خانه آموزش آموزش در ورزش اصول کمپینگ در زمستان – بخش دوم | نکاتی برای غذای و نوشیدنی

اصول کمپینگ در زمستان – بخش دوم | نکاتی برای غذای و نوشیدنی

کمپینگ زمستانی

هنگامیکه شما از بین مناظر سرد و برفی حرکت می کنید، بدن شما انرژی زیادی استفاده می کند. مهم است قبل و بعد از فعالیت خود غذا بخورید و هیدراته بمانید تا بتوانید انرژی خود را حفظ کنید و گرم بمانید. با ما دراین مطلب از اسپرتان همراه باشید .

اینها توصیه های در خصوص غذا و آب هستند:

از وعده های غذایی گرم و ساده لذت ببرید: غذای گرم در حین کمپینگ زمستانی بسیار لذت بخش است، اما سعی کنید غذاهای خود را ساده نگه دارید، تا مجبور نشوید تعداد زیادی ظرف در هوای سرد بشویید. غذاهای پرکالری ای در نظر بگیرید که نیاز به صرف زمان زیاد برای آشپزی ندارد و همچنین به گزینه های تک قابلمه فکر کنید. غذاهای خشک و سرد صبحانه ای نیز گزینه های خوبی هستند. درباره برنامه ریزی وعده غذا بیشتر بخوانید.

برای ناهار توقف کوتاهی بکنید: برای ناهار، ساندویچ ساده و سریع غذا و غذاهای انرژی که حاوی پروتئین، چربی و کربوهیدرات هستند، خوب هستند. سعی کنید برای یک وعده ناهار طولانی که طی آن سردتان خواهد شد توقف نکنید. در عوض، مدت زمان کوتاهی به غذا خوردن بپردازید، یا در حالی که حرکت می کنید، لقمه های کوچکی بردارید.

غذا را به طور ایمن ذخیره کنید: خرسها معمولا در طول زمستان به خواب عمیق می روند، اما حیوانات دیگری وجود دارند که اگر غذایتان را در دسترس قرار دهید با کمال میل آن را می خورند. مواد غذایی خود را به راحتی در کوله پشتی خود قرار دهید یا آن را از یک درخت با استفاده از کیف و طناب آویزان کنید.

یادتان باشد که آب بنوشید: دست کشیدن از نوشیدن آب در هنگام سرما می تواند یک ناراحتی بزرگ ایجاد کند، و مخصوصا اینکه شما مانند یک روز گرم تابستان تشنگی احساس نمی کنید. برای هیدراته ماندن، می بایست خودتان به طور مرتب چند جرعه در طول روز بنوشید. در کمپ، نوشیدنی های گرم، مانند چای گیاهی یا شکلات داغ، یا سرکشیدن سوپ صبحانه، راه خوبی برای گرم کردن و هیدراته ماندن است.

استفاده از بطری: اکثر مسافرین زمستانی تصمیم می گیرند که مخازن هیدراتیته خود را در خانه گذاشته و به جای آن بطری آب بیاورند (لوله ها در مخزن به راحتی می توانند یخ می بندند، بنابراین آب ذخیره شما نیز مسدود می شود). برای در دسترس نگه داشتن آب، می توانید از یک بطری آب عایق استفاده کنید که به بیرون کوله شما متصل باشد.

ذوب کردن برف: در مناطق سرد سیری مانند شمال غرب و غرب کشور ،در طول زمستان، بسیاری از نهرها و دریاچه ها منجمد و یا زیر برف مدفون می شوند؛ این یعنی شما به احتمال زیاد برای تامین آب آشامیدنی نیاز به ذوب کردن برف دارید.

برای ذوب کردن برف:

  1. یک منطقه را برای جمع آوری برف پاک و سفید انتخاب کنید.
  2. اجاق گاز خود را روشن کنید.
  3. کمی آب در قابلمه خود بگذارید، سپس برف اضافه کنید (اضافه کردن آب مانع از سوختن برف می شود که می تواند مزه بدی ایجاد کند).
  4. همانطور که برف ذوب می شود، برف بیشتری اضافه کنید.

“بهتر است قبل از خواب بطری های تان را پر کنید تا برای روز بعد آماده باشند.”

