خانه آموزش آموزش در ورزش ده ضرورت در کمپینگ زمستانی

ده ضرورت در کمپینگ زمستانی

تجهیزات ضروری کمپینگ در زمستان

با هر سفر بیرون شهر، شما و همسفرانتان که قصد کمپینگ دارید باید به ۱۰ وسیله ضروری مجهز باشید. قبل از اینکه خانه را ترک کنید، دوبار چک کنید تا اطمینان حاصل کنید که در این خصوص که چه کسی باید چه وسایلی بیاورد هماهنگ هستید. در این مطلب از اسپرتان با وسایل ضروری همراه در کمپینگ زمستانی آشنا خواهید شد .

چه چیزی در کمپینگ زمستانی بپوشیم؟

چه چیزی در کمپینگ زمستانی بپوشیم

داشتن لباس مناسب و مدیریت لایه های لباس مناسب برای راحتی شما در کمپینگ زمستانی مهم است.

لایه زیر: این لایه لباس زیر است که در کنار پوست قرار دارد. برای کمپینگ زمستانی، لباس زیر با طول عمر متوسط انتخاب خوبی برای استفاده در همه جا است. سبک وزن برای شرایط معتدل و سنگین وزن برای دماهای زیرصفر است. به دنبال پارچه هایی مانند پلی استر یا پشم باشید که گرمای بدن را با عرق سریع خارج کرده و به سرعت خشک شوند

لایه متوسط: این لایه، عایق شماست که در درجه اول برای کمک به شما در حفظ گرمای بدن طراحی شده است. به طور کلی، ضخیم تر (یا پفی تر)، گرمتر است. برای بالاتنه شما، اکثر کمپ روندگان زمستانی مایل به پوشیدن ژاکت مصنوعی عایق یا پف دار هستند. اگر شما پشمی را ترجیح می دهید، مطمئن شوید ژاکت شما پشم سنگین وزن است. برای پاهای شما، شلوار پشمی و یا زیرشلواری سنگین وزن گزینه های خوبی هستند،

لایه بیرونی: همچنین لایه پوسته شما نیز نامیده می شود، این لایه، ضد آب و قابل تنفس در برف، بوران، باران و باد است. در زمستان، لازم است که ژاکت و شلوار به طور کامل ضد آب و نه صرفا مقاوم در برابر آب، باشند زیرا اگر رطوبت به لایه های داخلی شما نفوذ کند، ممکن است به طور جدی سرما بخورید. با این حال، این لباس ها نیز باید قابل تنفس باشند تا عروق از لایه زیر بتواند خارج شود.

🔷 جالبه بخوانید: انواع چادر کوهنوردی و مسافتی و طبیعت گردی

لوازم جانبی در کمپینگ زمستانی :

این لوازم جانبی ساده می تواند در روزهای سرد منجر به احساس راحتی شود:

کلاه زمستانه: کلاه پشمی یا پشم مصنوعی به خوبی کار خواهد کرد. اطمینان حاصل کنید که کلاه شما گوش شما را بپوشاند. اگر صورتتان سرد است، یک ماسک بزنید.

دستکش و دستپوش: دستکشهای پشمی گرمای خوبی فراهم می کند، اما دستکش های عایق شده با پوسته های ضد آب بهتر هستند. دستپوش باعث می شود انگشتان شما گرما را به اشتراک بگذارد، اما از چالاکی دست شما می کاهد. هر آنچه را که انتخاب می کنید، عاقلانه است که یک جفت اضافی را در صورت خیس شدن آنها همراه داشته باشید.

عینک معمولی و حفاظ دار: همیشه چشم خود را از خورشید و باد محافظت کنید. اگر پیش بینی می کنید روزهای روشن و آفتابی در پیش باشد، به عینک معمولی یا حفاظ دار با لنزهای تیره و انتقال نور مرئی (VLT) از حدود ۰ تا ۱۹٪ نیاز دارید. برای آب و هوای ابری، لنزهای رنگی مانند زرد، طلا، کهربا یا گل رز، باعث افزایش کنتراست در شرایط Flat light می شوند. VLT حدودا ۲۰ تا ۴۰٪ و یا حتی بالاتر می تواند در شرایط ابری مناسب باشد.

