خانه ورزش ها تناسب اندام از بین بردن چربی سینه در مردان با حرکات یوگا

از بین بردن چربی سینه در مردان با حرکات یوگا

0
0
1,631
تمرین یوگا ، حرکات یوگا ،از بین بردن چربی ، یوگا ، اسپرتان

در بیشتر موارد، هر نوع فعالیتی که انجام می‌شود و باعث حرکت بدن می‌گردد می‌تواند کالری‌های اضافی را بسوزاند. همین امر به شما کمک می‌کند چربی بیشتری از دست بدهید. تمرینات یوگا نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در این مطلب از اسپرتان میتواند روشهایی را برای از بین بردن چربی سینه فرا بگیرید .با استفاده از این تمرینات  مانند یوگا می‌توان اندازه سینه را کوچک نمایید .

بافت‌های تشکیل دهنده سینه، در حقیقت بافت‌های چربی هستند بنابراین می‌توانید حجم و اندازه آن را با هر نوع فرآیندی که می‌تواند باعث سوختن چربی شود کم کنید. با این وجود اگر قصد دارید از تمرینات یوگا برای لاغری خود استفاده کنید باید زمان زیادی را برای آن کنار بگذارید.

سوزاندن کالری:

برای از بین بردن چربی اضافی در بدن، باید تمریناتی را انجام دهید که باعث سوزاندن کالری می‌شود. اگر یوگا شما را تحریک می‌کند و تنها ورزشی است که انجام می‌دهید،بهتر است به آن ادامه دهید.

با اینحال باید به این موضوع توجه داشته باشید که کلاس‌های هاتا یوگای استاندارد به یک فرد ۷۰ کیلوگرمی کمک می‌کند در یک جلسه ۳۰ دقیقه ای حدود ۱۴۹ کالری بسوزاند. این مقدار برابر با همان کالری است که در یک پیاده روی ۳۰ دقیقه ای یا دویدن یک مسافت ۱۲ مایلی با سرعت متوسط سوزانده می‌شود. اگر می خواهید ۳۵۰۰ کالری بسوزانید باید جلسات بیشتری را برای تمرینات یوگا اختصاص دهید.

🔶 بیشتر بخوانید :۱۰ ماده غذایی مهم چربی سوز و کاهش وزن

زمانی که صحبت از شدت تمرین یوگا به میان می آید، باید بدانید که همه کلاس‌ها با شرایط یکسانی برگزار نمی‌شوند. مطالعه انجام شده در انجمن ورزش آمریکا نتایج بسیار جالبی را نشان می‌دهد. در این مطالعه، محققان اثر هوازی کلاس هاتا یوگا و نیز تمرینات قدرتی را با هم مقایسه کرده اند.

در تمرینات هاتا یوگا، شرکت کنندگان قدرت و انعطاف پذیری بیشتر را تجربه کرده بودند و در ساخت قفسه سینه و شکم قدرتمند موفق تر بوده اند. در طول کلاس‌های هاتا، شرکت کنندگان حدود ۱۴۴ کالری در ۵۰ دقیقه سوزانده بودند.

این در حالیست که شرکت کنندگان در کلاس‌های قدرتی به طور متوسط ۲۳۷ کالری در ۵۰ دقیقه سوزانده بودند. تمرینات موجود در کلاس‌ها هاتا یوگا باعث افزایش ضربان قلب تا سطحی که تمرینات هوازی(ایروبیک) در نظر گرفته می‌شود، نشده بود.

نتایج به دست آمده از این مطالعه نشان می‌دهدکه  تمرین یوگا برای سوزاندن کالری بیشتر و چربی مفید خواهد بود. این در حالیست که برخی از تمرینات یوگا تنها می‌تواند انعطاف پذیری و قدرت بدن را بهبود ببخشد.

رسیدن به شدت ایده‌ال در تمرین یوگا :

اگر قصد دارید از تمرین یوگا برای سوزاندن کالری استفاده کنید به دنبال کلاس‌هایی باشید که با سرعت بیشتری حرکات را انجام می‌دهند و ضربان قلب شما را افزایش می‌دهند. این نوع کلاس‌ها ممکن است در برگیرنده کلاس‌های یوگای قدرتی، Ashtanga و Vinyasa باشد. در طول این کلاس‌ها، مربی حرکات و موقعیت‌های مختلف را با سرعت بیشتری انجام می‌دهد و همین امر موجب می‌شود ضربان قلب تا حد زیادی افزایش یابد.

همچنین سعی کنید شدت تمرین یوگا ی خود را با بررسی ضربان قلب در اواسط تمرین مورد ارزیابی قرار دهید. اگر قلب شما ۶۰ درصد حداکثر ضربان قلب یا بالاتر از آن بود، باید بدانید که در ناحیه بهینه ورزش قرار دارید و می‌توانید از مزایای تمرین ورزشی موجود برای بهبود سیستم قلبی -عروقی و نیز سوزاندن چربی بهره مند شوید.

سریع ترین روش برای محاسبه حداکثر ضربان قلب، کم کردن سن از ۲۲۰ است. هر چند این روش همیشه و برای همه افراد دقیق نیست.

تقویت عضلات با ورزش یوگا :

هدف اصلی تمرین یوگا، تنظیم و تقویت بدن، به دست آوردن تعادل و انعطاف پذیری و آرام سازی ذهن است. شما نمی‌توانید حجم چربی بدن خود را با تمریناتی کم کنید که تنها بخشی از بدن را هدف قرار می‌دهند. اما اگر بر روی ناحیه سینه خود حساس هستید و در مورد آن نگرانید، سعی کنید تمرکز ویژه‌ای بر روی این قسمت داشته باشید و عضلات آن را محکم تر و قوی تر کنید. حرکات کلاسیک همچون پلانک، حرکت گربه/سگ و سایر موارد می‌تواند عضلات سینه را هدف قرار دهد.

گردآوری و تدوین : واحد ورزش اسپرتان

بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر توسط سردبیر ورزشی
بارگذاری بیشتر در تناسب اندام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید

نحوه ی استفاده از کرامپون

فرقی نمی کند بخواهید به قله ی کوه بزرگی برسید یا هنگام کوهنوردی در ارتفاع زیاد از میدان بر…