خانه پزشکی و تغذیه در طبیعت گردی ازپوست خود محافظت نمایید

در طبیعت گردی ازپوست خود محافظت نمایید

طبیعت گردی ، سرطان پوست ، ضد آفتاب

با خیال راحت از آفتاب لذت ببرید.

پیاده روی مزایای سلامتی شگفت آوری را برای کسانی که به طبیعت گردی می‌روند، دارد اما خطرات مرتبط با صرف وقت زیاد در برابر نور خورشید بسیار واقعی هستند. به گفته انجمن سرطان آمریکا، از هر پنج آمریکایی یک نفر در طول زندگی خود، سرطان پوست را تجربه خواهند کرد. انجمن پیاده روی آمریکایی با همکاری آژانس حفاظت از محیط زیست برای کاهش تدریجی سرطان پوست آموزشی را به مسافران به منظور محافظت از خود در برابر قرار گرفتن بیش از حد در برابر نور خورشید تحت عنوان برنامه‌ی SunWise انجام می‌دهد.

زمان کمتری در مقابل نور خورشید در ساعات ظهر بمانید.

سعی کنید در طول روز زمانی که اشعه خورشید قوی‌تر است – از ۱۰ صبح تا ۴ صبح در معرض تابش نور خورشید قرار نگیرید. در این زمان پیاده روی در سایه را افزایش دهید و پیاده روی در فضای آزاد را به اوایل روز موکول کنید. به یاد داشته باشید که اشعه ماوراء بنفش از شن و ماسه، برف، بتن و آب منعکس می‌شود و خطر ابتلا به آن را افزایش می‌دهد.

کلاه بگذاریید و بدنتان را بپوشانید. کلاه نقابدار و یا لبه دار از مناطقی که بیشتر در معرض نور خورشید قرار دارند، مانند چشم‌ها، گوش‌ها، صورت و پشت گردن محافظت می‌کند. تا جایی که ممکن است لباس‌هایی را که شما را در مقابل اشعه‌های UV محافظت می‌کنند، بپوشید.

عینک‌های آفتابی که اشعه‌های UV را مسدود می‎‌کنند استفاده کنید. هنگام خرید عینک آفتابی برچسب را بررسی کنید. عینک آفتابی که حفاظت UVA و UVB 99-100٪ را فراهم می‌کند، تا حد زیادی باعث کاهش اثر نور خورشید می‌شوند که می‌تواند منجر به آب مروارید و دیگر انواع آسیب‌های چشمی شود.

🔶 می تواند به شما کمک کند : راهنمای خرید عینک های آفتابی کوهنوردی

همیشه از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. کرم ضد آفتابی با ۱۵ SPF یا بالاتر نیم ساعت قبل خروج از منزل برای دستیابی به حفاظت UV مناسب استفاده کنید. از محصولاتی استفاده کنید که شما را در مقابل طیف گسترده‌ای از اشعه های UVA و UVB محافظت می‌کنند. در صورت ورزش خارج از منزل هر دو ساعت یا بیشتر کرم ضد آفتاب را مجددا استفاده کنید. حتی کرم ضد آفتاب که خاصیت ضدآب دارد تیز ، زمانی که شما عرق می‌کنید از بین می‌روند و نیاز به تمدید مجدد دارند.

🔶 بیشتر بخوانید : همه چیز در مورد کرم ضد آفتاب

شاخص UV را برررسی کنید. شاخص UV توسط هواشناسی برای کمک به مردم برای برنامه ریزی فعالیت هایشان به گونه‌ای که بیش از حد در معرض تابش اشعه ماوراء بنفش نور خورشید قرار نگیرند، ایجاد شده است.

به دکتر مراجعه کنید. تشخیص زودهنگام برای درمان سرطان پوست مهم است. پوستتان را بشناسید. اگر متوجه تغییرات شدید، به پزشک مراجعه کنید.

منبع: انجمن سرطان آمریکا

گردآوری و تدوین : واحد سلامت اسپرتان

بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر توسط کارشناس پزشکی و تغذیه
 • دیابت و ورزش

  تاثیر ورزش برای افراد مبتلا به دیابت

  داشتن دیابت مانعی برای لذت بردن از ورزش و تمرین نیست. مردان و زنان ورزشکار زیادی به دیابت …
 • فشار خون و ورزش

  تاثیر ورزش بر فشار خون

  برای کاهش فشار خون چقدر فعالیت لازم است؟ برای تأثیر بر فشار خون و استفاده از حداکثر مزایای…
 • فشار خون و ورزش فشار خون پایین

  فشار خون و ورزش

  پیگیری ورزش‌های استقامتی به طور مرتب قلب را تقویت می کنند و گردش خون را منظم می کند. افراد…
بارگذاری بیشتر در پزشکی و تغذیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید

با نحوه نگهداری چادر کوهنوردی آشنا شوید

زمان برگشتن از یک ماجراجویی بزرگ به خانه ممکن است وسوسه شوید تا کمی استراحت کنید و مدتی سر…