تجهیزات ضروری برای کمپینگ زمستانی

کمپینگ زمستانی

قانون ساده کمپینگ زمستانی خشک و گرم ماندن است. داشتن تجهیزات مناسب برای سفر خصوصا وقتی مدت طولانی در سرما قرار دارید می تواند برای لذت بردن شما حیاتی باشد.

تجهیزات کمپینگ زمستانی :

وسایل مورد نیاز برای کمپ زمستانی مشابه موارد لازم سفر با تاکید بر گرمایش است. در اینجا برخی جزییات مربوط به موارد کلیدی را یادآور می شویم:

چادر: مهم است که پناهگاهی داشته باشید که مناسب آب و هوای زمستانی باشد. هنگام انتخاب چادر برای کمپ زمستانی، این موارد را در ذهن داشته باشید:

یک چادر کوله پشتی ۳ فصل می تواند مفید باشد اگر شما در حال ساخت کمپ زیر خط درختان هستید و مخصوصا اینکه انتظار هوای طوفانی را ندارید.

برای  بارش برف سنگین، چادر ۴ فصل توصیه می شود. چادرهای ۴ فصل دارای ستون های قویتر و پارچه های سنگینتری نسبت به چادرهای سه فصل هستند تا بتوانند در برابر بارش سنگین برف و نیز بادهای شدید مقاومت کنند. آنها همچنین دارای توری کمتری هستند و باران گیر تا زمین امتداد دارد تا از نفوذ برف سرگردان به داخل جلوگیری کند.

شما فضای بیشتری خواهید داشت. ایده خوبی است که یک چادر را برای یک نفر بیشتر جای خواب داشته باشد.(مثلا یک چادر ۳ نفره برای دو نفر) داشته باشید. این به شما امکان می دهد تا تجهیزات را داخل جاساز کنید.

اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب چادر را می تونید در  انواع چادر مطالعه نمایید.

کمپینگ زمستانی

کوله پشتیمناسب برای کمپینگ زمستانی :

کمپ و کوله پشتی زمستانی نیاز به تجهیزات بیشتر و گرم تر و لباس های بزرگتر دارد، بنابراین ممکن است نیاز به یک کوله بزرگتر نسبت به تابستان داشته باشید. تا آنجا که ممکن است سبک سفر کنید، اما مطمئن شوید که مناسب شرایط زمستانی است. دستورالعمل های سخت برای سفر ۲ تا ۴ روزه:

سبک وزن: حداقل ۶۵ لیتر (  ۳۹۶۷ اینچ مکعب )

لوکس : حداقل ۸۰ لیتر ( ۴۸۸۲ اینچ مکعب )

اگر اسکی یا کفش برفی حمل می کنید، مطمئن شوید کوله شما نقاط لش دارد یا در غیراینصورت قادر است این چیزهای بزرگ را دربرگیرد.

برای راهنمایی در خصوص انتخاب صحیح کوله پشتی کلیک کنید.

کمپینگ زمستانی

کیسه خواب مناسب کمپینگ زمستانی :

برای اطمینان از راحتی در شب های سرد، بهتر است از کیسه ای استفاده کنید که دمای کاری آن حداقل ۱۰ درجه فارنهایت از سردترین دمای مورد انتظار شما پایین تر باشد. اگر بیش از حد گرم تان شد، همیشه می توانید هوا را تهویه کنید.

وقتی می خواهید کیسه خواب انتخاب کنید این نکات را در نظر داشته باشید:

کیسه ها با مقادیر زیادی از پر غاز یا عایق مصنوعی تامین می شوند. پر به دلیل نسبت گرما به وزن عالی خود انتخاب خوبی است. فقط مطمئن شوید که آن را خشک نگه می دارید (اگر پر خیس شود، به شدت خاصیت عایقی خود را از دست می دهد).

کیسه های زمستانی معمولا با تیوپ جایگزین پشت زیپ، یقه جایگزین بالای شانه و هود برای کمک به حفظ گرما در کیسه متمایز می شوند.

اگر مطمئن نیستید کیسه خواب شما به اندازه کافی گرم است، می توانید کیسه خواب آستردوز اضافه کنید. این باعث افزایش گرمای اضافی می شود، در حالی که به تمیز ماندن کیسه شما نیز کمک می کند. لایه اضافی می تواند حدود ۵ – ۲۵ درجه فارنهایت گرما اضافه کند.

