خانه پیشنهاد اسپرتان تربیت فرزند :آموزش نحوه احترام به دیگران

تربیت فرزند :آموزش نحوه احترام به دیگران

تربیت فرزند، احترام به دیگران ، اسپرتان

شاید یکی از مهمترین سوالاتی که والدین در خصوص تربیت فرزند دارند این است که چطور میتوانند به کودک آموخت که با والدین، خواهرها، برادرها و دیگران، با احترام برخورد کند؟ در این مطلب از اسپرتان در خصوص نحوه احترام به دیگران می خوانید .

آرزو می کردیم والدین بیشتری چنین سؤالی را بپرسند، چرا که این مسئله بیانگر میزان تعهد نسبت به تربیت صحیح کودکان است. اطراف ما را کودکانی فرا گرفته اند که چیزی از احترام گذاشتن نیاموخته اند. از آنجا که آگاهید احترام گذاشتن آموختنی است، در مسیر تربیت فرزندی هستید که به دیگران احترام بگذارد. در اینجا، چند ایده خاص مطرح شده است که می توانند مفید باشند.

خودتان الگوی رفتار محترمانه برای کودک باشید.

بچه ها با الگوبرداری از رفتار شما به بهترین نحو می آموزند. وقتی با فرزندتان محترمانه برخورد می کنید – حتی هنگامی که عصبانی هستید – باید توقع چنین رفتاری را از او داشته باشید. در مقابل، وقتی او بدرفتاری می کند اگر فریاد بزنید، تهدیدش کنید، تحقیرش کنید، به او لقبهایی بد بدهید و یا با تنفر برخورد کنید، دقیقا الگوی رفتارهایی هستید که فرزندتان را از بروز آنها منع می کنید.

آیا اجازه می دهید فرزندانتان با بی احترامی با یکدیگر برخورد کنند؟

روش برخورد آنها اغلب تمرینی برای روش برخوردشان با دیگران است. بایستی همیشه به نوع رفتاری که  فرزند شما با دیگران میکنند باشد و درصورت اینکه رفتاری همراه با بی احترامی دیدی باید در زمان مناسب به آن گوشزد کنید .

🔶 بیشتر بخوانید : تربیت فرزند: آموزش آداب اجتماعی

باید ظرفیتهای احترام اجتماعی را به بچه ها آموخت.

بعضی اوقات، آنها به گونهای عمل می کنند که ما آن را بی احترامی ناشی از بی توجهی تلقی میکنیم. به جای اینکه کودک را در برابر دیگران و با صدای بلند مؤاخذه کنید، او را به جایی خلوت ببرید و به صورتی خصوصی به او آموزش بدهید. از یک خطای کوچک می توان گذشت و در موقعیتی دیگر در مورد آن صحبت کرد، اما در مورد اشتباهات بزرگ، لازم است کودک را به کناری ببرید و به آرامی خطایش را به او گوشزد کنید. او را راهنمایی کنید که چگونه می تواند رفتارش را به صورتی محترمانه اصلاح کند.

در طول روز، به موارد رفتارهای محترمانه یا غیر محترمانه اشاره کنید.

در مورد رفتار با صندوقدار فروشگاه، دوست و یا افرادی که فرزندتان با آنها برخورد دارد، با او صحبت کنید. در مورد صحنه های محترمانه و غیر محترمانه فیلمها و برنامه های تلویزیونی نیز بحث کنید.

گردآوری و تدوین : واحد سبک زندگی اسپرتان 

بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر توسط سردبیر سبک زندگی
بارگذاری بیشتر در پیشنهاد اسپرتان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید

آشنایی با نکات طبیعت گردی و کوهنوردی با کودکان

کودکان نیاز دارند که زمانی را در خارج از خانه در مکانی سالم، سرگرم کننده و فراتر از یک مکا…