خانه آموزش آموزش در ورزش اصول کمپینگ در زمستان- بخش اول

اصول کمپینگ در زمستان- بخش اول

کمپینگ در زمستان ، کمپینگ

کمپینگ در زمستان مزایای خود را دارد. جمعیت و حشرات کمتری وجود دارد و در این حین می توانید زیبایی و آرامش یک زمستان شگفت انگیز را تجربه کنید. اما اگر آماده نباشید، ممکن است برایتان بسیار سرد و چالش برانگیز باشد. برای مهیا شدن برای کمپینگ در زمستان ، باید ضمن افزایش دانش خود از کمپینگ در هوای معمولی، در انتظار چالش های هوای سرد نظیر مناطق پوشیده از برف و هوای غیرقابل پیش بینی نیز باشید. در این مطلب از اسپرتان با ما همراه باشید تا در دو بخش شماا با  اصول کمپینگ در زمستان آشنا نماییم .

اینها مهمترین چیزهایی است که هنگام کمپینگ در زمستان باید در نظر بگیرید:

نکاتی برای ساختن کمپ در برف: نقطه ای انتخاب کنید که از باد و خطر بهمن در امان باشد، سپس از طریق برف روبی محل خود را آماده کنید.

آب به اندازه بنوشید و کالری زیادی بخورید: تغذیه مناسب و هیدراتاسیون به گرم شدن شما کمک می کند. صبحانه و شام داغ و مغذی بخورید و و ناهار و میان وعده را غذای آماده سرو کنید. مطمئن باشید که در طول روز بدنتان آب کافی داشته باشد.

از تجهیزات مناسب کمپینگ در زمستان استفاده کنید: به یک چادر محکم، یک کیسه خواب گرم، دو پد خواب و اجاق مناسب برای هوای سرد نیاز دارید.

لباس های گرم تری همراه بیاورید: لباس های نسبتا سنگین، شلوار پشمی، کت پف دار و یک ژاکت و شلوار ضد آب مناسب هستند. سایر البسه مانند جوراب گرم، کلاه، دستکش و عینک آفتابی را نیز فراموش نکنید.

🔶 بیشتر بخوانید: انواع پوشاک کوهنوردی

جلوگیری از آسیب های سرد: سرمازدگی و هیپوترمی در طول کمپ در زمستان نگرانی های اصلی هستند. یاد بگیرید چگونه از آنها اجتناب کنید

نکات دیگر: خوردن غذا، پر کردن یک بطری با آب گرم و بالا پایین پریدن راهنمایی های مفیدی برای گرم ماندن در یک شب هستند.

ایجاد کمپ در برف

کمپینگ در زمستان ، کمپینگ

شاید بزرگترین تفاوت بین کمپ تابستانه و زمستانی این باشد که شما بر روی برف (بر فرض که شما در یک نقطه برف خیز زندگی می کنید) کمپ می زنید. روزی میخواهید کمپ بزنید ، به جای اینکه فورا وسایلتان را دربیاورید ،مدت زمانی را صرف پیدا کردن نقطه مناسب کمپ کنید.

” آرامش داشته باشید، یک میان وعده بخورید، یک لایه لباس گرم بپوشید و منطقه را برای این موارد بررسی کنید”

حفاظت از باد: یک سد باد طبیعی، مانند یک گروه از درختان یا یک تپه، می تواند تجربه شما را راحت تر کند.

منبع آب: آیا یک منبع آب خوب در نزدیکی وجود دارد یا باید برف ذوب کنید؟

پرهیز از کمپ روی پوشش گیاهی: در شرایط پوشیده از برف، اردوگاه بر روی برف و یا یک کمپ از قبل ایجاد شده روی زمین لخت ایجاد کنید.

ریسک بهمن: مطمئن شوید که شما بر رو و یا زیر یک شیب که میتوانید بلغزد نیستید.

خطر درختان: زیر درختان یا شاخه های آسیب دیده و ناپایدار کمپ نصب نکنید.

حریم خصوصی: خوب است که فاصله ای بین شما و سایر کمپ کنندگان وجود داشته باشد.

جایی که خورشید طلوع می کند: نقطه ای در معرض طلوع آفتاب که قرار گرفته به شما کمک می کند سریعتر گرم شوید.

چشم اندازها: نیم نگاهی به مناظر و چشم اندازها داشته باشید تا بتوانید محل کمپ را در تاریکی و یا برف پیدا کنید.

برپایی چادر در برف:

کمپینگ در زمستان ، کمپینگ

در حالی که می توان یک پناهگاه برفی ساخت، اغلب ترجیح می دهند تا شب را در چادر سر کنند. (بخش انتخاب چادرکوهنوردی را مشاهده کنید). اگر بر روی برف نباشید، چادر خود را همانطور که همیشه انجام می دهید تنظیم کنید. اگر بر روی برف هستید، چند نکته وجود دارد:

متراکم کردن برف: برف سست بیشتر احتمال دارد که توسط بدن ذوب شود و این امر در حین خواب ناراحت کننده است. قبل از راه اندازی چادر خود، با کفش های برفی خود و یا اسکی روی پاهای خود راه بروید یا با چکمه هایتان، تا می توانید به زمین بکوبید  یا بپرید.