برای راهنمایی در خصوصنکات مهم در مراقبت از کیسه خواب کلیک کنید.

کمپینگ زمستانی

 پد خواب برای کمپینگ زمستانی :

یک پد خواب، عایق می کند و کوسن درست می کند. در اینجا برخی از اطلاعات مفید در مورد پد خواب ارائه می شود:

از دو پد استفاده کنید: برای کمپ زمستانی، از دو پد کامل استفاده کنید تا از  از دست رفتن گرمای بدن در سطوح برفی جلوگیری شود. از یک پد فوم بسته در زمین و یک پد خود متورم در بالا استفاده کنید تا به بهترین نحو از زمین سرد عایق شود. پد فوم نیز به عنوان یدکی در صورتی که پد خود متورم سوراخ شود، حضور دارد.

مقدار R را در نظر بگیرید: پدها مقدار R دارند که اندازه گیری خاصیت عایق است و از ۱٫۰ و ۸٫۰ محاسبه می شود. هر چه مقدار R بالاتر باشد، پد بهتر عایق می کند. پد های طراحی شده برای استفاده تمام فصول یا زمستان معمولا مقدار R حدود ۴٫۰ یا بالاتر را دارند.

کمپینگ زمستانی

اجاق همراه برای کمپینگ زمستانی :

اکثر اجاق های سوخت مایع و برخی اجاق های محفظه ای گزینه های خوبی برای کمپ زمستانی هستند.

اجاق های سوخت مایع بر روی گاز سفید قرار می گیرند، گرم و تمیز می سوزند و در دماهای زیر صفر عملکرد خوبی دارند. اما، آنها نسبت به اجاق های محفظه ای سنگینتر هستند و دیرتر آب را جوش می آورند و شما معمولا باید قبل از پخت و پز آنها را آماده کنید. بعضی از اجاق های چندگانه نیز می توانند بر روی بنزین بدون سرب، نفت سفید، سوخت جت و گازوئیل نیز استفاده شوندو در نتیجه برای سفرهای بین المللی مناسب هستند.

کوره های کانستر سبک وزن، جمع و جور هستند و سریعا آب را جوش می آورند، اما همه آنها در آب و هوای سرد خوب کار نمی کنند. اگر تصمیم دارید از اجاق گاز محفظه ای برای کمپینگ زمستان استفاده کنید، مطمئن شوید که دارای تنظیم کننده فشار داخلی است. در آب و هوای سرد، محفظه ها ممکن است دچار افت فشار شده و شعله ضعیف تولید کنند. تنظیم کننده فشار کمک می کند تا با آن مقابله کنید. همچنین با نگه داشتن محفظه سوخت در کیسه خواب در شب و در جیب ژاکت در زمانی که اطراف کمپ هستید آن را گرم نگه دارید تا به بهتر عمل کردن آن کمک کنید.

نکات اجاق برای کمپینگ زمستانی :

یک جایگزین داشته باشید: بهتر است یک اجاق کمکی نیز داشته باشد بخاطر احتیاط؛ چرا که ممکن است اجاق شما ناکارآمد باشد. داشتن اجاق گاز دوم همچنین می تواند فرآیند پخت و پز گروه را تسریع کند.

سوخت اضافی بیاورید: به خاطر داشته باشید که برای ذوب برف جهت تهیه آب آشامیدنی به سوخت اضافی نیاز دارید، و در ارتفاعات بالاتر سوخت بیشتری مصرف خواهید کرد.

پایه ای برای اجاق خود ایجاد کنید: استفاده از یک تکه تخته سه لا که اندازه ی آن متناسب با اجاق گاز شما است، به عنوان پایه اجاق می تواند عملکرد را بهبود ببخشد. اگر از یک اجاق سوخت مایع یا اجاق محفظه ای با یک مشعل از راه دور استفاده می کنید، پایه از سقوط اجاق گاز در حین گرم شدن، به داخل برف و همچنین لرزان شدن آن جلوگیری می کند. اگر از یک اجاق روی محفظه سوخت استفاده می کنید، پایه را در تینک بپوشانید تا حرارت را به عقب برگردانید و به گرم شدن کانتور کمک کنید.