جوراب: جوراب های غیر نخی بپوشید. ضخامت مناسب جوراب، با توجه به اندازه پوتین شما تعیین می شود. جوراب های بسیار ضخیم، اگر پوتین هایتان را بیش از حد تنگ نکند پای شما را گرم نخواهد کرد. موارد اضافی را ببینید.

کفش :

اگر تنها چند سانت برف روی زمین وجود دارد، می توانید از چکمه های سنتی استفاده کنید. اما در برف عمیق تر، شما قدردان کفش زمستانی یا کوهنوردی که ضد آب و عایق هستند، خواهید بود. استفاده از گتر از ورود برف به پوتین شما جلوگیری کرده و باعث گرمتر شدن شما نیز می شود.

البته، اسکی و اسنوبورد، نیز نیاز به چکمه های مخصوص خود دارند که با اتصالات آنها سازگار باشد.

جلوگیری از آسیب های سرما در حین کمپینگ زمستانی :

چه چیزی در کمپینگ زمستانی بپوشیم

یخ زدگی (انجماد بافت) و هیپوترمی (نتیجه پایین آمدن دمای بدن شما کمتر از حد نرمال) نگرانی های واقعی در هنگام کمپینگ زمستان است. برای پیشگیری از آنها، شما باید به طور فعال از خود و همراهان خود مراقبت کنید. در اینجا چند راه وجود دارد:

گرم بمانید، گرم نکنید: با پوشیدن مناسب، شما می توانید درجه حرارت مطلوبی داشته باشید، که خیلی ساده تر از این است که پس از اینکه سردتان شد خود را گرم کنید.

سعی نکنید آن را به سختی انجام دهید: اگر سرد شدن انگشتان دست یا پا را حس می کنید، توقف کنید و وقت خود را برای بررسی و گرم کردن آنها بگذارید. قرار دادن انگشتان سرد دست زیر بغل یا انگشتان سرد پا روی شکم گرم شریکتان، راه های خوبی برای گرم کردن است. استفاده از بسته های گرم کن دست و پا نیز موثر است.

نیم نگاهی به دوستان خود داشته باشید: مرتب از دوستان خود بپرسید که حال شان چطور است و اگر نقاط رنگ پریدگی سفید را در چهره دوست خود مشاهده کردید یا اگر آنها شروع به تلوتلو خوردن در مسیر کردند، آنها را متوقف کنید و پوست در معرض را با یک لایه عایق گرم بپوشانید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد “سرمازدگی و علائم آن” به این مطلب مراجعه کنید.

نکاتی برای کمپینگ زمستانی :

چه چیزی در کمپینگ زمستانی بپوشیم

خوردن غذا برای گرم شدن: بدن شما همانطور که غذا را هضم می کند گرما تولید می کند، بنابراین اگر احساس سرما می کنید، غذا بخورید. قبل از رفتن به رختخواب، یک میان وعده کوچک داشته باشید تا متابولیسم خود را ادامه دهید و یک آب نبات را دم دست داشته باشید تا در صورتی که نیمه شب سردتان شد بخورید.

عایق از زمین را توسعه دهید: لایه های ضد آب خود را بین دو پد خواب قرار دهید تا عایق از زمین سرد را بیشتر کنید.

از پد فومی برای مواردی غیر از خواب نیز استفاده کنید: از پد خواب فوم خود را برای نشستن یا ایستادن در حین پخت و پز استفاده کنید. این به شما کمک می کند کمی گرم تر و خشک تر بمانید.

فضای کف چادر را پر کنید: یک قسمت فضای خالی در داخل چادر، گرم شدن فضا را دشوار می کند. کوله پشتی و دیگر وسایل خود را در داخل خود قرار دهید (از آوردن وسایل تیز مثل کرامپون و تبر به داخل خودداری کنید) و در اطراف کف چادر خود قرار دهید تا به عنوان عایق در برابر زمین سرد عمل کند.

ورزش قبل از خواب: خزیدن در کیسه خواب راه مطمئنی برای لرز زدن در تمام شب است! ۵۰ بار بالا و پایین بپرید، در مجل تند راه بروید یا دوستانتان را دور کمپ دنبال کنید. هنگامی که قلب شما شروع به تپیدن کرد و احساس گرما کردید، خود را در کیسه خواب قرار داده و آن را ببندید.

