خانه پزشکی و تغذیه ده راه کار برای داشتن سلامت ذهن و کاهش استرس

ده راه کار برای داشتن سلامت ذهن و کاهش استرس

سلامت ذهن ، کاهش استرس ، استرس

این توصیه ها را امتحان کنید تا تعادل سلامت ذهن خود را حفظ کرده و یا دوباره آن را به دست آورید.با این مطلب از اسپرتان همراه باشید .

برای خود ارزش قائل شوید

“با خود به مهربانی و احترام رفتار کنید و از انتقاد کردن از خود پرهیز کنید. “

مطالعات نشان داده اند برای بهبود سلامت ذهن خود باید زمانی را صرف سرگرمی و انجام پروژه های مورد علاقه خود کنید و یا افق فکری خود را گسترده تر کنید. روزانه یک جدول کلمات را حل کرده، گیاه بکارید، آموزش رقص ببینید، نواختن یک ابزار موسیقی را یاد بگیرید و یا آموزش یک زبان دیگر را آغاز کنید.

از بدن خود مراقبت کنید

مراقبت از وضعیت فیزیکی شما می تواند سلامت ذهن شما را نیز بهبود بخشد و مطمئن شوید:

 • وعده های غذایی مقوی میل می کنید.
 • از کشیدن سیگار خودداری کنید.
 • مایعات زیاد بنوشید.
 • ورزش کنید_ که به کاهش افسردگی و اضطراب و بهبود حالات روحی کمک می کند.
 • خواب کافی داشته باشید. محققان عقیده دارند که کمبود خواب باعث افزایش افسردگی در دانشجویان می شود.

🔶 همچنین بخوانید : مزایای ورزش برای سلامت روان

اطراف خود را با افراد خوب احاطه کنید

افرادی با روابط اجتماعی یا خانوادگی قوی به طور کلی نسبت به افرادی که شبکه حمایتی ندارند از سلامت ذهن بیشتری برخوردارند. با دوستان و اعضای خانواده حمایت کننده برنامه ریزی کنید یا به دنبال انجام فعالیت هایی مثل کلوب ها، کلاس ها یا گروه های حمایتی باشید که بتوانید با افراد جدید ملاقات کنید.

به خودتان رسیدگی کنید

به طور داوطلبانه وقت خود را صرف کمک به فرد دیگری کنید. با انجام کاری محسوس برای فردی که به کمک نیاز دارد احساس خوبی خواهید داشت. و این روشی عالی برای ملاقات افراد جدید می باشد.

کاهش استرس ، استرس ، سلامت ذهن

یاد بگیرید چگونه با استرس مقابله کنید

چه دوست داشته باشید یا نه، استرس بخشی از زندگی است. مهارت های مقابله ای خوب را تمرین کنید: استراتژی های مقابله با استرس یک دقیقه ای دوتای چی را امتحان کنید، ورزش کنید، در طبیعت پیاده روی کنید، با حیوان خانگی خود بازی کنید یا نگارش مجله ای را به عنوان یک عامل کاهش دهنده استرس امتحان کنید. همچنین لبخند زدن و مشاهده کمدی را در زندگی به خاطر داشته باشید تا از سلامت ذهن خوبی برخوردار باشید. تحقیقات نشان داده اند که خنده می تواند سیستم ایمنی را تقویت کرده، درد و استرس را کاهش داده و باعث آرامش بدن شما می شود.

ذهن خود را آرام کنید.

کاهش استرس ، استرس ، سلامت ذهن

مدیتیشن، تمرین های ذهنی و عبادت را امتحان کنید. تمرینات آرامش بخش و عبادت می توانند سلامت و قدرت ذهن و همچنین دیدگاه شما در رابطه با زندگی را بهبود ببخشند. در حقیقت، تحقیقات نشان داده اند که مدیتیشن می تواند به احساس آرامش شما کمک کند و تأثیرات درمانی را افزایش دهد.

🔶 همچنین بخوانید : نکاتی برای کمک به افسردگی و اضطراب

تنظیم کردن اهداف واقع بینانه

در رابطه با چیزی که از لحاظ علمی، حرفه ای و شخصی می خواهید تصمیم گیری کنید و مراحلی که باید برای تحقق بخشیدن به اهداف خود پشت سر بگذارید را بنویسید. اهداف بالا داشته باشید اما واقع بین باشید و بیش از حد برنامه ریزی نکنید. از حس فوق العاده انجام اهداف خود لذت خواهید برد و با پیشرفت به سمت اهداف خود برای خود ارزش بیشتری قائل خواهید شد. مربی سلامت ذهن می تواند در ایجاد اهداف و ثابت قدم ماندن در مسیر حرکت تان به شما کمک کند.

از یکنواختی دوری کنید

اگرچه کارهای عادی روزمره باعث کارآیی بیشتر ما می شود و حس امنیت را افزایش می دهد، تغییر کوچکی در سرعت می تواند خسته کننده بودن یک برنامه را رفع کند. مسیر پیاده روی خود را تغییر دهید، برای جاده سفر برنامه ریزی کنید، به پارک دیگری برای پیاده روی بروید، چند تصویر جدید به دیوار اتاق خود بچسبانید یا یک رستوران جدید را امتحان کنید.

خودداری از الکل و دیگر داروها

از الکل استفاده نکنید و ازمصرف دیگر داروها بدون تجویز پزشک خودداری کنید. گاهی اوقات افراد برای خوددرمانی از الکل یا دیگر داروها استفاده می کنند اما در واقعیت الکل و دیگر داروها تنها مشکلات را شدیدتر می کنند.

در هنگام نیاز از دیگران کمک بخواهید

کمک گرفتن یک نشانه قدرت می باشد نه ضعف. به یاد داشته باشید که درمان مؤثرتر است. افرادی که مراقبت های مناسب دریافت می کنند می توانند از بیماری ذهنی و اعتیاد رهایی یابند و سلامت ذهن خود را بازیابند و در نهایت زندگی کامل و پرنعمتی را تجربه خواهند کرد.

گردآوری و تدوین: واحد سبک زندگی اسپرتان

بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر توسط سردبیر سبک زندگی
 • دیابت و ورزش

  تاثیر ورزش برای افراد مبتلا به دیابت

  داشتن دیابت مانعی برای لذت بردن از ورزش و تمرین نیست. مردان و زنان ورزشکار زیادی به دیابت …
 • فشار خون و ورزش

  تاثیر ورزش بر فشار خون

  برای کاهش فشار خون چقدر فعالیت لازم است؟ برای تأثیر بر فشار خون و استفاده از حداکثر مزایای…
 • فشار خون و ورزش فشار خون پایین

  فشار خون و ورزش

  پیگیری ورزش‌های استقامتی به طور مرتب قلب را تقویت می کنند و گردش خون را منظم می کند. افراد…
بارگذاری بیشتر در پزشکی و تغذیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید

تاثیر ورزش برای افراد مبتلا به دیابت

داشتن دیابت مانعی برای لذت بردن از ورزش و تمرین نیست. مردان و زنان ورزشکار زیادی به دیابت …