خانه ورزش ها آفرود چگونه در طبیعت گردی از غذای خود در برابر حیوانات محافظت کنیم.

چگونه در طبیعت گردی از غذای خود در برابر حیوانات محافظت کنیم.

محافظت از غذای سفر در طبیعت گردی و کمپ

هنگامی که در سفرو طبیعت گردی ، همراه خود غذای تان را می‌آورید خودتان و مخلوقات جنگل را ایمن نگه دارید.

ورود به یک منطقه‌ ی جنگلی و صحرایی ( طبیعت گردی) در هر بازه‌ ی زمانی مانند ورود به خانه‌ ی شخص دیگری به عنوان مهمان است. با این تفاوت که حیوانات صاحبان خانه هستند. به عنوان صاحبان خانه، آنها احساس می کنند که کاملا حق دارند از هر غذای موجود در محل لذت ببرند – حتی اگر این غذای سفر شما باشد! با این حال، به عنوان یک مسافر، بسیار مهم است که شما به حیوانات اجازه ندهید از غذای شما استفاده کنند، حتی اگر زیاد یا اضافی باشد. جدای از اینکه این غذا برای تغذیه‌ی آنها مناسب نیست، آنها خیلی سریع عادت می‌کنند که وابسته به انسان باشند. مناطقی که مکررا توسط مسافران بازدید می‌شود در معرض عبور حیوانات لاشخور برای پیدا کردن غذا قرار دارد. هنگام خوردن غذا در مسیر پیاده روی و در اردوگاه‌های خود، این نکات را در ذهن داشته باشید.

آن را بسته بندی کنید- هر چیز کوچکی که توسط شما وارد طبیعت شده را باید هنگام خروج ، خارج کنید . در حالی که ممکن است به یاد داشته باشید مواد غذایی را در کیسه‌های زباله دور بریزید، اما این را نیز فراموش نکنید که خرده‌های غذا را نیز بسته بندی کنید.

🔶 بهتر است بخوانید : در طبیعت گردی هیچ ردپایی از خود به جا نگذارید!

نگه‌داری غذای سفر

حیوانات عاشق غذای شما هستند. حیواناتی همچون موش و خرس چون به راحتی میتوانند به منبعی از غذا دسترسی داشته باشند. توجه داشته باشید که موش و چند تن از مخلوقات دیگر می توانند به صورت مخفیانه بسته بندی غذای شما را بجوند تا به مواد غذایی ذخیره شده داخل آن دسترسی پیدا کنند. موش ها همچنین می توانند وارد کیسه‌های مواد غذایی شوند و ذخیره‌ی غذای سفر شما را آلوده کنند.

می توانید مقداری میوه را در کیسه ای قرار دهید و دور از کمپ خود گذاشته تا حیوانات را گول بزنید .

ولیکن بهترین راه این است که ، کیسه غذای خود را  با طناب به شاخه درختی گره بزنید. کیسه را حداقل ۳٫۵ متر از زمین و ۳متر از تنه‌ی درخت دور نگه دارید. سمت دیگر طناب را دور تنه درخت ببندید. این کار را با دقت انجام دهید تا به درخت آسیب نرسانید.

طبیعت گردی ,کمپ ,غذا در سفر

محل خواب و آشپزی را از هم جدا کنید . بوی غذایی را که در حال پخت هستید را فراموش نکنید . این بو فقط با گذر زمان می‌تواند حذف شود. همانطور که بوی غذا به آرامی پراکنده می‌شود، ممکن است چند مهمان ناخواسته را جذب کند. محل خواب حداقل ۶۰ متر از جایی که شما غذا خود را پخته و ذخیره شده است باید فاصله داشته باشد، در غیر این صورت ممکن است توسط چند بازدید کننده از کمپ، دیر یا زود بیدار شوید.

🔶 بهتر است بخوانید : نکاتی برای خوابیدن در کمپ

چند توصیه مهم :

  • غذایی را بیاورید که خودتان و گروهتان دوست دارید، در این صورت هیچ دور ریزی نخواهد داشت. فقط به این دلیل که یک غذا برچسب غذای کوهنوردی دارد، به این معنی نیست که برای شما خوشمزه است.
  • غذایی را که به راحتی خراب می شود نیاورید، این می تواند منجر به فساد و از بین بردن مواد غذایی استفاده نشده، شود.
  • کیسه‌ی غذای خود را با رنگ مشخص کنید، در این صورت زمان زیادی را صرف پیدا کردن آن نمی‌کنید. مواد غذایی را در کیسه‌های جداگانه در کوله پشتی قرار دهید، در این صورت پاره شده یا شکستن مواد غذایی شما فقط در کیسه ریخته می‌شود نه در کوله پشتی شما.

گردآوری وتدوین : واحد ورزش اسپرتان

بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر توسط سردبیر ورزشی
بارگذاری بیشتر در آفرود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید

نحوه ی استفاده از کرامپون

فرقی نمی کند بخواهید به قله ی کوه بزرگی برسید یا هنگام کوهنوردی در ارتفاع زیاد از میدان بر…