خانه پیشنهاد اسپرتان روشن کردن آتش در طبیعت گردی

روشن کردن آتش در طبیعت گردی

طبیعت گردی ، آتش روشن کردن

ایمنی در برابر آتش

اردوگاه خود را با یک آتش ایمن، تبدیل به یک جای دنج کنید. یکی از بهترین راه‌های استراحت در پایان یک روز پیاده روی، استراحت کنار آتش است. آتش حتی می تواند یک راه جدید و سرگرم کننده برای آشپزی هنگام طبیعت گردی  باشد. درک مسئولیت هنگام روشن کردن آتش وظیفه‌ی هر مسافر است.

مقررات آتش نشانی محل خود را باید بدانید.

هرچند که یک شب در کنار آتش دل انگیز به نظر می‌رسد اما بعضی پارک‌ها به دلیل خشکی جنگل که ممکن است منجر به گسترش ناگهانی آتش شود، اجازه‌ی روشن کردن آتش را نمی‌دهند. اگرچه روشن کردن آتش در ایران به طور فزاینده‌ای رایج است ولی کن حتما در طبیعت گردی های خود رعایت ایمنی را جدی بگیرید.

🔴 همچنین بخوانید : روش های روشن کردن آتش بدون کبریت

تا جایی که ممکن است از باربکیوهای موجود استفاده کنید.

آتش روشن کردن در طبیعت گردی

مردم از گذشته‌های دور از آتش استفاده میکردند و این بدین معنی است که تعدادی باربکیو در اطراف وجود دارد. معمولا نیازی به حفاری یک گودال جدید و استخراج سنگ‌های اطراف آن (که احتمالا توسط سایر مخلوقات جنگلی به عنوان یک خانه استفاده می‌شود) برای حلقه آتش وجود ندارد.

منطقه را از آوارهای قابل اشتعال خالی کنید.

برگ‌های خشک و سایر مواد ریخته شده در کف جنگل با کوچکترین جرقه مستعد اشتعال هستند. اضافه کردن توده‌های بزرگ کاه به آتش بسیار خطرناک است زیرا به سرعت مشتعل شده و تبدیل به خاکستر می‌شود و دود شدید تولید می‌کند. ردیابی تمام این جرقه های شناور یک خطر غیر ضروری است. سنگ‌های دور حلقه‌ی آتش فقط برای دکوراسیون نیستند؛ آنها از آتش در مقابل باد حفاظت می‌کنند زیرا ممکن است جرقه‌ها را در جنگل پخش کند و موجب آتش سوزی شود.

از سوخت خود مراقبت کنید

در حالی که ممکن است برخی مجموعه‌ای لوکس از چوب‌های قطعه قطعه شده داشته باشند، مجبورند برای روشن کردن آتش چانه بزنند. فقط از شاخه های مرده و چوب‌هایی استفاده کنید که بر روی زمین افتاده است.

در طبیعت گردی هیچ اثری به جا نگذارید

اگر هیچ حلقه آتش نصب شده برای استفاده وجود ندارد و شما هنوز هم می خواهید آتش روشن کنید، اصل «بدون رد پا» توصیه می کند یک تکه پارچه‌ی برزنتی پهن کنید و روی آن را با ۳ تا ۵ اینچ خاک بپوشانید. یک آتش سوزی کوچک روی این خاک ایجاد کنید. هنگامی که به طور کامل خاموش شد، خاک روی پارچه را پراکنده کنید.

🔶 بیشتر بخوانید : در طبیعت گردی هیچ ردپایی از خود به جا نگذارید!

مراقب آنچه که می سوزانید باشید

ممکن است خوب باشد که برخی از زباله‌هایتان مانند تکه‌های کاغذی را بسوزانید، اما هرگز نباید پلاستیک یا فلز را بسوزانید. هرگز یک آتش را بدون نظارت ترک نکنید.

گردآوری وتدوین : واحد ورزش اسپرتان

  • آتش در کمپ،درست کردن آتش در کمپ،کمپ

    طریقه ی درست کردن آتش در کمپ

    آتش در خدمت بشر آتش درست کردن در فضای باز برای سالیان متمادی، یک سنت محبوب و اجتناب ناپذیر…
  • طبیعت گردی ، آتش روشن کردن

    روشن کردن آتش در طبیعت گردی

    ایمنی در برابر آتش اردوگاه خود را با یک آتش ایمن، تبدیل به یک جای دنج کنید. یکی از بهترین …
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سردبیر ورزشی
بارگذاری بیشتر در پیشنهاد اسپرتان

بررسی کنید

نکاتی که در کوهنوردی زنان تاثیر‎گذار است

امروزه کوهنوردی زنان  نسبت به گذشته رشد بسیاری داشته . ما زن ها  کوهنورد های خوب…