خانه پیشنهاد اسپرتان راهنمای دوچرخه سواری در زمستان : نکاتی مفید که به شما کمک می‌کنند

راهنمای دوچرخه سواری در زمستان : نکاتی مفید که به شما کمک می‌کنند

دوچرخه سواری در زمستان

در صورتی که کاملاً برای آب و هوا و شرایط آماده باشید، آغاز زمستان نباید مانع دوچرخه سواری شما شود. چند نکته را برای دوچرخه سواری در زمستان به شما ارائه می‌کنیم.

دوچرخه سواری در زمستان ممکن است، حتی برای افرادی که به دفعات در ماه‌های سردتر دوچرخه سواری کرده‌اند، ترسناک به نظر برسد. اگرچه اعتراف می‌کنیم که سفر در طول تابستان، همراه با لباس‌های آستین کوتاه و عینک آفتابی جذاب‌تر است، اما هنوز هم می‌توان از دوچرخه سواری در زمستان لذت زیادی برد – و همچنین این مزیت را داراست که می‌توانید ورزش کرده و هوای (بسیار) تازه تنفس کنید.

در ادامه ۱۰ نکته کلیدی را ارائه می‌کنیم که باید در زمان مواجهه با زمستان در نظر داشته باشید.

اگر شما هم نکاتی را در ذهن دارید می‌توانید در بخش نظرات قسمت پایین مقاله اضافه کنید.

پنچر شدن

اطمینان پیدا کنید که حداقل دو تیوب و یک پمپ سالم به همراه دارید و اگر مدتی است که از آن‌ها استفاده نکرده‌اید برای اطمینان از کارکرد، آن‌ها را بررسی نمایید. برخی افراد از کارتریج‌های CO2 برای رفع پنچری چرخ‌های خود استفاده می‌کنند، اما توجه داشته باشید که این مواد پس از یک یا دو بار استفاده به اتمام می‌رسند.

علاوه بر این، زمانی که در درجه حرارت‌های پایین از آن‌ها استفاده می‌کنید، گاز می‌تواند منجر به یخ زدن سر کانتور و همچنین دستکش‌ها و انگشتان شما شود. این گفته ناشی از تجربه تلخی است که بسیاری از دوچرخه سواران داشته‌اند.

اگر همراه با یک گروه دوچرخه سواری می‌کنید، اطمینان یابید که به اندازه کافی تیوب و پمپ به همراه دارید، و به دیگران اتکا نکنید.

چراغ‌ها

هر روز افراد بیشتر و بیشتری را می‌بینیم که در روز هم برای آگاه کردن دیگر استفاده کنندگان جاده از چراغ استفاده می‌کنند. در زمستان، این امر بسیار حائز اهمیت بوده به این دلیل که در فصل سرما زمانی که خورشید در پایین قرار دارد هوا مه آلود است.

چراغ‌های قابل شارژ کوچک بسیار رایج بوده و قیمت پایینی هم دارند. همچنین همراه داشتن چراغ در تمامی زمان‌ها منجر می‌گردد تا در روزهای کوتاه‌تر زمستانی نگران گیر افتادن در تاریکی نباشید. پیش از هر سفر از شارژ بودن چراغ‌ها اطمینان حاصل کنید (یا باتری نو به همراه داشته باشید).

دوچرخه سواری در زمستان

چرخ‌ها

چرخ‌های پهن‌تر برای زمستان عالی هستند، اما به سایش و پارگی هم توجه داشته باشید.

این طرف و آن طرف رفتن در هوای مرطوب همراه با چرخ‌های مسابقه‌ای ۲۳ میلیمتری به چندین دلیل ایده مناسبی نیست، حداقل می‌توان به نداشتن جا دست و خطر برش خوردن این چرخ‌های گران قیمت اشاره کرد. پیشنهاد ما چرخ‌هایی است که دارای محافظت در برابر پنچری بوده و پوشش سخت‌تری دارند.

