خانه نقد و بررسی محصولات ورزشی بررسی کوله پشتی دیوتر آلمانی و چینی

بررسی کوله پشتی دیوتر آلمانی و چینی

بررسی کوله پشتی دیوتر آلمانی و چینی

آلمانیه یا چینیه؟ این اولین سوالی است که هر مشتری با دیدن یک کوله پشتی Deuter می پرسد. هر چند تشخیص این کوله پشتی ها از روی ظاهر آن ها کار ساده ای است، اما در این مقاله شما با تفاوت های این دو مدل از کوله پشتی آشنا می شوید.

به طور کلی اصلی ترین تفاوت کوله پشتی های دیوتر دوخت آلمان و دوخت چین موارد زیر هستند:

برچسب SOS:

بارزترین تفاوت ظاهری کوله پشتی های دیوتر چینی و آلمانی در برچسب SOS است! این برچسب که فقط در کوله پشتی های آلمانی وجود دارد در زیر قسمت باز شونده بالای کوله قرار دارد و بهترین روش تشخیص آلمانی یا چینی بودن کوله است. به تصویر زیر توجه کنید:

تفاوت دیوتر چینی با آلمانی

همانطور که مشاهده می کنید کوله سمت چپ آلمانی بوده و دارای برچسب SOS است اما کوله سمت راست چینی بوده و فاقد این برچسب است.

SOS برچسبی است که در آن شماره تماس های اضطراری برخی کشورها و همچنین نحوه درخواست کمک به وسیله الفبای مورس توسط نور و اعلام درخواست کمک از طریق دست ها درج شده است.

جنس مواد به کار رفته:

کوله پشتی های دوخت آلمان بدون شک یکی از بهترین های بازار تجهیزات و لوازم کوهنوردی در کل دنیا هستند و بهترین کیفیت مواد اولیه در آنها به کار رفته است که مختص خود دیوتر است. مواد اولیه ای مثل Deuter Super Polytex ،Macro Lite 210 ،Deuter Ripstop 210 ،Deuter Duratex عمده ماده تشکیل دهنده آن ها هستند که تا چندین سال بدون پوسیدگی و از بین رفتن رنگ می توانند باقی بمانند. این مورد همچنین درباره جنس زیپ ها، جنس پلاستیک به کار رفته در سگک بندها و … نیز صادق است.

کوله پشتی های دیوتر دوخت چین اما مواد اولیه کم کیفیت تری نسبت به نوع آلمانی شان دارند، عمده ماده اولیه به کار رفته در آنها Nylon است که البته امروزه اکثر تولیدکنندگان کوله پشتی از آن استفاده می کنند. این کوله پشتی ها کیفیتی مشابه کوله های معمولی موجود در بازار دارند با این تفاوت که طراحی آن ها (مخصوصا طراحی قسمت پشت) از کوله های معمولی بسیار اصولی تر است.

اندازه:

یک کوله پشتی ۳۲ لیتری آلمانی از یک ۳۲ لیتری چینی اندکی بزرگ تر است! به نظر می رسد به دلیل مسائل اقتصادی و کاهش قیمت تمام شده محصولات چینی باشد.

قیمت:

قیمت کوله های دوخت چین بسیار از نوع آلمانی پایین تر است. این موضوع با توجه به موارد مطرح شده کاملا منطقی به نظر می رسد.

نتیجه گیری:

اگر حرفه ای کوهنوردی می کنید، از کوله پشتی خود زیاد استفاده می کنید و با قیمت بالای محصولات آلمانی مشکلی ندارید بدون شک دیوتر آلمانی را انتخاب کنید. اما اگر کوهنوردی برای شما یک تفریح و سرگرمی آخر هفته است، یک کوله پشتی معمولی ولی با طراحی اصولی و راحت در قسمت پشتی آن نیاز دارید و قصد ندارید زیاد هزینه کنید، دیوتر دوخت چین را انتخاب کنید. مطمئنا تمام نیازهای شما را در یک برنامه کوهنوردی نیمه سنگین و حتی چند روزه برآورده می کند.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده کارشناس نقدو بررسی
بارگذاری بیشتر در محصولات ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی کنید

آشنایی با ورزش کوهنوردی و کوهپیمایی

کوهنوردی یکی از ورزش ها یا از جمله تفریحات است. برای برخی نیز کوهنوردی به عنوان شغل اصلی ی…