محفظه سوخت خود را در آب قرار دهید: یکی دیگر از راه های جلوگیری از به شدت سرد شدن محفظه سوخت این است که آن را در آب قرار دهید. این به جلوگیری از منجمد شدن کمک خواهد کرد. برای انجام این کار، یک کاسه صاف و به اندازه کافی بزرگ بردارید، کمی آب داخل آن بریزید و محفظه را داخل آن قرار دهید.

کمپینگ زمستانی

کفش مناسب برای کمپینگ زمستانی :

کفش های برفی، اسکی یا اسنوبرد: اگر تنها چند سانت برف روی زمین باشد، پیاده روی روش خوبی برای گشت زدن است .اما اگر شما به یک ناحیه ای می روید که برف زیادی میبارد، به نوعی از شناور نیاز دارید تا سفر راحت تر انجام شود. اینها گزینه های اصلی شما هستند:

کفش های برفی (Snowshoeing): اگر شما اسکی باز یا اسنوکرباز نیستید، پس کفش های برفی احتمالا بهترین گزینه شما هستند. راه رفتن با کفش های برفی بسیار شبیه به پیاده روی معمولی است، بنابراین به آسانی می توانید یاد بگیرید.

اسکی: برای زمین های با شیب ملایم، اسکی های توریستی در همه جا به خوبی کار می کنند. برای دامنه های تند و تیز، اسکی دامنه ها را با خود ببرید.

اسنوبورد: شما می توانید از یک تخته جداشونده استفاده کنید که در دو طول، از هم جدا می شوند؛ برای بالا رفتن از تپه اسکی می شوند(در بالای تپه، شما تخته را جمع کرده و با اسنوبورد پایین می آیید). یا می توانید یک اسنوبورد استاندارد بر روی کوله پشتی خود حمل کنید و از کفش های برفی برای بالارفتن از تپه استفاده کنید.

کمپینگ زمستانی

سورتمه: برای سفرها و اقامت های طولانی، برخی از مسافرین زمستانی یک سورتمه را می کشند. سورتمه به شما کمک می کند که وزنی را که حمل می کنید کاهش داده و در عین حال وسایل بیشتری حمل کنید. سورتمه برای تمام زمین ها مناسب نیست (حمل آن در دامنه های شیب دار و مسیرهای باریک دشوار می شود)، بنابراین مسیر خود را از پیش تعیین کنید و شرایطتان را در نظر بگیرید.

تجهیزات ایمنی بهمن: اگر در ناحیه بهمن خیز سفر کنید ضروری است که سه مورد حمل کنید و بدانید که چگونه از آنها استفاده کنید:

کمپینگ زمستانی
  • فرستنده و گیرنده ی بهمن: این دستگاه سیگنالی میفرستند که دستگاه های دیگر می توانند دریافت کنند. هنگامی که کسی در یک بهمن دفن می شود، نجات دهنده ها از فرستنده های خود برای جستجوی قربانی استفاده می کنند. مهم این است که شما قبل از رفتن به منطقه برفی بدانید چگونه از آن استفاده کنید. این نیاز به آموزش و تمرین دقیق دارد.
  • پراب: پراب یک ستون تجزیه پذیر با نشانه عمق (معمولا تا ۱۰ فوت طول) است. بعد از ریزش بهمن مقاطع به سرعت می توانند بوسیله پروب برای یافتن قربانیان اقدام شود.
  • بیل برف: بیل برای درآوردن قربانیان بهمن ضروری است. همچنین یک ابزار مهم است که می تواند برای تنظیم مکان چادر، حفاری پناهگاه برف و یا یافتن برف تازه برای تهیه آب آشامیدنی استفاده شود.

توجه: اگر شما در یک چشم انداز برفی سفر می کنید، باید بتوانید قلمرو بهمن را شناسایی کنید و از آن دوری کنید. همچنین پیش بینی های محلی را چک کنید تا بدانید که چه خطرات بالقوه ای وجود دارد. به یاد داشته باشید که پیش بینی های بهمن کلی است و ممکن است برای مناطق خاص دقیق نباشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، از مجموعه مقالات مشاوره کارشناسان ما، از مبانی بهمن رامطالعه نمایید.

گردآوری و تدوین : واحد ورزش اسپرتان

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سردبیر ورزشی
بارگذاری بیشتر در آموزش در ورزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی کنید

انتخاب کمپ مناسب

جایی که چادر می‌زنید. در پایان یک روز طولانی از پیاده روی، هیچ چیز آرامش بخش‌تر از راه اند…