در صورت لزوم به دستشویی بروید: با تخلیه مثانه، بدن شما به انرژی کمتری برای گرم ماندن نیاز دارد. اگر ایده خروج از کیسه خواب گرم در نیمه شب غیر قابل تحمل به نظر می رسد، از یک بطری استفاده کنید. زنان می توانند از قیف کمکی و بطری استفاده کنند.

یک بطری را با آب داغ پر کنید: با جوشیدن یک لیتر آب و ریختن آن در بطری پلاستیکی محکم، یک بخاری کوچک ایجاد کنید که طول شب دوام داشته باشد.(از بطری فلزی استفاده نکنید – خیلی داغ خواهد شد). درب آن را محکم بپیچانید؛ اطمینان حاصل کنید که نشتی ندهد و یا روی کیسه خوابتان نریزد. نگه داشتن بطری نزدیک به شکم یا بین پاها، به خوبی شما را گرم می کند، اما مراقب باشید – بطری در ابتدا خیلی داغ است.

چکمه های خود را داخل بگذارید: چکمه های خود را درون چادر نگه دارید تا به این ترتیب چند درجه گرمتر از بیرون بمانند. این باعث می شود که وقتی صبح آنها را می پوشید راحت تر باشید. اگر چکمه های آستر جداشدنی دارند آنها را در شب با قرار دادن در کیسه خواب تان گرم نگه دارید. در مورد جوراب و کفی کفش نیز همین کار را بکنید.

با لباس های تمیز بخوابید: با گذشت زمان، روغن های بدن، عروق و کثیفی می توانند از قدرت عایق کردن کیسه خواب بکاهد. یک لباس زیر و جوراب بلند و تمیز برای خواب بپوشید.

از بدن تان به عنوان خشک کن استفاده کنید: اگر دستکشها یا جورابهایتان خیس بودند، آنها را در روی لایه زیر لباسی و بالای کتف، زیر بغل و یا زیر کش شلوار خود قرار دهید تا آنها با گرمای بدن تان خشک شوند.

بطری های خود را به سمت بالا قرار دهید: آب از بالا به پایین یخ می زند، بنابراین با وارونه نگه داشتن بطری ها، احتمال اینکه بالای بطری یخ بزند کمتر است. البته مطمئن شوید که در بطری به درستی پیچ خورده اند و نشت نمی کنند.

باتری های خود را به طور کامل شارژ کنید: شب های زمستان طولانی هستند، بنابراین مطمئن شوید که چراغ قوه، GPS و تلفن همراه، باتری های جدید دارند یا کاملا شارژ هستند و همیشه یدکی همراه داشته باشید. باتری لیتیوم در آب و هوای سرد خوب کار می کند، و می تواند برخی دستگاه ها مانند چراغ قوه را قویتر باشد باتری های قلیایی در هر دستگاهی کار می کنند، اما با سرعت بیشتری تخلیه می شوند.

دستگاه های الکترونیک را گرم نگه دارید: دمای سرد می تواند قدرت باتری را از بین ببرد. هنگامی که در حال استفاده نیستند، چیزهایی مانند چراغ قوه تلفن همراه، GPS و باتری های اضافی را در کیسه خواب یا جیب ژاکت نزدیک بدن خود قرار دهید.

کمپ خود را ایمن کنید: قبل از اینکه کمپ خود را در طول روز ترک کنید یا قبل از خوابیدن در شب، اطمینان حاصل کنید که چیزی که به راحتی می تواند در برف دفن شود، سر جای خود و امن است. اسکی یا کفش های برفی خود را عمودی بگذارید تا زیر روکشی از برف ناپدید نشوند و اطمینان حاصل کنید چیزهایی مثل اجاق، بیل و بطری های آب در جایی که به راحتی می توانید آنها را پیدا کنید قرار دارند.

گردآوری و تدوین : واحد ورزش اسپرتان

  • تجهیزات ضروری کمپینگ در زمستان

    ده ضرورت در کمپینگ زمستانی

    با هر سفر بیرون شهر، شما و همسفرانتان که قصد کمپینگ دارید باید به ۱۰ وسیله ضروری مجهز باشی…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سردبیر ورزشی
بارگذاری بیشتر در آموزش در ورزش

بررسی کنید

نکاتی که در کوهنوردی زنان تاثیر‎گذار است

امروزه کوهنوردی زنان  نسبت به گذشته رشد بسیاری داشته . ما زن ها  کوهنورد های خوب…