خانه پزشکی و تغذیه آلزایمر بازیکنان فوتبال درمعرض افزایش خطر آلزایمر

بازیکنان فوتبال درمعرض افزایش خطر آلزایمر

آلزایمر ، فوتبال ، بازیکنان فوتبال

مطالعات جدید نشان می دهد که بازیکنان حرفه ای فوتبال در معرض خطر مرگ در اثر بیماری آلزایمر هستند. یافته ها با گزارش های قبلی همخوانی دارد که تصادف و دیگر آسیب های سر که به مغز آسیب می‌زند می تواند خطر ابتلا به آلزایمر و سایر مشکلات عصبی را افزایش دهد. برای مطالعه، محققانگزارش مرگ را در بین ۳،۴۳۹ بازیکنان لیگ ملی فوتبال که حداقل از پنج فصل از ۱۹۵۹ تا۱۹۸۸ به اتمام رسانده اند، مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. تنها ۱۰ درصد از بازیکناندر زمان تجزیه و تحلیل، مرگ و میر کمتری نسبت به سنشان در جمعیت عمومی داشتند.

🔴 همچنین بخوانید : بیماری آلزایمر با ورزش قابل تحمل تر می شود

محققان از موسسه ملی ایمنی و بهداشت شغلی در سینسیناتی آمریکا، با وجود اینکه میزان کلی مرگ و میر پایین بود، دریافت که بازیکنان فوتبال چهار برابر بیشتر، از بیماری آلزایمر درگذشته‌اند. آنها همچنین در معرض خطر مرگ و میر ناشی از اسکلروز جانبی آمیوتروپیک قرار گرفتند، یک بیماری مغزی فلج کننده که همچنین به نام ALS یا لوژیگری نامیده می‌شود. از ۳۳۴ بازنشسته بازیکن فوتبال که فوت کرده بودند، هفت مورد بیماری آلزایمر داشتند و هفت نفر ALS داشتند.

ضربات سر درفوتبال و آلزایمر

محققان همچنین نگاهی به خطر، اثر بیماری پارکینسون انداختند، هرچند خطر این بیماری به طور قابل توجهی متفاوت از جمعیت عمومی نبود. یافته ها در مجله‌ی پزشکی اعصاب (Neurology)،یک مجله از آکادمی مغز و اعصاب آمریکا منتشر شد. پزشکان به طور فزاینده خطرات ورزش‌هایارتباطی مانند فوتبال را تشخیص می‌دهند، که دهه ها پس از آن می توانند منجر به ضربه های جدی و مشکلات حافظه شوند. آنها می گویند که درک بهتر ارتباط بین آسیب های سر، آلزایمرو سایر بیماری های عصبی، باید به پزشکان کمک کند تا درک کنند که چگونه آلزایمر پیشرفتمی کند و می تواند منجر به راه‌های جدیدی برای جلوگیری یا درمان بیماری شود. مطالعاتدیگر نشان داده است که در بین بازیکنان حرفه‌ای بازنشسته، افرادی که سه یا بیشتر ضربههای خود را تجربه کرده اند، در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به مشکلات حافظه و تفکردر مقایسه با افرادی هستند که  ضربات کمتررا تجربه کرده‌اند و یا هیچ ضربه‌ای نداشته‌اند. افزایش خطر مشکلات عصبی نیز در ورزشکارانورزشی دیگر مانند بوکس، فوتبال، مسابقات اسب سواری و هاکی اتفاق افتاده است که می تواندشامل آسیب های سر شود.

در مطالعه حاضر، بازیکنان به احتمال زیاد دچار ضربه های شدید به سر هستند، بیشترین خطر مرگ بر اثر آلزایمر رادارند. بازیکنان به اصطلاح سرعتی، که قبل از مقابله با دیگر بازیکنان با سرعت بیشتریحرکت می کنند، در معرض خطر خاصی قرار می گیرند. موقعیت های سرعت عبارتند از: بازیکن خط حمله، دونده‌ی عقب، هافبک، بازیکنان عقبی، دریافت کننده‌، مهاجم، مدافعان عقب، مدافعانو خط مقدم.

نویسندگان خاطرنشان می سازند که آسیب های سر متداوم نیز به یک بیماری مرتبط با آنسفالوپاتی (encephalopathy)مزمن تروماتیک مرتبط است که یک نوع آسیب مغزی پایدار است که می تواند منجر به تغییرشخصیت، افسردگی و سایر علائم شبیه بیماری آلزایمر شود. ممکن است برخی از ورزشکارانکه در مطالعه حاضر به علت مرگ در اثر آلزایمر گزارش شده اند، در معرض آنسفالوپاتی مزمنقرار گرفته باشند که معمولا به عنوان یک علت مرگ شناخته نمی شوند.

گردآوری و تدوین: واحد ورزش اسپرتان

بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر توسط سردبیر ورزشی
بارگذاری بیشتر در آلزایمر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید

نحوه ی استفاده از کرامپون

فرقی نمی کند بخواهید به قله ی کوه بزرگی برسید یا هنگام کوهنوردی در ارتفاع زیاد از میدان بر…