خانه پیشنهاد اسپرتان تربیت فرزند: احترام به حریم خصوصی

تربیت فرزند: احترام به حریم خصوصی

احترام به حریم خصوصی ، اسپرتان ، فضای خصوصی

احترام به حریم خصوصی برادر و خواهر

اگر فرزندانتان همیشه بدون اجازه وارد اتاق یکدیگر میشوند، اسباب بازیهای یکدیگر را برمیدارند و اتاق را به هم میریزند و دعواهایی که در پی این کارها رخ میدهد، دیوانه تان می کند و احترام به حریم خصوصی برایشان معنی ندارد،این مطلب از اسپرتان را مطالعه نمایید .

به نظر می رسد که خواهرها و برادرها گاهی اوقات رابطه عشق و نفرت دارند. بچه ها یاد گرفته اند که با هم شریک شوند، اما این امر در مورد لوازم خصوصی نظیر اتاق خواب و یا لوازم شخصی، نادیده گرفته می شود. هر چه قوانین مشخص تر و واضح تری داشته باشید، کمتر مجبورید با این ناراحتی ها برخورد کنید.

همراه با فرزندانتان فهرستی از قوانین مربوط به اتاق خواب آنها تهیه کنید. برای نقض این قوانین پیامدهایی مشخص تعیین کنید. از آنجا که این قوانین بیشتر مربوط به مسائل بین بچه هاست تا شما و آنها، بگذارید خودشان پیامدها را تعیین کنند (البته شما حق وتو دارید) و اسم آن را قوانین احترام به حریم خصوصی بگذارید .مثلا، خواهر و برادر در مورد برداشتن بدون اجازه وسایل همدیگر به این نتیجه میرسند که: «من به مدت یک روز از وسایل شخص دیگر استفاده می کنم.» وقتی قوانین تعیین شدند، از بچه ها بخواهید پوسترهای جذابی بر اساس این قوانین درست کنند و روی در اتاقشان بچسبانند.

🔶 بیشتر بخوانید :تربیت فرزند ،آموزش نحوه احترام به دیگران

با بچه ها، بازی «فوتبال رفتاری» ترتیب دهید: هر شخصی با ۳ خطا از بازی اخراج می شود. به آنها بگویید که اگر در یک هفته بیش از ۳ بار در مورد مسائل اتاقشان دعوا کنند، امتیاز داشتن اتاق را از دست میدهند و باید اتاق مشترکی داشته باشند که شما نیز از اتاق دیگر به عنوان دفتر کار، اتاق خیاطی، یا اتاق تمرین استفاده خواهید کرد.

تشویق به دعوا نکردن، هیچ فایدهای ندارد!

فضای خصوصی خواهر و برادر در اتاق مشترک

اگر فرزندان شما فضایی خصوصی برای مواقعی که نیازمند تنهایی هستند در اختیار داشته باشند، به عنوان خواهر و برادر بهتر با هم برخورد می کنند. با خلاقیت، روشی پیدا کنید که به هر کدامشان مقداری فضای خصوصی اختصاص یابد تا وقتی که در کنار هم هستند، بهتر با یکدیگر رفتار کنند.

برنامهای زمانی را روی در اتاق بچه ها آویزان کنید. اجازه بدهید تا آنها یک ساعت از روز را برای انجام امور خصوصی خود، اتاق را «رزرو»

کنند. وقتی در ساعت خصوصی آنها، کسی مزاحم شان نشود، یاد میگیرند که به زمان خصوصی یکدیگر احترام بگذارند. شخصی که طی زمان خصوصی دیگری موی دماغ او شود، نیمی از وقت خود را از دست خواهد داد (در صورت تکرار این کار، تمام وقت خود را از دست میدهد). اگر این شخص همچنان به اذیت خواهر یا برادرش در زمان خصوصی آنها ادامه دهد، می توان زمانی را که او از دست داده به ساعت خصوصی خواهر یا برادرش اضافه کرد.

حتی کوچک ترین اتاق خواب را نیز می توان به فضاهای خصوصی کوچک تری تبدیل کرد. می توانید کمد لباس یا قفسه های کتاب را به صورت «دیوار» در وسط اتاق بچینید. می توانید یک یا دو ملافه را از سقف آویزان کنید (ایجاد چند سوراخ بهتر از تحمل مشاجرات دائمی است). به خاطر داشته باشید قسمتی از فضای جلوی در ورودی را برای هر قسمت به عنوان «محدوده خنثی) تعیین کنید. قانونی ساده وضع کنید: قبل از ورود به فضای دیگری، باید اجازه بگیری.) اجازه بدهید هر فرزندی در جایی از خانه، فضایی خصوصی ایجاد کند. این فضا الزاما نباید بسیار بزرگ باشد تا مورد رضایت کودک یا نوجوان قرار بگیرد. قسمتهای پیشنهادی برای این فضا می تواند قسمت فرورفته ای در دیوار گوشه اتاق، بخشی از اتاق زیر شیروانی یا زیرزمین و یا قسمتی از یک کمد باشد. جای دیگری که می تواند مفید باشد، اتاقکی است که می توان پشت کاناپه و در زاویهای از گوشه اتاق ایجاد کرد. چادر فرزند کوچکتان می تواند در گوشه اتاق برپا شود و علامت «لطفأ مزاحم نشوید» را بالای آن آویزان کنید تا محل خصوصی و دوست داشتنی را برای او ایجاد کنید.

🔶 بیشتر بخوانید :تربیت فرزند،بایدها و نبایدها

گردآوری و تدوین : واحد سبک زندگی اسپرتان

  • احترام به حریم خصوصی ، اسپرتان ، فضای خصوصی

    تربیت فرزند: احترام به حریم خصوصی

    احترام به حریم خصوصی برادر و خواهر اگر فرزندانتان همیشه بدون اجازه وارد اتاق یکدیگر میشوند…
بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر توسط سردبیر سبک زندگی
بارگذاری بیشتر در پیشنهاد اسپرتان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید

آشنایی با نکات طبیعت گردی و کوهنوردی با کودکان

کودکان نیاز دارند که زمانی را در خارج از خانه در مکانی سالم، سرگرم کننده و فراتر از یک مکا…