ساخت یک دیوار: اگر باد می وزد، در صورت امکان یک دیوار برفی اطراف چادر خود بسازید. اگر چنین امکانی ندارید ، در زیر چادر مقداری از برف را برداشته و به سمت پایین گودالی کوچک حفر نمایید . این کار به کاهش شدت باد کمک می کند. چادر خود را کاملا درزگیری نکنید چرا که نیاز به تهویه مناسب دارد.

مکانی برای نشستن درست کنید : شما می توانید یک جای نشستن زیر راهروی چادر حفر کنید تا فضای بیشتری را برای نصب تجهیزات ایجاد کرده و همچنین خارج شدن از چادر آسانتر شود.

از ستون های برفی استفاده کنید: ستوه های استاندارد چادر در برف خیلی خوب عمل نمی کنند. در عوض، چند گونی پر از برف کنید و یا از ستون های طراحی شده برای استفاده در برف استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که چادر را به طور ایمن قرار داده شده است، تا در صورت باد شدید از جا کنده نشود.

از نقاط نوک تیز فاصله بگیرید: هر چیزی را که می تواند چادرتان را پاره کند، دور از پناهگاه نگه دارید و آنها را در داخل نیز نگه ندارید. این شامل مواردی تبر یخ شکن، کرامپون( برای انتخاب کرامپون مناسب این مطلب را مشاهده نمایید ) و چوب های اسکی نیز می شود. پاره شدن چادر در یک روز زمستانی طوفانی می تواند فاجعه آمیز باشد.

🔴 همچنین بخوانید : نحوه نگهداری از چادر کوهنوردی

آشپزخانه زمستانی شما

کمپینگ در زمستان ، کمپینگ

یکی از لذتهای کمپینگ زمستان در برف، توانایی ساخت آشپزخانه رویایی تان است. با استفاده از بیل ، می توانید برف را کنده و یک سطح برای آشپزی با صندلی، میز و حتی کابینت ایجاد کنید. از تخیل خود استفاده کنید تا آن را به آنچه که می خواهید نزدیک کنید

اگر یک چادر بدون کف در خانه داشته باشید، می توانید آن را همراه بیاورید و از آن برای ایجاد یک مکان محافظ برای آویزان کردن در هنگام تهیه و خوردن غذا، استفاده کنید. چادر را تنظیم کنید، سپس منطقه زیر را حفاری کنید تا بتوانید سرپا بایستید.

ردی به جا نگذارید

حتی در زمستان، مهم است که از اخلاق حرفه ای کمپینگ “به جانگذاشتن اثر” پیروی کنید. در اینجا برخی از ملاحظات برای کمپینگ در زمستان گفته می شود:

وقتی امکانش فراهم است، از برف عمیق به عنوان پوشش استفاده کنید.

حداقل ۶۰ متر دورتر از رد پا، منابع آب و یا سایر کمپ کنندگان کمپ بزنید.

هنگام کمپ بر روی برف، فضولات انسانی و کاغذ توالت را در یک کیسه پلاستیکی بسته بندی کنید. در ارتفاعات پایین تر، شما می توانید حفره ای در زمین به عمق حدود ۲۰ سانتیمتر حفر کنید، مدفوع را آنجا دفن کنید و  بر روی آن سنگی بگذارید تا حیوانات از حفاری آن صرف نظر کنند.

اگر قصد آتش روشن کردن دارید، از چوب مرده جدا شده استفاده کنید. از قطع کردن یا شکستن شاخه از درختان زنده، خودداری کنید.

به حیات وحش احترام بگذارید و آنها را از راه دور نگاه کنید. زمستان یک زمان آسیب پذیر برای حیوانات است.

برای مشاهده بخش دوم اصول کمپینگ در زمستان کلیک نمایید. 

گردآوری و تدوین : واحد ورزش اسپرتان

 • آتش در کمپ،درست کردن آتش در کمپ،کمپ

  طریقه ی درست کردن آتش در کمپ

  آتش در خدمت بشر آتش درست کردن در فضای باز برای سالیان متمادی، یک سنت محبوب و اجتناب ناپذیر…
 • آشپزخانه کمپ،تجهیزات آشپزخانه کمپ،کمپ

  لیست تجهیزات آشپزخانه کمپ

  در این مطلب از اسپرتان تلاش شده تا لیست کاملی از تجهیزات آشپزخانه کمپ که برای کمپ لازم &nb…
 • انتخاب کمپ مناسب

  انتخاب کمپ مناسب

  جایی که چادر می‌زنید. در پایان یک روز طولانی از پیاده روی، هیچ چیز آرامش بخش‌تر از راه اند…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سردبیر ورزشی
بارگذاری بیشتر در آموزش در ورزش

بررسی کنید

نکاتی که در کوهنوردی زنان تاثیر‎گذار است

امروزه کوهنوردی زنان  نسبت به گذشته رشد بسیاری داشته . ما زن ها  کوهنورد های خوب…