حاوی شن و ماسه سنگ، سنگ، برف و یا چمن خشک، دوام دارند و می توانند در مقابل استفاده سنگین مقاومت کنند. برای جلوگیری از گسترش مسیر، از مسیرهای گل / گودال بروید.

🔷 جالبه بدانید : چادر زدن در طبیعت برای مبتدیان

 ۲. زباله‌ها را به درستی از بین ببرید:

آن‌ها را بسته بندی کنید. این شامل نه تنها بسته بندی مواد غذایی، بلکه شامل زباله های زیست تخریب مانند پوست موز، و … نیز می‌شود. همچنین “ردیابی منفی” را به وسیله برداشتن زباله های دیگران از دامان طبیعت، انجام دهید. زباله‌های انسانی را در گودالهایی با عمق ۱۵-۲۴ سانی متری ت در خاک با فاصله‌ی ۲۰۰ فوت از هر منبع آبی دفن کنید. کاغذ توالت و محصولات بهداشتی را بسته بندی کنید.

طبیعت گردی

 ۳. هر آنچه  را که پیدا کردید رها کنید:

می‌توانید آن را نگاه کنید اما لطفا آن را برندارید! همه‌ی چیزهایی که در طبیعت پیدا می‌کنید همانجا رها کنید، جایی که به آن تعلق دارد( غیر از زباله ). از حرکت دادن سنگ‌ها، جمع آوری گیاهان و آشفتگی مصنوعات فرهنگی یا تاریخی اجتناب کنید.

 ۴. به حداقل رساندن اثرات آتش سوزی:

آتش اردوی خود را کوچک نگه دارید و یا بدون استفاده از حلقه‌ یا پشته‌های آتش از قبل ساخته شده، بروید. چوب‌های با قطر کم را بسوزانید. به درختان زنده و یا روی زمین افتاده را آسیب نرسانید. از سطح خطر آتش سوزی منطقه مطلع شوید. اطمینان حاصل کنید که قبل از ترک اردوگاه، آتش خاموش شده است..

“اجاق های کوچک کمپینگ برای آشپزی بسیار کارآمد هستند و هیچ تأثیری بر روی طبیعت ندارند”

 ۵. احترام به حیات وحش:

اجازه دهیم حیوانات وحش، وحشی بمانند. فاصله خود را حفظ کنید و حیوانات را جذب نکنید. هرگز مواد غذائی را که برای انسان ساخته شده است به آنها ندهید، زیرا این امر عادت‌های تغذیه ای طبیعی را مختل می‌کند. حیوانات خانگی را در طبیعت کنترل کنید و همیشه آنها را محکم نگه دارید.

🔴 همچنین بخوانید: روشهایی ساده برای جهت یابی در طبیعت

 ۶. به سایر بازدیدکنندگان احترام بگذارید:

احترام خود را به سایر بازدیدکنندگان نشان دهید. سر و صدا نکنید. قوانین مسیر را رعایت کنید. نقاط استراحت و اردوگاه‌ها را دور از مسیر پیاده روی قرار دهید. با پوشیدن لباس‌هایی به رنگ خاک برای به حداقل رساندن اثرات بصری در طبیعت تلاش کنید (مگر اینکه، پیاده روی در نزدیکی شکارچیان باشد): قهوه ای، سبز، قهوه ای مایل به زرد یا سیاه.

طبیعت گردی

سخن سردبیر  :

جوری به طبیعت و طبیعت گردی بروید که در زمان بازگشت انگار کسی آنجا نبوده( نه خانی آمده و نه خانی رفته ) . شاید روزی دیگر باز به آنجا بازگردید و بخواهید با همان زیبایی های قبل آنجا را ببنید و از آن لذت ببرید. اگر همه با این تفکر به طبیعت و طبیعتگردی بروند دیگر شاهد خرابی و ها و آسیب هایی که توسط بشر به طبیعت وارد می شود را نخواهیم دید . به امید آن روز .

گردآوری و تدوین : واحد ورزش اسپرتان

بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر توسط سردبیر ورزشی
بارگذاری بیشتر در پیشنهاد اسپرتان

2 نظرات

 1. شادی ، طبیعتگرد

  2دسامبر,2018 در 00:27

  خیلی ممنون از اینکه به این چیزها هم در کنار ورزش و لذت بردن از طبیعت اهمیت می دید. امیدوارم همه این مطلب رو بخونن و رعایت کنن. باز ممنون

  پاسخ

  • اسپرتان

   2دسامبر,2018 در 10:07

   سپاس از شما . ما هم امیدواریم که صحنه های دلخراشی که در برخی از مکان های طبیعی میبینیم کمتر و کمتر بشه .

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید

نحوه ی استفاده از کرامپون

فرقی نمی کند بخواهید به قله ی کوه بزرگی برسید یا هنگام کوهنوردی در ارتفاع زیاد از میدان بر…