خانه آموزش ۶ راه برای رسیدن به آرامش در رابطه جنسی

۶ راه برای رسیدن به آرامش در رابطه جنسی

رابطه جنسی

هر دو خسته هستید. بچه‌ها خواب‌های سبکی دارند و نصف شب از خواب می‌پرند و باید از خواب ناز بلند شوید و آنان را به آرامش برسانید. از وزن خود راضی نیستید. فشارهای کاری زیادی دارید و در یک‌کلام به‌شدت خسته جسمی و روحی هستید و دلایل بسیاری وجود دارد که باعث می‌گردد تا شما نتوانید رابطه جنسی مناسبی با همسر خود برقرار کنید.

اما یک زندگی جنسی سالم بخش مهمی از زندگی و یک رابطه صمیمی است، و نادیده گرفتن آن می‌تواند دو طرف را از هم جدا کند.

مشکل شماره ۱: همان قدیمی، همان رفتار همیشگی

راه‌حل: به رابطه جنسی خود چاشنی اضافه کنید

رنه هورویتز، بنیان‌گذار مرکز سلامت جنسی در میشیگان، می‌گوید: “هنگامی‌که شما در یک رابطه بلندمدت با همسر خود هستید، به یک‌روال و تکرار می‌رسید. شواهد بیولوژیکی وجود دارد که تجربه‌های جدید باعث آزاد شدن دوپامین در مغز می‌شود.” دوپامین یک پیام‌رسان شیمیایی است که مرکز لذت مغز شمارا تحت تأثیر قرار می‌دهد. هورویتز می‌گوید: “به همین دلیل است که در روش‌های جدید رابطه جنسی با همسرتان هیجان‌زده می‌شوید.”

بدیهی است، هرگز نمی‌توانید شرکای خود را تغییر دهید. اما شما می‌توانید برخی از عوامل دیگر را تغییر دهید. هورویتز می‌گوید: “سعی کنید مکان دیگری، زمان متفاوت، موقعیت متفاوت داشته باشید.” سعی کنید رابطه جنسی را زیر دوش یا در اتاق دیگری در خانه تجربه کنید. این یعنی از روال‌های تکراری دست برداشته و با ایجاد روال‌های جدید هیجان را به خود و همسرتان بازگردانید. اگر شما بتوانید ۱۰ تا ۱۵ روال برای خود درست کنید می‌توانید در مدت‌زمان‌های مختلف یکی را امتحان کنید و برای همیشه از هرکدام به‌اندازه کافی لذت ببرید.

مشکل شماره ۲: خستگی بیش‌ازحد

راه‌حل: نگاهی رمانتیک به هم داشته باشید

همه زوج‌ها در پایان یک روز طولانی خسته شده‌اند. خسته از کار روزانه بیرون خانه و داخل خانه. خسته از استرس‌ها و فشارهای روزانه و این باعث می‌گردد نه‌تنها خسته جسمی بلکه خسته روحی نیز باشید. اما این نیز می‌تواند تغییر کند.

“شما باید کارها را بر اساس درجه اهمیت اولویت‌بندی کنید”، یعنی می‌توانید اگر کار منزلتان تمام نشده و دیگر وقت خواب است، کار را به فردا موکول کنید و به رختخواب بروید. یا با پرونده‌های کاری به خانه آمدید، حتماً زمان رسیدن خواب آنان را کنار گذاشته و برای خواب آماده شوید. در کل بهتر از کار را گاهی اوقات به کنار گذاشته و وقت بیشتری را برای همسر خود بگذارید.

“خسته به نظر می‌رسد، خوب است که آن را گاهی اوقات ببخشید. رابطه جنسی برای سلامتی کلی رابطه شما بسیار مهم است.”

الیسون می‌گوید، “به‌جای اینکه منتظر بمانید تا حال آن را پیدا کنید و یا همسر شما مقداری از خستگی ش کاسته شود شروع به حرف‌ها و رفتار رمانتیک بزنید. ایجاد فضا و زمان که در آن بتواند شمارا از خستگی خلاص کند به مقداری خلاقیت نیاز دارد. این اتفاق به‌طور خود به خود اتفاق نمی‌افتد. “شما باید زمان و لحظه را پیدا کنید.”

🔶 بیشتر بخوانید :از چهار مرحله چرخه رابطه جنسی بیشتر بدانید

مشکل شماره ۳: “چه کسی هستی؟”

راه‌حل: همدیگر را کشف کنید

اگر برای مدتی رابطه جنسی نداشته باشید، رابطه شما با همسرتان می‌تواند به یک رابطه ی بسیار مصنوعی و مجبوری تبدیل شود. روان‌درمانگر کریستینا استینورت می‌گوید: کشف یکدیگر می‌تواند به شما در رابطه جنسی‌تان کمک کند. کشف یکدیگر فقط کشف نوع رفتار جنسی نیست که البته این بسیار مهم است ولی داشتن تجربیات مشترک، بسیار می‌تواند به کشف یکدیگر کمک کند. مخصوصاً برای زوج‌های جوان این روش بسیار اهمیت دارد.”

