خانه پزشکی و تغذیه آلزایمر بیماری آلزایمر با ورزش قابل تحمل تر می شود

بیماری آلزایمر با ورزش قابل تحمل تر می شود

3 ثانیه خوانده شده
0
0
11
بیماری آلزایمر ، زوال عقل ، ورزش کردن ، پارکینسون

اگر تشخیص داده شده که شما بیماری آلزایمر یا زوال عقل دارید ، هیچ دلیلی برای ترک ورزش مورد علاقه‌تان وجود ندارد. بیماری آلزایمر توانایی افراد را برای برقراری ارتباط حتی برای نیازهای اساسی خود می رباید ، اما توانایی  افراد در ورزشی که به وضوح دوست دارد را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد.

تحیقات نشان داده افرادی که از سنین پایین شروع به ورزش کردن میکنند در سنین بالاتر حتی اگر دچار مریضی هایی مانند آلزایمر گردند ،مغز آنان همچنان به بدن شان دستور می‌دهد که به همان شیوه کار و ورزش کنند و تحرک و گذراندن روزها با فعالیت باعث می گردد که افراد مبتلا به آلزایمر کمتر احساس درماندگی کنند.

کارشناسان می‌گویند که ادامه‌ی کار و فعالیت می‌تواند به کاهش پیشرفت آلزایمر کمک کند و مطمئنا کیفیت زندگی را بهبود می‌بخشد.

بوکس و آلزایمــر

همه ورزش‌ها همینطورند. در حقیقت، ضربات مکرر به سر در ورزش‌هایی مانند بوکس و راگبی ممکن است در واقع باعث اختلالات مزمن مغزی مانند زوال عقل و پارکینسون شود. قهرمان بوکس سوگار ری رابینسون (Sugar Ray Robinson) که اغلب به عنوان بزرگترین بوکسور تمام تاریخ نامیده می‌شود، در سن ۶۷ سالگی با بیماری آلزایمر فوت کرد. این که آیا تشخیص بیماری پارکینسون افسانه‌ی بوکس محمد علی در سال ۱۹۸۴ به دلیل کار حرفه او (و حدود ۲۹۰۰۰ ضربه ای که به سرش وارد شده) بوده است یا نه، هنوز موضوع بحث است.

اما در حالی که بوکس حرفه‌ای ممکن است به مغز آسیب برساند، بسیاری از مردم متوجه هستند که انجام دادن یک ورزش آنها را از لحاظ جسمی و سلامت عمومی، سالم نگه می‌دارد، همچنین می‌تواند تشخیص آلزایمـر را حداقل در مراحل اولیه آسان تر از قبل کند.

بیشتر بخوانید:تاثیر ورزش بر آلزایمر چیست؟

در دنیای ورزش بسیاری از ورزش کاران را داریم که به بیماری آلزایمر مبتلا بوده و هستند ولیکن در تحقیقات نشان داده شده که این افراد ورزش کار توانسته اند دوره بیماری را خیلی راحت تر و شاداب تر از افراد معمولی که از ورزش دور هستند  بگذرانند.

گردآوری و تدوین: واحد سلامت اسپرتان

 

 

  • بیماری آلزایمر ، زوال عقل ، ورزش کردن ، پارکینسون

    بیماری آلزایمر با ورزش قابل تحمل تر می شود

    اگر تشخیص داده شده که شما بیماری آلزایمر یا زوال عقل دارید ، هیچ دلیلی برای ترک ورزش مورد …
  • اسپرتان | تاثیر ورزش بر آلزایمر ، بیماری آلزایمر

    تاثیر ورزش بر آلزایمر چیست؟

    بر طبق تحقیقات اخیر، ورزش منظم ممکن است باعث محافظت در برابر بیماری آلزایمر شود، حتی برای …
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده کارشناس پزشکی و تغذیه
بارگذاری بیشتر در آلزایمر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی کنید

۱۰ نکته برتر پیرامون تغذیه از نظر متخصصان تغذیه

تغذیه  از نظر متخصصان:  تصمیم گرفتم از ۱۰ متخصص تغذیه در سراسر کشور مصاحبه کنم که در عرصه …