خانه ورزش ها تناسب اندام بهترین نوع ورزش برای کاهش وزن چیست ؟

بهترین نوع ورزش برای کاهش وزن چیست ؟

3 ثانیه خوانده شده
0
0
163
کاهش وزن ، ورزش ، اسپرتان ، بهترین ورزش برای کاهش وزن و تناسب اندام

به گزارش اسپرتان متخصصان کانادایی دریافتند نوجوانان مبتلا به اضافه وزن می توانند با انجام تمرینات ورزشی خاص روند کاهش وزن  خود را افزایش دهند. براساس پژوهش آنان میزان زیادی از فرآیند چربی سوزی در ترکیبی از ورزش های هوازی و مقاومتی بدست می آید.

بهترین ورزش برای کاهش وزن و تناسب اندام

دکتر «ران سیگال» از موسسه سلامت عمومی کالگری و موسسه قلب و عروق «لیبین» از آلبرتا و متخصص ارشد این بررسی گفت: معمولا به نوجوانان مبتلا به اضافه وزن توصیه می شود تا فعالیت بدنی بیشتری دارا باشند اما شواهد محدودی در مورد بهترین نوع ورزش که بتوان با آن مقدار بیشتری چربی سوزاند وجود دارد.

در این مطالعه ۳۰۴ شرکت کننده کانادایی به چهار گروه تقسیم بندی شدند. گروه اول ورزش ها و تمرین های مقاومتی با استفاده از دستگاه های مخصوص انجام دادند. گروه دوم تنها به انجام ورزش های هوازی روی دستگاه تردمیل یا دوچرخه های ثابت اقدام کردند. در گروه سوم ترکیبی از ورزش های هوازی و مقاومتی آزمایش شد و گروه چهارم نیز هیچ فعالیت ورزشی نداشتند.

🔶 بیشتر بخوانید: زمان های نامناسب برای اندازه گیری وزن بدن

یافته ها نشان داد در حالی که تمامی انواع حرکت های ورزشی سودمند هستند اما میزان زیادی از فرآیند چربی سوزی در گروه سوم مشاهده شد که ترکیبی از ورزش های هوازی و مقاومتی را با یکدیگر امتحان کرده بودند.

همچنین مشاهده شد شرکت کنندگان گروه سوم که در ۷۰ درصد جلسات ورزشی توصیه شده شرکت کرده بودند، اندازه دورکمر آنان هفت سانتیمتر کاهش یافته بود در حالی که در شرکت کنندگان گروه اول و دوم تنها چهار سانتیمتر کاهش دورکمر مشاهده شد و مسلما در گروه چهارم هیچ تغییری مشاهده نشد.

گردآوری و تدوین : واحد سلامت اسپرتان

  • کاهش وزن ، ورزش ، اسپرتان ، بهترین ورزش برای کاهش وزن و تناسب اندام

    بهترین نوع ورزش برای کاهش وزن چیست ؟

    به گزارش اسپرتان متخصصان کانادایی دریافتند نوجوانان مبتلا به اضافه وزن می توانند…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده کارشناس پزشکی و تغذیه
بارگذاری بیشتر در تناسب اندام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی کنید

در طبیعت گردی ازپوست خود محافظت نمایید

با خیال راحت از آفتاب لذت ببرید. پیاده روی مزایای سلامتی شگفت آوری را برای کسانی که به طبی…