استینورت می‌گوید مهم است که تجربیات مشترک مختلفی باهم داشته باشید: از نگاه کردن فیلمی که دوست دارید تا یک شام برای یک مناسبت، رفتن به بازار و خرید، دوچرخه‌سواری،، برنامه‌ریزی برای سفر، خورد یک فنجان چای یا قهوه. تمام این‌ها به شما اجازه می‌دهند باهم تجربیات مشترک و خاطرات و احساسات مشترک داشته باشید و در زمان رابطه جنسی به شما کمک کند. مخصوصاً وقتی خسته هستید می‌توانید از این خاطرات برای ایجاد فضای رمانتیک استفاده کنید.

درصورتی‌که مدت طولانی رابطه جنسی نداشتید، یک رابطه جنسی سریع ممکن است، هیجان را دوباره به شما برگرداند. رابطه جنسی سریع یعنی تصمیم بگیرید در عرض ۱۰ دقیقه آن را به انجام برسانید.

مشکل شماره ۴: شما بدن خود را دوست ندارید

راه‌حل: تمرکز بر آنچه شما دوست دارید

بسیار ما می‌خواهیم تغییراتی را در بدنمان داشته باشیم،. مانند وزن زیاد.

الیسون می‌گوید: “شاید برخی زمان‌ها پیش بیاید که چیزهایی در خود یا همسرتان می‌بینید که دوست نداشته باشید. نمی‌توانید به این دلیل رابطه جنسی خود را ترک کنید و تا درست شدن آنان خود و همسرتان را جریمه کنید. بایستی در این‌جور مواقع در ابتدا در مورد آن موارد صحبت کرده و برای حل آنان زمان دهید. همچنین بر روی چیزهایی که دوست دارید تمرکز کنید. به عشقی که بین شما وجود دارد و تجربیات و احساسات خوشایندی که باهم داشتید تمرکز کنید. تا کم‌کم آن چیزهایی که از آنان ناراحت هستید از بین برود. “

مشکل شماره ۵: درد دارید

راه‌حل: سکوت نکنید

گاهی اوقات در نواحی اندام تناسلی دچار درد شدید هستید. این‌یک مسئله بزرگ برای زنان نزدیک به یائسگی است، و ممکن است بیش‌ازحد خجالت بکشید تا به شریک زندگی خود بگویید. از اتفاقات و تغییرات بدن خود به او آگاهی دهید.

خوشبختانه، درمان‌های جنسی بسیاری وجود دارد. اگر درد ادامه دارد، با پزشک خود مشورت کنید. به‌این‌ترتیب پزشک شما می‌تواند درمانی که متناسب شما هست را آغاز کند.

🔶 بیشتر بخوانید : اشتباهات در رابطه جنسی بین زوجین

مشکل شماره ۶: خلق‌وخوی خوبی ندارید

راه‌حل: دلیلش را پیدا کنید

میل جنسی‌تان کاهش‌یافته، شاید اولین چیزی که به نظر می‌رسد آن باشد که ازنظر جنسی پیر شدید ولی ممکن است این نشانه مشکلات بهداشتی یا روانی باشد. به‌عنوان‌مثال، افسردگی، اضطراب، و عدم تعادل هورمونی، همگی به اختلال عملکرد جنسی کمک می‌کند. در مردان، ناتوانی در ایجاد نعوظ می‌تواند یک علامت هشداردهندهٔ اولیه بیماری دیابت یا بیماری قلبی باشد. همچنین بعضی از داروها، ازجمله داروهای ضدافسردگی و داروهای فشارخون، می‌توانند باعث کاهش میل جنسی شما شوند.

مسائل رفتاری نیز ممکن است با توانایی شما در رابطه جنسی رابطه داشته باشد. سیگار کشیدن و مصرف الکل بیش‌ازحد می‌تواند یک واکنش جنسی را کمرنگ کند.

برای حل این‌گونه مشکلات، نگرانی‌های خود را با پزشک به اشتراک بگذارید، که می‌تواند به شما در پیدا کردن راه‌حل کمک کند.

همچنین مطمئن شوید که به‌اندازه کافی خوابیده‌اید و احساس آرامش دارید.

شاید بتوان گفت مهم‌ترین مسئله در رابطه جنسی آن است که به آن فکر کنید و از همسر خود نیز بخواهید تا با شما همراهی کند. هیچ‌چیزی نمی‌تواند جلوی فکر شمارا به رابطه جنسی بگیرد و با اجرای راه‌کارهای بالا می‌توانید رابطه جنسی موفقی را داشته باشید.

گردآوری و تدوین : واحد آموزش اسپرتان 

  • سکس و رابطه جنسی

    چگونه رابطه جنسی را آغاز کنید

    یکی از بزرگترین دروغ هایی که در مورد رابطه جنسی ( سکس ) می گوییم این است که” آن اتفا…
  • رابطه جنسی

    ۶ راه برای رسیدن به آرامش در رابطه جنسی

    هر دو خسته هستید. بچه‌ها خواب‌های سبکی دارند و نصف شب از خواب می‌پرند و باید از خواب ناز ب…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سردبیر آموزش
بارگذاری بیشتر در آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی کنید

چگونه در برابر حشرات از خود محافظت کنیم

نیش زنبور حشرات مانند زنبور عسل، زنبور وحشی، شپش زرد و زنبور سرخ می‌توانند نیش دردناکی از …