خانه ورزش ها طبیعت گردی انتخاب کمپ مناسب

انتخاب کمپ مناسب

انتخاب کمپ مناسب

جایی که چادر می‌زنید.

در پایان یک روز طولانی از پیاده روی، هیچ چیز آرامش بخش‌تر از راه اندازی یک کمپ مناسب برای شب نیست. با این وجود، بدون توجه به این موضوع، ممکن است درنهایت به محیط زیست آسیب برسانیم همانطور که ممکن است با انتخاب محلی برای استراحت خودمان را به مخاطره بیاندازیم. خوشبختانه، چند نکته ساده و همچنین کمی از حس مشترک باید به شما در جلوگیری از هر گونه مشکل کمک کند. خوشبختانه، چند نکته ساده و همچنین کمی عقل سلیم باید به شما در جلوگیری از هر گونه مشکل کمک کند.

بیشتر بخوانید :در طبیعت گردی هیچ ردپایی از خود به جا نگذارید!

مکان مناسب برای کمپ

انتخاب کمپ مناسب
کمپ مناسب

قبل از اینکه چیزی را از کوله پشتی خود خارج کنید، اطراف را به دقت نگاه کنید. یک دقیقه برای نگاه کردن به بالا و پایین، چپ و راست در جایی که می‌خواهید چادر بزنید و یا پخت و پز کنید، زمان بگذارید. کمپ را در مکان های مشخص شده و در سطوح ثابت برپا کنید.

مانند یک قطره‌ی باران یا وزش باد فکر کنید. مهم نیست که هواشناسی چه چیزی پیش بینی کرده است، همیشه باید برای شرایط آب و هوایی نامناسب آماده باشید.

این اشتباه را نکنید که کیسه خواب خود را در وسط دره یا پایین یک تپه پهن کنید.

در صورت بارش باران آب در آنجا جمع می‌شود وسایل شما خیس خواهند شد. به خصوص در دره‌های تنگ و باریک، سیلاب‌های تند به صورت ناگهانی و بدون هشدار قبلی رخ می‌دهند. همچنین تخته سنگهای بزرگ در بعضی نقاط و یا بوته ها می توانند از بادهای شدید در کمپ شما جلوگیری کند.

به دیگران احترام بگذارید. هنگامی که در مناطق شلوغ کمپ می‌زنید، سعی کنید کمی از دیگر مسافرین فاصله داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که با فاصله از مسیرهای پیاده روی و دیگر کمپ‌های مسافران اردو می‌زنید. داشتن منبع آب دقیقا کنار کمپ به معنی حذف پیاده روی اضافه‌ای است که هر بار برای آوردن آب انجام دهید. از عقل و منطق استفاده کنید و یک مکان متعادل را انتخاب کنید.

در نظر داشته باشید که هر زمان که از یک کمپ استفاده می کنید که اغلب توسط مسافرین دیگر بازدید می شود، باید سعی کنید که مناطق مورد استفاده را تا حد امکان از زباله‌های زیستی پاکسازی کنید. با انجام این کار، کمپ برای مدت طولانی برای همه لذت بخش خواهد بود.

گردآوری و تدوین : واحد ورزش اسپرتان

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سردبیر ورزشی
 • انتخاب کمپ مناسب

  انتخاب کمپ مناسب

  جایی که چادر می‌زنید. در پایان یک روز طولانی از پیاده روی، هیچ چیز آرامش بخش‌تر از راه اند…
 • دافع حشرات

  چگونه در برابر حشرات از خود محافظت کنیم

  نیش زنبور حشرات مانند زنبور عسل، زنبور وحشی، شپش زرد و زنبور سرخ می‌توانند نیش دردناکی از …
 • چرغ قوه ، چراغ پیشانی ، head lamp

  آشنایی با چراغ قوه‌

  به نظر می‌رسد یکی از موارد فراموش شده در لیست قدیمی ۱۰ مورد ضروری، چراغ قوه است. یک مورد ض…
بارگذاری بیشتر در طبیعت گردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی کنید

انتخاب کمپ مناسب

جایی که چادر می‌زنید. در پایان یک روز طولانی از پیاده روی، هیچ چیز آرامش بخش‌تر از راه اند…