چرخ‌های بدون تیوب و چرخ‌های سخت نیز گزینه دیگری هستند، این چرخ‌ها اندکی گرانتر بوده و نصب آن‌ها اندکی از چرخ‌ها و تیوب‌های معمولی دشوارتر است.

🔶 بیشتر بخوانید : فواید دوچرخه سواری در هفت قدم

گلگیرها
هنگام دوچرخه سواری در زمستان از گلگیرها استفاه کنید، برای این کار قسمت پشتی لباستان و همچنین رانندگان پشت سر از شما قدردان خواهند بود، همان طور که هر فردی که در گروه‌های دوچرخه سواری عضو است می‌داند، گلگیرها برای زمستان ضروری هستند. گرد و خاکی که در زمان سواری ایجاد می‌شود مستقیماً به صورت شما برخورد خواهند کرد و لباستان از رطوبت خیس خواهد شد.

هر فردی که در پشت سر فردی که گلگیر نداشته در زمین مرطوب دوچرخه سواری کرده به شما خواهد گفت که چه میزان آب از گردش چرخ‌ها به سمت شما خواهد پاشید.

دوچرخه زمستان
یک دوچرخه جاده‌ای با چارچوب آلمینیومی و گلگیر، چرخ‌های مقاوم در برابر سوراخ شدن و چراغ‌ها برای زمستان عالی است به این دلیل که زمستان می‌تواند به دوچرخه شما آسیب برساند، برخی از افراد یک دوچرخه خاص را فقط برای زمستان مورد استفاده قرار می‌دهند. معمولاً، آن‌ها دارای بخش‌های ارزان‌تری بوده، گلگیر، چرخ‌های پهن‌تر و چراغ دارند، و احتمالاً دنده‌های پایین‌تری دارند تا با سرعت حرکت در زمستان مطابقت داشته باشد. بسیاری از افراد هنگامیکه دوچرخه جدیدی را خریداری می‌کنند، مورد قبلی را نگاه داشته و آن را به دوچرخه زمستانی تبدیل می‌کنند. دیگران دوچرخه‌ای را خریداری می‌کنند که به صورت ویژه برای این هدف طراحی شده است: دوچرخه‌های cyclocross به عنوان دوچرخه‌های زمستانی محبوبیت دارند، به این دلیل که دارای چارچوب آلمینیومی ارزان‌تر و هیبریدی بوده و دوچرخه‌های کوهستانی با سطح صیقلی هستند. دوچرخه‌های زمستانی شما سنگین‌تر هستند و سرعت متوسط حرکت شما کاهش خواهد یافت، اما زمانی که به دوچرخه بهاری خود بازگردید بسیار سریع‌تر حرکت خواهید کرد.

اگر توانایی خرید یک دوچرخه زمستانی را دارید پیشنهاد ما این است که این کار را انجام دهید، در غیراین صورت دوچرخه معمولی خود را برای زمستان آماده کنید.

آماده باشید
ممکن است ملزومات ویژه‌ای برای مسیری که می‌روید موردنیاز شما باشد. اطمینان یابید که مسیری منطقی را انتخاب کرده‌اید که با پیش‌بینی آب و هوایی مطابقت داشته باشد، تلفن همراه (شارژ شده‌ای) را به همراه داشته باشید، مقداری پول برای مواقع ضروری و علاوه بر این‌ها به توصیه‌های بالا نیز توجه کنید. بدترین احتمالات را در نظر گرفته و آماده‌باشید – به دلایل ایمنی توصیه رعایت ایمنی را جدید بگیرید و سعی کنید در زمان‌های نزدیک به شب از دوچرخه‌سواری اجتناب کنید.

گردآوری و تدوین : واحد ورزش اسپرتان

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سردبیر ورزشی
بارگذاری بیشتر در پیشنهاد اسپرتان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی کنید

انتخاب کمپ مناسب

جایی که چادر می‌زنید. در پایان یک روز طولانی از پیاده روی، هیچ چیز آرامش بخش‌تر از راه اند…